Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Огъване на дърво?????нови  
Автор naymov (непознат )
Публикувано27.09.09 09:22



Здравейте, искам да огъна дървена лента, дебела около 3-4 мм. Не знам какъв ще е материялът, но няма да е липа, чам, или друг нездрав материал. Помагайте.
мерсаж предварително.





Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: naymov]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано27.09.09 13:21



Липата не е ли качествен материал ? Аз съм поръчала шкафове от липа и майстора гарантира за качеството.



Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: бaбa 3aйka]  
Автор *Mими* (Рак)
Публикувано27.09.09 15:28



Бях гледала по телевизията някога,как се огъват дъски,които ги ковяха като свод над камина.От какъв материал бяха дъските не помня.Поради голямата дължина на дъката те я пъхаха в един много тънак полиетилен( широк маркуч ли,как да го нарека,по-скоро ръкав,не знам и за какво се използва,за отвеждане на вода нещо ама

).Завръзваха здраво единият край,а от другия пълнеха с вода.Така дъската престояваше,докато се напои и започне по-лесно да се огъва.После ковяха над камината,а след като е здаво закована,една ли има опасност след изсъхване да се изметне.
Пожелавам ти успех!



Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: naymov]  
Автор avg (минаващ)
Публикувано27.09.09 19:34



Скоро гледах в едно предаване вариха дъб с такава дебелина за направа на кошници-на тих огън около 3 часа.Мисля, че може и по-малко просто трябва да омекне



Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: naymov]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано27.09.09 20:01



Колко широка и колко дълга е дъската и на какъв диаметър искаш да огънеш?
И ти и Баба Зайка сте в някаква странна грешка за липата като материал.

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: ha!]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано27.09.09 22:40



Аз нищо не разбирам от дърво , но гледах сайта на фирма ембос , харесах си витрина и си я поръчах . Материала е липа цената 500 лева. Нито знам скъпа ли е нито качествена ли е . Ако някой знае нещо за липата да ме светне .



Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: бaбa 3aйka]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.09.09 00:17



Липата е с изключително фина лека и мека дървесина. Става за учебна работа, рамки и фини резби. За мебели е неподходяща. Няма здравина и твърдост.

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: ha!]  
Автор naymov (непознат )
Публикувано28.09.09 09:28



Запалих се по лютиерство и искам да си направя цигулка, аз самият свиря от време на време.
Дървото ... каквото намеря. Имам под ръка някакъв дъб лие, бук ли е не знам. Използва се за обкантване на мебели, но не е пластмаса или някакъв такъв кьорав материал. Дължината на парчетата които трябва да огъна е различна, защото страницата на цигулката има няколко ленти и те са с различна дължина. Дебелината е около 2-3 мм., а височината 30-40мм. Номерът е при огъването минимум навлажняване и никакво връщане в предишното състояние.



Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: naymov]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.09.09 11:18



Za muzikalni instrументи се ползва тънка дъска, фурнир, огъва се с нагряване и мокрене пестеливо на мястото на нагряването. Колкото да се получи контролирана струя пара на точното място.
Царгата на музикален инструмент се огъва по калъп. Приготви си калъп, приготви си и много стеги.

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Огъване на дърво?????нови [re: ha!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.09.09 11:22



Да добавя. Ползвай нагрята тръба и мокри с четчица.
Първо огъваш и лепиш слоя, после режеш дължината. Снадките да са разминати. Е, предполагам ги знаеш тези неща.
Да имаш излишен малък дърводелски тезгях?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.