Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Задържане на вода в миялна машина  
Автор вввaaaллл (непознат)
Публикувано30.06.09 14:17



Каква може да е причината на дъното на миялната да остава около 10 см вода след всяко миене? Филтрите са почистени, изходния маркуч е проверен.



Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: вввaaaллл]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано30.06.09 15:00



Ми, ако ви е за пръв път с миялна, па да сте бързали да я отворите...

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: вввaaaллл]  
Автор dinamitko (избухлив)
Публикувано30.06.09 15:26



Ако миялката няма помпа за мръсна вода и нивото на сифона се намира над дъното й.
Евтините миялки са с гравитационно оттичане.



Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: вввaaaллл]  
Автор вввaaaллл (непознат)
Публикувано30.06.09 17:53



Извинявам се, трябваше да дам по-пълна информация.
Не е за първи път. Машината работи 4 години без проблем, след което започна да оставя водата. Изходния маркуч се закачва със съответния S високо, значи има помпа. Тя сигурно работи, щом на дъното остава само една кофа вода.



Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: ha!]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано30.06.09 18:58



Май си доста руса и фиркана.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: вввaaaллл]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано30.06.09 19:00



Чакай бе!Каква кофа ,като миялната работи с малко вода.Имаш събрани боклуци в изходния канал,а помпата работи по време,а не по ниво.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: вввaaaллл]  
Автор stanetzz (President Evil)
Публикувано01.07.09 00:51



Е, чак па кофа !
На моята миялна след края на програмата също остава известно количество вода- предполагам, че е в резултат на кондензиране при сушенето. Точно заради това може би, когато пусна програмата, тя започва с изпомпване на същата тази вода, и след това пълни с чиста.

А да ползвам темата, та да попитам и аз- нормално ли е чиниите , които са мити в миялната, при пипане с мокри ръце да се хлъзгат? Все едно, че не са изплакнати хубаво?


Ако се пипат със сухи ръце, скърцат, все едно че са перфектно измити и изплакнати?



Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: Xoлдън]  
Автор вввaaaллл (непознат)
Публикувано01.07.09 09:36



Ами водата е 7-8 литра, едва ли това е цялото количество, което се използва. Има достатъчно ситен филтър на дъното, който е почистен, няма как да минат буклуци през него.



Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: вввaaaллл]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано01.07.09 09:55



там някъде е цялото количество, ти да не си мислиш, че ти мие чиниите с 50 литра?



Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: вввaaaллл]  
Автор вввaaaллл (непознат)
Публикувано18.07.09 15:19



Оказа се, че машината не стига до края - прекъсва работа след основното миене и не продължава с изплакването и сушенето. Няма ли някой запознат с ремонта на тези джаджи?

Редактирано от вввaaaллл на 18.07.09 15:19.



Тема едва линови [re: вввaaaллл]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.07.09 16:45



ми не може да се пита така

щото повечето такива машинки: перални, печки, миялни, инжекциони на коли и т.н. ползват специализирани платки които са различни за модел и производител

най добре да питаш производителя или специализиран сервиз

за да се хване някои да прави подобна платка трябва да приготвиш сигурно повече пари от колкото струва машината

No pain, no gain


Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: вввaaaллл]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано19.07.09 14:05



Като изчетох цялата тема се запитах:
Защо българина все се опитва да се прави на "специалист по всичко"?

Едно е да искаш да си направиш някаква елементарна конструкция, било то дървена, метална и пр., ако имаш съответните познания за работа със съответните уреди,
друго е да се опитваш да ремонтираш сам електроника и ел. уреди без никакви познания в областта!

Проблема на миялната ти е за оторизиран сервиз!
като си я купил/а са ти дали куп книжки, някъде има и оторизираните сервизи
с които работи съответната марка.
Не се доверявай на случайни "майстори", защото в крайна сметка ще ти излезе по-скъпо!

Ayth emai kai se opoion aresw!


Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: Гъpkинятa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано19.07.09 14:54



Проблема на човека можеше да бъде в запушени филтри, прегънат маркуч за мръсна вода,или запушен канал.
Не винаги в сервизите вършат работа.
Носих един безжичен телефон на сервиз заедно със адаптера.Те отказаха да вземат адаптера , но после установих, че проблема е точно в него.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Задържане на вода в миялна машинанови [re: Гъpkинятa]  
Автор вввaaaллл (непознат)
Публикувано19.07.09 15:14



Тук е клуб "направи си сам", което обхваща и "поправи си сам". Имам навика да си ремонтирам почти всичко сам, предполагам че и с миялната няма да имам проблем, но тъй като ми е за първи път и нямам представа от алгоритъма и схемата, ще загубя доста време за проследяване на всички жички, кое за какво е и кога трябва да работи. Затова се надявах, ако някой е наясно, да подаде някоя сламка. Очевидно програмата спира, защото или чака сигнал от някой датчик, който не работи, или не задейства магнет вентил или помпа. Третия вариант е повреда в процесора, който е много малко вероятен.



Тема само 3 варианта?нови [re: вввaaaллл]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.07.09 16:06



ха само 3 варианта?

ето още от мен:
- елемент на платката за управление е правен с евтини материали които с времето престават да вършат работа, има такива
- някои контакт или спойка е прекъснал(а)

разбира се може да откачиш и да пробваш всяка част една по една...

не виждам да си писал нито марка нито модел, сигурно мислиш че всички миялни са еднакви?



No pain, no gain

Тема Re: само 3 варианта?нови [re: wiz]  
Автор вввaaaллл (непознат)
Публикувано20.07.09 11:38



Да, 3. Повредите, които посочваш влизат в трите варианта. Дискретен елемент на платката го считам за част от процесорния модул.
Лош контакт също спада към някой някой от трите, защотото ще е във веригата на датчика, магнетвентила, помпата, или в управляващия модул.
Принипът на действие и основните повреди са еднакви при уредите от различни производители. Ако някой се нуждае от конкретния модел, за да ми помогне - ще погледна какво пише на етикета и ще го съобщя.



Тема Re: само 3 варианта?нови [re: вввaaaллл]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано20.07.09 13:08



хаха Принипът на действие и основните повреди са еднакви при уредите от различни производители

тва може да се каже с други думи така: принципът на действие и основните повреди са еднакви при мобилните телефони, инжекционите на колите, миялните машини, по скъпите печки и перални, компютрите за масова употреба, стругове/фрези с цпу и т.н.

щото всички имат процесор, екран, клавиатура и периферни електромеханични устроиства които управляват

за това може да обобщим че всеки с подръчни материали и инстументи може да ремонтира такива неща



обаче на практика се оказва съвсем друго положението, май идеален пример е електрониката по колите, малко са тези които могат да я ремонтират...

та така и ти си правиш сметката без кръчмаря



No pain, no gain

Редактирано от wiz на 20.07.09 13:20.



Тема Re: само 3 варианта?нови [re: wiz]  
Автор вввaaaллл (непознат)
Публикувано20.07.09 17:29



Едно време имаше един надпис по офисите " Ако нямаш работа не я върши тук!" Аналогочно първо правило на форумите трябва да е "Ако няма какво да кажеш по темата, не го казвай тук!"
Задал съм прост и конкретен въпрос, на който може да отговорят хора, със съответните знания и опит. Очевидно ти не си такъв, чудя се защо ти е да философстваш на общи теми. И за да не продължаваш да се терзаеш, ще ти кажа, че имам съответното техническо образование и многогодишен опит, включително и професионален в подръжката и ремонта на най-различна електротехническа и електронна апаратура, както и всякаква битова техника.



