Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:33 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема малки проблеми с дограматанови  
Автор Sargon lll ()
Публикувано07.05.09 21:06



Сложих много широки външни первази. Демонтирах ги, отрязах ги на гилотина и ги сгънах отново на абкант. Получи се чудесно, сега само трябва да ги пробия на същите места и да ги монтирам(захващат се с винтове към дограмата, която е PVC).

Направи ми впечатление, че под единия беше сложена много пяна, едвам го махнах. Под втория имаше тук-там пяна. Последният беше съвсем чист отдолу. Явно всичко е правено през пръсти и според човека. Впрочем, още не съм обърнал, дограмата е на две седмици.

Както и да е, според теб трябва ли да сложа пяна под целия перваз? Логично е, защото при обръщането почти няма да може да се бърка отдолу. Пяната бързо ли хваща, ще имам ли възможност да покрия добре и да го захлупя тогава отгоре? Или да ползвам нещо друго за обиране на празното пространство под перваза? Старата пяна да я почистя ли добре или няма да има проблем?



Тема Re: малки проблеми с дограматанови [re: Sargon lll]  
Автор Aluminimpex (agent)
Публикувано08.05.09 09:12



По-добре е първо да измажеш прозореца в часта под перваза и след това да го монтираш отново.Поставянето на пяна отдолу не е добра идея защото тя се разширява и е възможно да го огъне.Между прозореца и перваза сложи задължително силикон преди да го захванеш с винтовете.Успех.



Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Тема Re: малки проблеми с дограмата [re: Sargon lll]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано08.05.09 20:17



Мисля отдолу да сложа смес от теракол и цимент в съотношение 3:2 примерно, первазът ще го натисна и той ще изхвърли излишната смес. Добре ли съм решил?



Тема Re: малки проблеми с дограматанови [re: Sargon lll]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано08.05.09 22:34



Става,но мисля е излишно.На панелките е най обикновена поцинкована ламарина закована в бетона.Теракола и цимента мисля няма да се хванат в алуминиевия перваз.Но силикона със сигурност ще хване.Изолирай със силикон и ръбовете към стената ,за да не прониква вода отдолу под перваза и да ти мокри стената.
По скоро направи водоплътна замазка под перваза с теракол и цимент и залепи за нея със силикон перваза,освен другите уплътнявания.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.