Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: как да разбера кога работи помпата.нови [re: Диaн]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.10.09 23:50



Хубу де, ама не само кантал е съпротивителна жица. Пък и ти говориш за 2-3 процента, а енергопедалите го свалят с по десетина...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: как да разбера кога работи помпата.нови [re: walkman™]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.10.09 09:26



Пропускате един тънък момент.При пускане (пусков ток 6-8 пъти по-голям от номиналния върху съпротивлението спада ще е доста голям и помпата може и да не тръгне.То и при моята идея за светодиоди проблема е същия.Просто го пропуснах и аз пусковия ток.
Най добре е с токово реле.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Тема Re: как да разбера кога работи помпата.нови [re: rapraмeл]  
Автор mi6osp (непознат )
Публикувано10.10.09 18:34



Бих го направил с глимлампа от ключ за осветление,монтирана паралелно на контакта,в който включваш помпата. При монтажа изключи бушона! Ще свети когато помпата не работи!





Тема Re: как да разбера кога работи помпата.нови [re: rapraмeл]  
Автор rapraмeл ()
Публикувано11.10.09 18:13



Благодаря за идейте.Прочетох всичко внимателно.Иска ми се да сложа светодиод.И за сега мисля с кои от предложените варианти ще се справя най-успешно (че не съм много на ти с електрониката).Май с трансформатор (феритен пръстен) ще ми е по-лесно че не знам как да сметна тия резистори нито какъв светодиод да купя.Ако може да ме светнето за тоя датчик на Хол имам доста стари вентилатори, но пък то ще трябва и захранване да му пускам... май е доста сложно.А иначе помпата е 750Вт 220В.



Тема Re: как да разбера кога работи помпата.нови [re: rapraмeл]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.10.09 18:25



Датчик на хол се ползва предимно в постояннотокови вериги и е скъп.Най добре е обикновен токов трансформатор и някаква лампа.
Предполагам нямаш достъп до клемите на помпата след регулатора.Тогава е елементарно.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Тема Re: как да разбера кога работи помпата.нови [re: Xoлдън]  
Автор rapraмeл ()
Публикувано11.10.09 21:19



Какво е токов трансформатор продава ли се прави ли се, къде ги има?А до поплавъка-включвателя на помпата нямам достъп тя е под вода и е в гаранция. помпата е подобна на тая -

.Това с феритния пръстен не е ли токов трансформатор?



Тема Re: как да разбера кога работи помпата.нови [re: rapraмeл]  
Автор Fordesc (Улав)
Публикувано12.10.09 15:42



След всички електроники, ти предлагам най-обикновен променливотоков амперметър, свързан последователно във веригата на фазата и с обхват около два пъти по-голям от номиналния ток на помпата.
Поздрави!



Тема Re: как да разбера кога работи помпата.нови [re: Fordesc]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.10.09 16:38



Ако има къде да го закичи,та да не му разваля интериора,че са големшки.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема политически стана въпроса май тука...нови [re: rapraмeл]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано12.10.09 19:32



Ей, тук за контрола на една помпа стана политически въпроса.... та вижте братушките:



Тук препоръчват "траф от телефон" аз ти казвам да ползваш от някой малък адаптер - зарядно за телефон става перфектно заради размера. Намотката е секционирана, режеш му малката дето е закачена за греца и измъкваш остатъците, и през прозорчето се прекарва кабела, на изводите дето са за контакта закачаш глимката за печка изводите 2 и 3 на схемата като не ги свързваш както тук на изводите 4 и 6..

"Глимката за печка", бойлер и т.н. си е глим-лампа с резистора и всичко за 220 волта - има ги в по-старите печки и бойлери, като резервна част са около 70 стотинки до 2 лева според магазина. По принцип би трябвало да се запали глимката и ако отрежеш голямата намотка и я закачиш на малката - това е ако намериш трафче на което намотката за 220 е изгоряла.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Докладнови [re: rapraмeл]  
Автор rapraмeл ()
Публикувано25.10.09 17:55



Най-накрая днес намерих време и свърших работата.Понеже исках лампата да е в ключа но там има червен светодиод(вече така ги правят без глимки) за това сложих зелен.Понеже мястото е малко опитах с феритен пръстен но нямах подходящ проводник, затова минах към съвсем малко трафче не знам от какво е.Изхрвърлих първичната намотка и на нейно място сложих две намотки от единия кабел на помпата ( с една не стана).На вторичната запоих свето диода и монтирах всичко в ключа (ключа е от тези модели

).
Получи се много добре.Благодаря на всички за помоща без ваша помощ нямаше да го направя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.