Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как да не капе чешмата?нови  
Автор dimi4O (непознат )
Публикувано28.04.09 18:04



Какво да направя за да не капе чешмата в банята ми. Става дума за смесителна батерия от обикновените - със салник и гумичка. Правил съм ги преди години, но доста време не съм имал проблем. Сега капе само топлата вода - като пусна да тече само топлата, идва горещата вода и гумичката /вероятно от температурата на водата/ се отпуска и тя намалява и дори спира...
Свалих салника, гумичката е съвсем нова, смених я със силиконова - пак същото!
Смених я с някаква черна - пак същото...
Как се оправя това, или по-точно къква гумичка би трябвало да се сложи за да не и влияе горещата вода?



Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: dimi4O]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.04.09 19:50



Аз смених всички батерии с керамични и си реших проблема.Иначе през ден сменях гумички.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: dimi4O]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано28.04.09 19:58



Трябва да изгладиш опорната втулка в кранчето, вероятно се е образувало каналче. Използва се специален инструмент, който се завива в кранчето и се върти на ръка - работата е за максимум 5 минути, инструментът вероятно не е повече от 5 лв. Въртиш, вадиш го, поглеждаш - ако са изчезнали драскотините е готово. Ако, не си го правил досега, вероятно имаш много резерва във втулката и със сигурност ще оправиш проблема.



Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: Sargon lll]  
Автор dimi4O (непознат )
Публикувано28.04.09 21:21



дали е така?
защото става дума за това, че като пусна топлата вода - то тя спира....значи гумичката се разширява от топлата вода и затваря прохода на водата...
такъв проблем би имало ако спирам крана, а водата продължава да прокапва...
Извинявам се, аз просто грешно съм формулиран въпроса си!





Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: dimi4O]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано28.04.09 22:26



Ако си с бойлер е нормално, водата като се загрява и се разширява в бойлера и като развиеш крана леко и първо излиза под голямо налягане и после налягането спада т.е. става нормалното.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: Диaн]  
Автор dimi4O (непознат )
Публикувано28.04.09 22:40



да, с бойлер съм, ама не вярвам това да е причината, защото като пусна топлата вода налягането от бойлера спада до известна степен. После усилвам топлата вода, но тя отново намаля и дори спира....
е, луда работа....
в кухнята съм с керамичен смесител - там такъв проблем нямам - само на мивката в банята.
Все си мисля, че гумичката се разширява от горещата вода и стеснява отвора...



Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: dimi4O]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано29.04.09 10:47



Като бях с такива батерии купувах най различни гумички.Качеството е много различно.Сега имам един плик с гумички.Но с керамичните батерии се родих.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: Xoлдън]  
Автор korc (непознат )
Публикувано30.04.09 18:04



Ако тръбите са стар тип водопроводни тръби, проблеът със спирането на водата в банята е заради корозиралите и запушени тръби. Корозиралите тръби отделят и люспи, които заставайки между гумичката и леглото и пропудскат вода и капе.
Решението е смяна на тръбите преди преди останалата здрава стеничка да се спука и предизвика наводнение.



Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: korc]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано30.04.09 19:47



Абсолютно си прав.Аз като правих основен ремонт исках да сменя тръбите,но се оказа ,че са заляни с бетон в панела и трябваше яко къртене.
Но при керамичните люспите не могат да влязат между керамичните уплътнители,понеже те се плъзгат взаимно и люспите се спират чак от цедката на чучура.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Как да не капе чешмата?нови [re: dimi4O]  
Автор 2N3O55 (непознат )
Публикувано30.04.09 23:25



Вместо да се занимаваш с разни гумички, що не потърсиш керамични кранове, съвместими с обикновени смесители? Освен това са евтини - струват около 3 лв...

Редактирано от 2N3O55 на 30.04.09 23:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.