Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано23.09.09 20:55



Моята надница е 500 кинта на ден.



Ама тая година само един чорбаджия излъгах.

Ама му представих доклад от 500 страници (90% измъкнати от нета).




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.09.09 08:54



Ами точно по тази причина избягвам да ползвам услуги на външни изпълнители. Или някой помага за идеята, или си го правя сам .... или изобщо начинанието се отлага докато мога да си го направя сам. Щом ми е затруднително да се справя сам, значи трябва още да се уча. Проблемът си е изцяло мой. Обаче, важното е и докато аз се уча друг да е гладен. Нали аз гладувам докато се уча? От това следва, че балансът е запазен. Той седи гладен и аз седя гладен. След Х време той седи по-гладен, аз научен. Ако преценя, че някой заслужава, просто ще му помогна. Докато ми е интересно да си шлифовам знанията и уменията на чуждо. След това, колкото и да е предан, пак губи. Шото мечтите ми са различни от това да правя едно и също нещо за да изкарам пари които да отидат в тоалетната. Пък и докато изкарвам пари, губя време.

Та с врачанчето всичко си е на ред. Един ден кинтите които е бил луд да дава ще свършат. Работата ще си виси. По този начин момъкът ще осъзнае, че вместо да се блъска за да те храни е могло да си го прави и поне психиката му ще е здрава. Още е младо, момчето, но ще се осъзнае. Съвсем скоро.



Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано24.09.09 15:54



Така,така Ваклине.Само дето реалния живот леееко се различава от драскането на философски изцепки по форуми. Иначе ти ме кефиш,знаеш. И искрено се радвам на ентусиазма ти,и дори съм сигурен че ще прецакаш даже и гробарите на село като ги оставиш и тях гладни и жадни.


Жив и здрав да си.

Та така де,значи съм прав в преценката за врачанчаата.Щото и на това момченце първоначалната му идея е била да прецака де-що има строители по източна българия и да ги обрече на сигурна гладна смърт.И започнало заедно с татко си.Били първа плоча,и като почнали зидарията се усетили че да вдигнеш двуетажна къща във вилните зони на Варна не е като да нариташ кенеф във двора на село.Няма ги тука и мангалите дето ще мъкнат за по една шльокавица и къде-къде-светна ли се че като имаш кило брашно е по добре хлебаря да ти го омеси вместо да го хвърлиш на боклука..В тяхния случай е малко късно но пък майната му-както казваш ти-важно е опита.
И...разбира се ако може по-евтинко-наели некви фесове от делиормана,щото е по-близо от враца,не защото могат да правят нещо различно от плевни де.
Та сега резултата е горе долу-следния. Събарят се едни стени които утре ще ти снимам и покажа,и ще зидат наново.Щото 10см(десет сантиметра) на 2.70 е сериозно отклонение във вертикала и няма как да се коригира.А там където е поддала стъпката гредата се е отделила толкова от зидарията че стената просто си седи напук на физиката,като между тухлите ВЕЧЕ може да си прокараш ръката.На горния етаж няма как да се бута но пък пазарлъка дето правихме за мазилката сега се умножава X2.Цената за труд на облицовката беше пазарена на квадрат,като сега се добавят лайсни и фризове на линеен метър на цени които мене ме устройват да ти кажа. Първоначално цената беше обща за мазилка и шпакловка,но както се досещаш сега няма шпакловкаджии,щото мангите са дадени. И още една камара глупостио има на тоя обект ама няма да ми стигне деня да ти ги описвам.До тук с еврейско-врачанските сметки:))
Та сега същественото-защо го прецаквам зимането ли?Ами защото си го изпроси.А и още не съм решил дали да не му сложа някой пишик научен в бранша,или просто да го зарежа баш когато започне да плаче със сълзи.А момента не е далеко-повярвай
Паричките от нивите на баба отдавна свършиха и от другия месец в ипотекирания апартамен влизат квартиранти за да покриват банката.Момчето отдавна съжалява че се отпускал в началото и накупил кенефи за по 400лв,плочки за по 40 и няколко на които само едната декорация е 50лв,и които сега лепим с лепило за 6.50 торбата.Разбира се за да прилича и на истински кандидат варналия не е пропуснал да си вземе витара на старо.И ко стана сега,аз ли да съм гладния питам?
Та така със врачанските тарикати.Може и да им минават номерата по вашите селца,ама тука нещата със строителството определено стоят малко по друго яче.И добре пак че дойде тая криза че почнаха да се връщат по селата щото то вече няма кой да пасе патките бе-всички граждани станаха,все тарикати и все от всичко разбират.
Абе ше си дойдат нещата по мястото,ама повярвай,едва ли ти ще имаш някакъв принос в това

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.09.09 18:34



По тази причина винаги съм казвал, че трезвата самооценка е много важна при всяко начинание. Абдали, които са взели кредит за да стават "други хора" бол. И аз познавам много такива. И това ли е правилното?

