Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 24.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кранчета, тяхната кожа!  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано10.05.09 17:35



Тъй начи, да питам и аз нещо:

Имам на село един открит бойлер, дето не е под налягане, 10 литров. Съветски, стар, обаче ми върши много добра работа, първо щото ми отговаря на размерите на нишата в която е мивката (гледах нови - как па един от тях не пасна!!!) и второ - щото много лесно го чистя от варовика, който при нас е в огромни количества във водата.

Да обаче имам проблем с кранчетата - тръгнали се да се скапват, а са с някаква ситна, и както имам подозрение - милиметрова, а не цолова резба. Някой виждал ли е подобни неща да се продават нейде (обиколих де що имаше магазини и битаци в региона - нъц!) или пък ако има идея как да се преправят сегашни в такивашни?



Тема Re: Кранчета, тяхната кожа!нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано11.05.09 19:35



не стана ясно за какви кранчета говорим. на самия бойлер ли. т.е. преход от ГОСТ към БДС. то и жп вагоните им са на друг стандарт та май за то ва става дума.
ако не оскъпяваме нещата стругар не може ли да направи подобие.

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.


Тема Re: Кранчета, тяхната кожа!нови [re: dikobraz]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано12.05.09 00:44



Абе не е въпроса за парите - ако имаше готово бойлерче дето да ми пасне на размерите на мястото - ще го купя.
Я кранчетата... хррррр, яд ме е, че не ги измерих и снимах последния път, ама нищо - на другия празник по 24-ти май ще я свърша и тая работа, и пак ще питам.
Иначе кранчетата са на самия бойлер - едно за студената вода, едно за пълнене и едно за изпускане на топлата. Дали са ГОСТ - сигурно, то по ония времена нема начин да не е било ГОСТ, ама в тия стандарти съм бос. Виж, ако беше за електроника - там собаку съел дет се вика. Ама ВиК - малко ми е далечко.

П.С. За жп вагоните им знам - това ми беше един от най-интересните моменти при преминаването на границата.





Тема Re: Кранчета, тяхната кожа!нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.05.09 15:55



Кое се скапва?Резбата,или уплътненията.Ако е резбата уплътни я с тефлонова лента,или кълчища.Ако са уплътнения все ще се намери нещо с малко доработка да стане.
А междурелсието в СССР е правено от стратегическа гледна точка.Да не може врагът да нахлуе по релсов път.Това е по идея на др.Сталин мисля.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Кранчета, тяхната кожа!нови [re: Xoлдън]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано12.05.09 23:05



Това за нахлуването са го измислили професорите по "История на КПСС" в последващи времена. Да се натягат. 20 санта са си 20 санта. Т.е. в случая - много нещо. При производството на тежка транспортна техника, оборудване и т.н. максималния размер на производствена единица е Ж.П. вагон. Значи, техните танкове може да са с 20 сантиметра по-широки от танковете на врага. И другите им артикули също.

За ГОСТ или добро или нищо. х'Американците като имат 20 типа резби къде им е келепира? Нищо с нищо. Ма добре, че се склатиха, та минаха към метричните мерки. Ама има още заблудени дето си искали мили, инчове и PSI'та. Пустиняци!



Тема Re: Кранчета, тяхната кожа!нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.05.09 11:16



Вярно ли са минали?
Че с техните измислени мерки с никой не пасват.Е малко с ингилизите.
Като Фаренхайт да речем.Човеко решил,че една зима е най големия студ и сложил на тъпата си скала нула градуса.После си мерил температурата(ама бил малко грипав) и сложил 100 градуса.Нищо общо с науката,ама тъпите хамериканци продължават да я ползват.Даже пратих на детенце медицински термометър по целзий,защото там само по фаренхайт продават.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Кранчета, тяхната кожа!нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.05.09 11:18



Имам една стара шевна машина.Няма две бурми с еднаква резба.Голям кеф.Като я разглобиш не можеш да объркаш бурмите.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Кранчета, тяхната кожа!нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.05.09 13:32



Поручик, ако не можеш да вземеш някое кранче за проба вземи им свали отпечатък на резбата със пластелин, размекната свещ или сварен сапун. После отиваш при някой познат стругар или шлосер и му казва "имам една резба не знам каква е", той вади набора за резбите (ако има) - пластини с изрязан профил от резба и вече с наслагване разбираш каква е резбата - от там вече не е чак толкова голям проблем като си наясно със диаметъра и стъпката на резбата според мен. Пък и като се знае какво точно се търси вече ще може да ти се предложи конкретно :) нещо ми се върти из главата вече.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Кранчета, тяхната кожа!нови [re: Диaн]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано24.05.09 23:11



Начи:

Стъпка на резбата - 1мм.
Външен диаметър - 13мм.
Дължина - 7мм.

И сега?



Тема Re: Кранчета, тяхната кожа! [re: Xoлдън]  
Автор roum ()
Публикувано26.05.09 11:03



ХАХАХ сигурно като пъзел пробваш - това нестава, това нестава, а ето го







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.