Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Оправя ли се или се изхвърлянови  
Автор anbra (аз)
Публикувано25.05.09 08:48



целият смесител, ако има проблем с керамичната глава?
От вчера, при завъртане на ръкохватката, не тече топла вода, а има. Извиках водопроводчик, който се оказа, че "не работел с такива" и не знае как да се справи - негово мнение е, че нещо се разместило в керамичната глава. Предложи да свали смесителя и да затапи тръбите.

Не се съгласих, но не можем да се къпем. Направо да вървя за нов смесител, или...? Щото не са хич евтини...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Оправя ли се или се изхвърлянови [re: anbra]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано25.05.09 08:59



Преди време имаше резервни глави за севлиевските батерии.Сега не знам,защото моите вече 10 г. са читави.
А на водопроводчика нещо е разместено в неговата глава.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Оправя ли се или се изхвърлянови [re: Xoлдън]  
Автор anbra (аз)
Публикувано25.05.09 09:10



Аз не мога да установя причината и се надявах на майстора. Внезапно спря топлата вода - вчера, ако беше постепенно, щяхме да забележим, че нещо не е така. А смесителят е на 3 години...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Оправя ли се или се изхвърлянови [re: anbra]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано25.05.09 09:55



В отговор на:

Автор: anbra
Тема: Re: Оправя ли се или се изхвърля

Аз не мога да установя причината и се надявах на майстора. Внезапно спря топлата вода - вчера, ако беше постепенно, щяхме да забележим, че нещо не е така. А смесителят е на 3 години...




На мен ми се е случвало същото. Оказа се някакво задръстване.
Откачи мъркуча за топлата вода и го пусни в една кофа.
Отвори крана и запуши изхода с цедката.
Върти наляво и надясно докато почне да излиза вода от мъркуча за топлата вода.

2v6


Тема Re: Оправя ли се или се изхвърлянови [re: 2V6]  
Автор anbra (аз)
Публикувано25.05.09 10:04



Извинявай, но не те разбирам - за какъв маркуч говориш?
Смесителят е такъв



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Важно!!нови [re: anbra]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано25.05.09 10:32



А ти сигурна ли си, че топла вода в момента подават и има? В жилището, в блока, в квартала? Я първо това да се провери, моля те! Защото миналата седмица на дъщеря ми й бяха спрели топлата вода (е, не само на нея) за около 12 часа, явно нещо се е налагало...





Тема Re: Важно!!нови [re: wasted_youth]  
Автор anbra (аз)
Публикувано25.05.09 11:28



Има топла вода навсякъде по другите кранове.
Синът ми го разглоби /с инструментите взети назаем от пишман-водопроводчика/ и го оправи някак - нещо продухва, нещо въртя, извади една странна цилиндрична гумичка/тръбичка, която се била деформирала, според него, и водата протече... Сега трябва да намеря да купя такава гумичка, за да я сложи пак, че не е ясно за какво е.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Оправя ли се или се изхвърля [re: anbra]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано25.05.09 14:08



В отговор на:


Автор: anbra
Тема: Re: Оправя ли се или се изхвърля

Извинявай, но не те разбирам - за какъв маркуч говориш?
Смесителят е такъв







Извинявай, мислех че е стояща батерията! Те имат мъркучи отдолу...

В този случай се отвива холендъра на топлата вода. На студената се охлабва, завърта се малко цялата батерия и пак се затяга на студената. Така може да се промие входа на топлата вода, без да се разглабя батерията.

В отговор на:


Автор anbra (аз)
Публикувано 25.05.09 11:28



Има топла вода навсякъде по другите кранове.
Синът ми го разглоби /с инструментите взети назаем от пишман-водопроводчика/ и го оправи някак - нещо продухва, нещо въртя, извади една странна цилиндрична гумичка/тръбичка, която се била деформирала, според него, и водата протече... Сега трябва да намеря да купя такава гумичка, за да я сложи пак, че не е ясно за какво е.




Сега как работи след махането на гумичката?
Работи ли не го пипай

2v6


Тема Re: Оправя ли се или се изхвърлянови [re: 2V6]  
Автор anbra (аз)
Публикувано25.05.09 14:13



За момента работи като нова, ама тая гумичка, или както се нарича там, все за нещо е била сложена, та не би било зле да я има.
Лошото е, че в магазина продавачът я гледа като извънземен и обяви, че такова никъде не се продава.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Важно!!нови [re: anbra]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано25.05.09 15:20



Правилно! Налучкала си верния път - имам предвид по отношение на сина, защото смесителят е периферен проблем.

Татко спазваше същия подход към брат ми и вече е практически изяснено, че е бил прав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.