Изобщо, по какъвто и да е начин, трудно ще ме убедиш, че на него му свръх належащо този курник да стане къща. Просто си е болен. Това, че е от Враца, едва ли има значение. Като го направи, ще го продаде ли? Ще си върне ли парите на банките? Не? Ами тогава за какво го прави? Да му е хубаво? Ебем ти и хубавото... За същите пари в прилично село с хоремаг е могло квартал да си купи.

За плащането. Нормално е да строиш там където работната ръка е евтина, надзорът от страна на строителни институции и общини минимален, нещата се приемат на подпис и рушветът е колкото ти прецениш. Хората производства изнасят в третия свят, а тъпото бугарин де ли се пъне да са шитне в Бухово, Девня или друг екологичен район.

За идването на нещата на мястото, всеки който е ограничил някакво плащане има принос. Повярвай ми.





Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.09.09 18:40



Чакай, че нова дума... Какво и Витара и как бива на старо и с какво се различава от новото?



Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано25.09.09 20:34



Щях да ти давам пример днеска с мои неволи относно гладуването,ама не остана ред сутринта.
Та,астрата ми строши каре пролетта.Защо го строши е отделен въпрос свързан с моя мързел та затова няма да го вкарвам в темата.И...викам си аз така като тебе-ще огранича плащанките до минимум и ще си го сменя сам.Като със сигурност мога да го напрравя далеч по-прилично от някой оплескан палачор който работи в "автосервиз".Обаче докато така си умувам се присещам че нямам клюя 28,после зегер клещите ще ги намеря ама някой ден и незнам къде.После имам поне 5л. бензин докато търся каре по моргите щото в магазините всичко е испанско

и с гаранция франция.От там няколко часа труд,време през което неминуемо ще възникне проблем който ще ми преебе целия,ако не и слледващия ден.И докато си умувам ми дават телефон на момченце което се занимава с тези неща.Звъня.Да,-каза момчето- утре в девт съм пред вашия блок,трябва само да си изключите алармата.Идва,прави демонтаж монтира каре втора употреба с нов маншон всичко от него и за цялата работа ми взе 40лв.Които аз разбира се дадох с невероятно удоволствие защото вече ги бях изкарал на работа до обяд.Представи си ако се бях опъвал и инатял колко щях да съм назад,само за да разбера че не трябва да се вра дето не ми е работата
Ай стига ти толкова за днес,утре ще ти обясня пак защо не трябва да правиш неща от които не разбираш.Мисля и снимките да изкарам да се посмеем заедно на врачанския тарикатлък

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано25.09.09 20:37



Витара е джипка бе мой

автомобил 4X4
Тука всички новоизлюпени тарикати се разхождат с такива,и е кощунство да се моткаш с опел примерно ако имаш претенции да си нов гражданин

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано26.09.09 09:41



Аха, "Сузука". Де да ви знам византийските тарикатлъци.

Ако е за едно каре на две години, прав си. И с ключ развиването е трудно. Трябва си свестен камък, тръба и т.н.

Но, за 2 карета вече си на нула, за три си на плюс.
Смятай от другата страна. Набавяш си инструмент, сменяваш твоите 2 и на трима верни авери по още 2. Естествено, максимумът на който ще се съгласиш е да почерпят. Така си ограничил някой с някоя и друга кинта и си си създал комплект от хора, които а подмръднат като ти потрябва нещо, а си ги резнал като остър апендикс. Ценният матриал с ората, баце. Те там е идеята в инструмента и отделеното време. Ако за всичко си плащаш, значи идеите ти, нуждаещи се от финансиране са малко. За някои неща наистина е необходимо да се плати. Тези, в които е вкарана много технология и акъл, рядко се ползват и са почти уникални.

Ама вас, византийците, ви мързи от малки.



Тема Re: Ха да ми е честита...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано30.09.09 13:01



Уникум сте и двамата. Пламене, евала за конкретните примери, гледаме ги и тука по Софията.., страшна работа батко, да те хване срам че в неделя след обяд си излязъл по центъра - на 100метра от вкъщи - без да си супер официален и т.н. примери. ха-ха

А тва за опела - супер.
Може някоя снимка да постнеш тука......малко клюкарско е ама ще е интересно да разгледаме.

Редактирано от PRlNCEZANDOR на 30.09.09 13:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.