Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Корда, ама каква?нови  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано17.05.09 11:54



Взех си тримерче на Бош да си шмуля треворляците на виличката. Основната корда е тъничка, една такава, та изобщо не и обърнах внимание, а направо хакнах другата, резервната, дето е за буреняци. Тъничката е 1.5мм, а дебелата е 2.5мм, и на средата на дължината на дебелата е нанизана алуминиева втулка външно 6мм на L 15мм и е запресована с център. Понеже от косене никак не разбирам, винаги до сега съм се надявал на благоволението на ридителското тяло. Площта не е голяма, та затуй се спрях на тримера. Обаче треволяците са всякакви, та на първото сефтосване още замина половината работна дължина на едното от дебелите жила.
Та, от какво мога да приспособявам за в бъдеще корда фи 2.5мм, и дали става стоманена тел? Тънката за райграс така си стои, пък и тя се продава на ролки от по 25 метра, докато дебелата е само три бройки в комплекта към тримера.



Тема Re: Корда, ама каква?нови [re: silverado]  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано17.05.09 19:44



И снимките:






Тема Re: Корда, ама каква?нови [re: silverado]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.05.09 22:36



Метни му един Раундъп и го коси с тънката корда което избие пак, не се занимавай със глупости. Иначе мисля че в Бриколажа продаваха корда на метър ама... гадове са уж обявяват 10% отстъпка от 22 или 23 април а цените в магазина са вдигнати с 15-20% спрямо 21.... Така че виж в Киров-Бош, там би трябвало да продават и не правят такива щуротии с цените по принцип.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Корда, ама каква? [re: silverado]  
Автор CBR 6OO (странен)
Публикувано18.05.09 00:48



Чакай да видим дали съм разбрал правилно:
Въпросната корда се монтира на работиния диск и самата корда реже треволяка.
Мхм-много измислено,но и с лесно решение.
До близкия магазин за велосипеди,2-3 жила за спирачки.
Дебелина 2мм-стомамени,достатъчно здрави.
Ако не върши работа-в мото/вело,вземаш едно жило за съединителя на някоя моторетка,и проблема е решен.
То е 3.5мм,и още по-яко.
Също може да ти свърши работя,жило от километряж на автомобил,понеже то оплетено да се върти,което ще го предпази от разрошване и съответно ще запази целостта и здравината му по-дълго време...

Другата опция е да си направиш нож вместо тая корда,но трябва да е балансира, добре иначе лагери ще сменяш всеки ден.
Ножа може да си направиш от някакво ХВГ или едно просто 65Г.
Другия вариант и да си изрежеш нож от хром-никел ламарина,но пак трябва да е точно направен..


Абе сложи жило от велосипедна спирачка-ще свърши достатъчно работа.



Тема Re: Корда, ама каква?нови [re: silverado]  
Автор _dmp_ (непознат)
Публикувано18.05.09 06:54



Един път закъсах и пробвах и с кабел ,и с тел-"изплюва" ги.В рибарските магазини продават дебело струно ,20-ина ст.метъра.

Редактирано от _dmp_ на 18.05.09 06:56.



Тема Re: Корда, ама каква?нови [re: _dmp_]  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано18.05.09 16:29



Виж, за жило от километраж не бях се сетил, та значи-заслужава си да се изпробва, само да не разбие гнездото си. Ей сега отново го огледах и мисля че е изчислено за тежестта на кордата и вероятно при по-тежък материал при някакво исносване или отделяне на част от работната дължина би се получил сериозен дисбаланс. Мисля че няма да е проблема за лагерите, а по-скоро би се разбило леглото на пластмасовата вложка, в кочто се монтира кордата.Между другото, като разгледах отблизо кордата и видях износения и край ми се стори че има влакнеста стуктура. Има един вид многожилни проводници(мисля че се казват ПМВГ), та дали да не пробвам и с едно парче от тях. Ба ли гу? Питам някой реално дали е експериментирал и дали има опит в тази насока?



Тема Re: Корда, ама каква?нови [re: silverado]  
Автор dinamitko (избухлив)
Публикувано19.05.09 13:34



Косене с кабели, струни, телове и др. твърдо не се препоръчва, освен ако не си прежалил машинката, или някой от крайниците си.
Вземи си корда на руло, но гледай да е със същия диаметър. Препоръчвам ти такава със звездовиден профил - рупа секакви буреняци и пущиняци. Пази си металните части от деблите корди - можеш да ги разпробиеш с тънка бургия, и да смениш скъсаните. Успех.



Тема Re: Корда, ама каква?нови [re: silverado]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано19.05.09 17:31



Не се занимавай с глупости.На Сточна Гара в магазините за селскостопански материали продават корда по 0.20 лв. за метър от всички дебелини.Казваш каква е главата на тримера и ти режат заготовки за колкото зареждания искаш.

Успех.



Тема Re: Корда, ама каква?нови [re: Mravoiad™]  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано19.05.09 19:21



Сточна,казваш.Добре. При първа възможност съм там, само дето малко трудно се спира там, ама ще си му търся колая.

На всички голямо МЕРСИ.



Тема Re: Корда, ама каква? [re: silverado]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано20.05.09 14:29



Забравих да кажа че е добре да занесеш в магазина главата за кордата, хем да е по-точно каква корда да се вземе, хем човека ще ти покаже точно как се навива.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.