Тема Re: само 3 варианта?нови [re: вввaaaллл]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано20.07.09 18:12



само опитвам да помогна да се ориентираш, ама щом толкова усърдно отказваш те оставям да се самозалъгваш, може по някое време да схванеш



No pain, no gain

Тема Re: само 3 варианта?нови [re: вввaaaллл]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано20.07.09 22:45



Не му обръщай внимание на wiz. Той така си дрънка по форумите безполезни мъдрости.
От моя опит с трите миялни на жените ми съм забелязал, че рано или късно идва момента на задръстване на датчика на нивото, което води до грешки в сигналите пълно/празно. Щом не си на ВИЕ с такава техника, ще е по силите ти да отвориш миялната, да разбереш кой е датчика и да го почистиш. На едната ми миялна датчика е на пневматичен принцип с мембрана, на другите две е с поплавък, надявам се да се ориентираш, като свалиш капака. Като го разглобя наливам в тръбичката препарат за почистване на силно замърсени мазнотии (CIF или нещо такова ми дава жената) и след една цигара време продухвам. Ако се наложи повтарям. В сервиза за такова нещо ще ти сменят датчика, ако вдянат какво става. Първия път даже ме убеждаваха, че трябва да ми сменят програматора.

Тогава тя си беше в гаранция, но жената нададе вой, като казаха че трябва да чака 1 месец за ремонта.
Успех



Тема каквото повикало - такова се обадилонови [re: NDeu]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано20.07.09 23:44



още малко ще повярвам че някои като теб дето видял 3 миялни разбира повече от сервиз дето виждали стотици?

като гледам отношението ти не е трудно да се сетя що са се отнесли така към теб в сервиза, казват "каквото повикало - такова се обадило"

сигурно и в сервиза си им разправял такива "Не му обръщай внимание .... Той така си дрънка ... безполезни мъдрости. "

следващия път като ходиш в сервиза сигурно ще искат да чакаш няколко години за ремонта

та може би е добре да потърсиш сервиз с които се разбирате по добре

Редактирано от wiz на 20.07.09 23:54.



Тема Re: каквото повикало - такова се обадилонови [re: wiz]  
Автор вввaaaллл (непознат)
Публикувано21.07.09 10:24



Благодаря NDeu!

Wiz, ще ти открия голяма тайна - в сервизите работят живи хора с най-различна компетентност. Има и кадърни и некадърни, нямаш гаранция на какъв ще попаднеш (както и в болниците). Всички сме се сблъсквали с това. Освен това в сервиза наистина сменят целия елемент, детайл или възел, докато често е възможно да възстанови действието му с лек ремонт.
Разбира се, сервизите няма да останат без работа, но тук сме се събрали хора, които имат желание да свършат работа със собствените си ръце и мозъци





Тема Re: каквото повикало - такова се обадилонови [re: вввaaaллл]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано21.07.09 11:22



като има желание "да свършат работа със собствените си мозъци " дали може да се ползват за да се разберат със сервиза и техника?

така може по изгоден вариант, в случая малка профилактика вместо смяна на цял детаил

според мен и в сервизите и в болниците може да се избира, да се пита за препоръки и да се говори

с такова отношение(като на NDeu) май е очевидно че ще гледат да се отърват и проблема не е в сервиза а в NDeu



No pain, no gain

Редактирано от wiz на 21.07.09 11:34.



Тема Re: каквото повикало - такова се обадилонови [re: wiz]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.07.09 13:06



Работил съм като сервизен техник.И много е досадно когато клиента започне да обяснява какво може да бъде.В такива случаи ги отрязвах и ги пращах сами да се оправят като много знаят.
Така,че говоренето не е най правилния начин.Обяснява се какъв е дефекта и толкова.
100% сервизните техници са видели много повече техника от теб.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: каквото повикало - такова се обадилонови [re: Xoлдън]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано21.07.09 18:03



съгласен съм че такива като NDeu не заслужават помощ

имах предвид друго а не клиента да обяснява какво може

нали и техниците искат да имат полза и може да се питат как да се мине по евтино, така техника ако покаже че става само с профилактика вместо нова част може да получи почерпка или част от парите за новата част която е спестил

No pain, no gain


Тема интересно моята хаби само 10 лв вода на цикълнови [re: вввaaaллл]  
Автор Hиkи21OO (непознат )
Публикувано26.07.09 14:40



а тоята дори да е клас Д пак оставя 7-8 л. което си е цяла кофа -точно казано.
Да не би да пускаш къса програма без плакнене? Има и такива?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.