Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови  
Автор Sargon lll ()
Публикувано13.07.09 16:46



Налага се да си сменя четките на ъглошлайфа. Реших да купя нови от един сервиз наблизо. Работникът там беше доста услужлив и донякъде приказлив. В момента на масата имаше разпарчатосан един ъглошлайф като моя. Питах го, ако разменя краищата на една от намотките на статора, дали ще се промени посоката на въртене. Той каза, че е невъзможно и трябва да се пренавие. Аз не съм съгласен, според мен размяната на краищата е напълно достатъчна, за да тръгне двигателя в другата посока. Утре мисля да пробвам, ама реших да питам и тук за мнение.

Каква ми е идеята? Винаги съм завиждал на леваците, при механично обръщане на главата на ъглошлайфа в положение за леваци, посоката на въртене е такава, че обикновено искрите отиват от другата страна на работещия. Аз и така бях я завъртял. Ама е малко неудобно за десняк. Сега, искам да сменя посоката на въртене в нормалната позиция, с която обикновено се продава ъглошлайф.



Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайф [re: Sargon lll]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано13.07.09 17:26



Тема имаше по въпроса, ама трябва да се търси.

Има механично изместване при навиване на ротора спрямо статора. Обратно няма да има сила. Вероятността пиньона и короната да са с прави зъби е нула. Още един проблем, демек. Аз бях много навитак да си направя моя реверсивен, ама нанайси. Просто смених ръцете.



Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.07.09 18:19



Има още един немаловажен проблем.Шанса да се разие закрепващата гайка на диска е много голям и диска може да изхвърчи.При дрелките е друго.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови [re: Xoлдън]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано13.07.09 21:53



Истината е да започнат да произвеждат прави флексове с две опашки и капачка за тази, която в момента е свободна. Хем ще е безкрайно компактен, защото предавката ще е с диаметъра на статора. Ще може да му се слага дръжка, която да го преобразува в обичаен флекс. Може да се направи с две предавки за баланс и т.н.

Ама трябва някой да го проектира, Китай да го открадне и т.н. Разправия един вид.



Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Silverado (добродушен)
Публикувано13.07.09 23:50



Искаш да кажеш шпиндела да излиза от двете страни , ли?

Мисля и се замислям-няма ли отвори за ръкохватка от двете страни?

Може ли редукторната кутия, както е с четири винта да се завърти на 180 градуса?

Само питам!



Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови [re: Silverado]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано14.07.09 07:03



Да, шпиндела да излиза от двете страни. На едната, гайката да е с лява резба.

Отвори за ръкохватката има от двете страни. За да е устойчиво рязането трябва ъглошлайфът да се стреми да "влезе" в материала. Т.е., дискът, гледано от теб, е с ляво въртене. Поради конструктивните особености на редуктора той има физиччески размери различни от нула. Когато ти е необходимо дискът да е вдясно от оста на ъглошлайфа, обръщаш ръкохватката, разменяш ръцете ... и трябва да "буташ", а не да "теглиш". Страшно кофти е без огроно количество тренировки. Ако си и на гадно място и искрите те бият в лицето, работата умря.

Ти, и да я въртиш кутията, посоката си остава същата. Само отговарям...

Виж, може да пуснат на пазара "леви" флексове малък размер. Аз съм първият който ще си купи.



Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови [re: Sargon lll]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано15.07.09 14:04



Сега повечето бормашини имат реверс и регулатор на оборотите. Обикновено всичката електроника е събрана в самия бутон. Ако намериш такъв можеш да пробваш. Всъщност такива бутони се продават по магазините, но струват 20-25лв, а преди няколко месеца хванах някаква промоция в Баумакс и си взех 760 вата бормашина със всички тези екстри за 29лв. Естествено от най-китайските, но все пак няма да си вадя хляба с нея, че да имам кой-знае какви изисквания.



Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови [re: Linchpin]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.07.09 15:59



Първо чети какво е писано и после давай акъл.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови [re: Linchpin]  
Автор Silverado (добродушен)
Публикувано15.07.09 18:21



До колкото знам-за реверс си има различно навити статори и не може да се цвъка навсякъде спусък с реверс.Май.



Тема Re: Промяна на посоката на въртене на ъглошлайфнови [re: Sargon lll]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано17.07.09 00:15



Саргоне, 1 вентилатора почва да се върти обратно


2 има опасност от саморазвиване на гайката
3 Абсолютно си прав разменят се само жички и готово
Така че ...за екстрени случай действай !Става с други думи




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.