Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Напукана замазка за поднови  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано19.11.09 16:26



Реших да слагам ламинат в хола, но като махнах балатума се очерта "прекрасна" соцкартинка. Апартаментът е панелка от преди двайсет и няколко години. Замазката на пода се оказа не само на вълни, но и с наклон. Като градуси не знам, но в най-ниската част е 3.5 см. Направих замазка с цимент и пясък 1:2, като предварително грундирах пода с водоразтворим грунд на Леко. Разделих стаята на 4 с 5 майки. Едната четвъртина я направих с едър пясък, а втората със ситен, защото в единия край излизаше на нула. Дотук добре, но ето какъв проблем се появи.
Замазката с едър пясък (по-дебелата) се напука на 5-6 места, но пукнатините са съвсем тънки и най-вероятно са повърхностни. На тази със ситен пясък обаче се появиха доста повече и то широки по няколко мм. Стана като мрежа цялата. Да обястя, че имам намерение отгоре да правя самонивелираща се замазка, съвсем тънка 1-2 мм за окончателно изравняване.
Въпросите са няколко:
-Да се притеснявам ли от тези пукнатини и дали ще има ефект ако ги запълня с теракол примерно, преди саморазливната?
-Колко време трябва да изчакам замазката, за да мога да я товаря с мебели (нямам къде да ги сложа и смятам да правя хола на два пъти)?
-Мога ли да сложа самонивелиращата докато още съхне другата, а не да изчаквам 28 дена и да грундирам, както пише в упътването?
Дано ми помогнете, че съм като пате в калчища.



Тема Re: Напукана замазка за поднови [re: Чepпak]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано19.11.09 18:03



Въобще не се занимавай с глупости.Слагай си ламината още утре и си свиркай

Въобще да не ти дреме че се напукала-няма да литне я :))
Тераколи мераколи,саморазливни.....само ше си пръснеш мангите и най-много да я оплескаш още повече!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Напукана замазка за поднови [re: Чepпak]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано19.11.09 18:57



подкрепям мнението на пламен.
всички тия щуротии са пръскане на пари.
на мен дори ми предлагаха да я изкъртя и да я правя наново.айде де.
просто направо върху старата соц замаз/с/ка наредих паркет. тогава за ламинат не сме и мислили. но съм класик и предпочитам класически мат,ряли.

единствената грешка която не знаех че допускам е че след като наредих паркета поне две години след това като ходиш отгоре - се вдигаха леки облачета прах.
да беше ми казал някой да наредя поне стари вестници. хем бяха в по голям формат щеше да е по лесно и нема да прашасва .
но с времете отмина и това и вече без проблем.
така че да не забравите да сложите от онова като дунапрен обикновено е зелено - под ламината.
и обмислете дали да е ламинат. паркета си е паркет.
но е лично мнение - не препоръка

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.


Тема Re: Напукана замазка за поднови [re: dikobraz]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано19.11.09 20:04



Аз саморазливната вече съм я купил, няма да става зян я. Ще се опитам да я сложа, че да запълни неравностите от майсторията ми, а и пукнатините също. Пък каквото стане, дано да не я оплескам повече

.
По интересното ми е колко време трябва да мине преди да местя мебелите върху й. Сега е на 2 дена. И ако сложа саморазливната още колко да чакам, да не вземе да се напука и тя като наредя сандъците отгоре.



Тема Re: Напукана замазка за поднови [re: Чepпak]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано20.11.09 10:09



Бе я не се занимавай с глупости.Както Пламен е казал шляпай си ламината и толкова.Аз като го слагах нито съм махал балатума нито съм мазал.
Да не ти се вдига прах сложи върху замазката полиетилен.Един е за 2-3 кинта с размер 5х4 м.Денивелацията не те бърка.Кофти е ако има големи бабуни и дупки,ама за пукнатини е бял кахър.
Майсторите,ако се наложи частично подмазване на пода за класически паркет слагат полиетилен върху прясната замазка и на другия ден редят паркета.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Напукана замазка за под [re: Xoлдън]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано20.11.09 22:45



Именно, като написах на вълни имах точно бабуни предвид. С височина около 1.5 см. Как да редя ламинат, нали ще се разпука по снадките?



Тема Re: Напукана замазка за поднови [re: Чepпak]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано21.11.09 06:29



Е нали каза че си правил замазка


То ако новата е с баири от по сант и полвина-заеби..Не саморазлив,ами и господ не може да ти помогне

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.