Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема крушката в асансьора ??????????????нови  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано07.10.09 22:54



та след днешното събрание установих че някой гений е сложил 100 вата крушка в асансьора.
по най скромни сметки 24часа х 30дена х 100 вата ми се връзва че около 70 кВ на месец е за осветление от около 250 кВ енергия общо .
пак очаквам идеи за алтернативно осветление на 220 в но без обикновени крушки че ги крадат, без енергоспестяващи че и те ще заминат.
опитах се да убедя техника да сложи 24 В за осветление не можело
по принципа таблото на 1 етаж е за 24 в.
та идеи ако може - битте

моята е две крушки за 110 волта. ама къде да ги намеря.
виждал съм такова нещо, от 25 години работят не се сменят, не горят и не ги крадат.

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.


Тема Re: крушката в асансьора ??????????????нови [re: dikobraz]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано07.10.09 23:22



Крушката трябва да е нестандартна за да не я крадат.За препоръчване нещо 10-20 вата - няма да шият вътре.Ние решихме проблема с една малка продълговата крушка с диод и нито гори нито я крадат щото работи на двойно по-ниско напрежение от предписаното и е видно,че не става за нищо друго (прилича на тия продълговатите за плафон на кола).



Тема Re: крушката в асансьора ??????????????нови [re: dikobraz]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.10.09 01:28



Ха, не можело 24 волта... Или е некадърен тоя техник, или го мързи повече от мен...



В нашия асансьор е сложена 24V 5W софитна крушка - от тези, дето са на 1-ви етаж в указателя на кой етаж е кабината. Не помня от колко години е там, и не гори; а не се и краде, щото е 24V, а камионджии няма наоколо...
Баси некадърния "техник"... нали за това му плащате?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: крушката в асансьора ?????????????? [re: dikobraz]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано08.10.09 07:21



Тяло с обикновена луминисцентна тръба 20W, може и по-малко. Това не го крадат.



Тема Re: крушката в асансьора ??????????????нови [re: dikobraz]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано08.10.09 09:24



Не само, че може ами е и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е доста по-ниско от 220V - за безопастност. В нашия асансьор бях решил да сложа енергоспестяваща, ама техника видял, че е 220V и оправил трафа. Доколкото си спомням беше точно 24V.



Тема Re: крушката в асансьора ??????????????нови [re: dikobraz]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано08.10.09 09:31



Все пак ако искаш да постигнеш "възпитателен" ефект и да не крадът крушките се поразтърси за някой стар траф (ако искаш го купи де) на 24 волта има "крушки" с нормален цокъл (Е27) и нормален балон 60 или 100 вата ама.... са на 24 или 36 волта (верно че са по 2-3 лева ама аз да не ги купувам). Та слагаш си трафа отгоре на кабината тихомълком.... в асансьора на плафона се завива крушката и чакаш.... след 2 часа крушката я няма и някой е изревал на умряло... мен идваха и да ме бият гадовете що съм искал да ги утрепя. Така след 2-3 дена всички ще знаят че крушките от асансьора гърмят и спират да ги пипат.

Друг вариант е китайски "импулсен траф" за лунички 12 има и 24 волта ама по-рядко се намират за 100 вата са по 7-8 лева има и по-евтини за 50 или 30 вата разгледай в бриколаж и пак крушки за 24 волта... дори и да изгори след 2-3 месеца можеш спокойно да сложиш нормална крушка на 220 - вече никой няма да пипа след като нагледно му е изплющяло в ръцете веднъж. За да симулираш че трафа все още работи и си с "лошите крушки" вместо трафа слагаш диод да свети крушката наполовина.

Тук в каталога на Филкаб има такива за цокъл Е27 на 19 страница водят се A60XLV ползват се от строителни фирми, за осветление във кладенци, варели или т.н. затворени помещения:



"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: крушката в асансьора ??????????????нови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано08.10.09 09:35



С думи прости,който краде пак ще краде,ама ще му гръмне в ръцете и може да се откаже.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: крушката в асансьора ??????????????нови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано08.10.09 09:45



Аааа не знаеш как точно един такъв дето най-много вдига аларма на входни събрания "що за хора живеят тука беееее, племе сме ние, само се крадем, ако хвана един такъв ще му натроша ръцете" как след като му гръмна в ръцете и падна от стола, излезе жълт на стълбището и го беше срам да си признае защо му е черна ръката...

Иначе ако ще се монтира траф или някакъв импулсен аналог просто сваляш кабината, качваш се отгоре, откачаш жиците за лампата от клемореда и закачаш трафа или "въшката", просто по-мързеливо няма на къде.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: крушката в асансьора ??????????????нови [re: LRN]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.10.09 11:48



Не знам как е в по-новите решения, но едновремешните асансьори са си с осветление на 220V стандартно. Иначе в таблото има откъде да се вземе и 24V, и 36, и 60...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: крушката в асансьора ??????????????нови [re: Диaн]  
Автор korc (непознат )
Публикувано08.10.09 22:35



Аз постъпъх алтруистично - повредената енергоспестяваща крушка дето след десетата минута започва да мига я сложих на стъбището - така че по добре купи инфрачервен датчик за да палиш повредена енергоспестяваща крушка в асансьора. Така всички които обичат да "пипат" ще я пробват за по една вечер и тя пак ще се връща в асансьора. Така ще намалите и сметките за електроенергия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.