Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 04.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Закрепване на менгеменови  
Автор Trankvil (непознат )
Публикувано10.06.09 16:16



Реших да реализирам отдавнашната си мечта - менгеме в гаража и си купих такова. Но като го разгледах, видях че на въртящата му се основа са пробити три отвора за закрепване. Според спомените ми, менгеметата (даскала държеше да ги наричаме стискИ) в училищната работилница се закрепваха към масата с четири болта. И сега как да разположа отворите в масата?



Тема Re: Закрепване на менгеменови [re: Trankvil]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.06.09 17:27



Да ти имам проблема???

Сложи менгемето на масата и си отбележи отворите.И после пробивай.

Ама май ръцете ти са на неправилното място,щом такава елементарна работа не знаеш как да я направиш.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Закрепване на менгеменови [re: Xoлдън]  
Автор Trankvil (непознат )
Публикувано11.06.09 08:50



Явно не съм се изразил ясно. Трите отвора образуват триъгълник. Къде да бъде основата му - до ръба на масата, навътре, отляво или отдясно на менгемето. Сигурно има значение за стабилността му при работа. Иначе да пробия три дупки с бормашината не е проблем, но образованието ме е деформирало и първо се опитвам да мисля и после да действам :(



Тема Re: Закрепване на менгеменови [re: Trankvil]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано11.06.09 08:54



ми ако пробваш сигурно ще е най лесно

хващаш го със стяга или нещо подобно и пробваш

иначе къде и как ще е най стабилно зависи каква точно ти е масата, какви опори има и т.н.
и не може да се каже така

No pain, no gain


Тема Re: Закрепване на менгеменови [re: Trankvil]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано11.06.09 10:35



...първо се опитвам да мисля... ... oпитвам ... това е грешка.
менгемето е стабилно щом си е стъпило. Страшен въпрос си задаваш! Къде ще ти стъпи, вече е съвсем друг въпрос и е свързан с начина ти на работа и със стабилността на масата. Не с менгемето. Ааако още малко опиташ да мислиш, може и да се светнеш, че 3 е по-добро от 4. Ади, няма те лишавам от радостта.
А че образованието... деформира, ние, необразованите го знаем. Има шанс з за теб.

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Закрепване на менгеменови [re: wiz]  
Автор 3XXL ()
Публикувано12.06.09 22:34



А бихте ли обяснили как точно става това, просто от любопитство?



Тема -нови [re: Trankvil]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано18.06.09 15:16



двете дупки откъм ръба, третата навътре...




Тема Re: -нови [re: ceлянинъt]  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано18.06.09 20:32



двете дупки откъм ръба, третата навътре...
Зеленото нагоре, както викал лесничеят при саденето на дръвчета....тва от един брадат соц. виц.

Обаче не си дал диаграма....тва, три дупки звучи лесно, ама трите дупки може да са равностранен триъгълник, равнобедрен...требе си диаграми , схеми, допуски на линейни размери , на ъгли ...не се измъквай толко лесно



Тема анови [re: gogo163]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано19.06.09 16:31



кафявичкото отзад, жълтичкото отпред! -
както казвала майката на момченцето/момиченцето си - като си обувало гащичките...

верно е -
трите дупки може да са в равностранен, равнобедрен или неравностранен триъгълник... а па може и да са на една права!
ми - нека питащия да даде снимка, чертеж...




Тема Re: -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Silverado (добродушен)
Публикувано21.06.09 20:43



Анджък




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.