Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Искам мнениенови  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано13.04.09 23:31



Замислям се дали да не си купя сушилна машина , разгледах аристон , но там са два вида -едните са с изпарение , а другите -с конденз . Та въпроса ми е - каква е разликата между конденза и изпарението , кой вид е по - добър .



Тема Re: Искам мнениенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор strangebrew (8 по Рихтер)
Публикувано14.04.09 00:18



При сушилните с изпарение има тръба за отвеждане на парата или гъвкав ръкав, което води до ограничение по отношение на мястото, където можеш да поставиш сушилната. При тия с конденз, водата (след конденсация) се събира в резервоар, можеш да я поставиш където си поискаш; резервоарчето се излива на ръка, но нито тежи, нито отнема много време, а и при някои модели кондензът може да се отвежда дитектно в канала с тръба.



Тема Re: Искам мнениенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано14.04.09 08:44



В отговор на:

Автор: бaбa 3aйka
Тема: Re: Искам мнение

Замислям се дали да не си купя сушилна машина , разгледах аристон , но там са два вида -едните са с изпарение , а другите -с конденз . Та въпроса ми е - каква е разликата между конденза и изпарението , кой вид е по - добър




Не знам с изпарението как е.
Нашата е се конденз, купувана е преди 6 години. Влагата от прането кондензира вътре и периодично се изхвърля от помпата в канала. Няма никакви допълнителни мъркучи или съдове.

2v6


Тема Re: Искам мнениенови [re: 2V6]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано14.04.09 09:21



Благодаря и на двама ви за бързия отговор . Сега имам още един въпрос , надявам се да е последен . Сушилнята трябва все пак да се свърже по някакъв начин с сифона на мивката , както е при пералните или мога да не я свързвам , ако е с конденз ?



Тема Re: Искам мнениенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор strangebrew (8 по Рихтер)
Публикувано14.04.09 13:27



Ако е с конденз, не, не се връзва никъде - водата се събира в резервоар и просто я изливаш. При повечето сушилни с конденз има възможност да се свържат и със сифон за оттичане на водата (чрез маркуч на задния панел), но изобщо не е задължително.
Според мен тия са по-добри, но с изпарение са по-евтини и по-разпространени у нас май.



Тема Re: Искам мнениенови [re: strangebrew]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано14.04.09 14:20



Намерих си в интернет аристон с конденз за 670 лева , което ме устройва , защото иначе трябва да пробивам дупка в стена, за да свързвам с мивката . Мерси за отговора .



Тема Re: Искам мнениенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор pacofazomera (непознат )
Публикувано14.04.09 18:15



по добре си вземи електролукс с тоз аристон ще береш ядове





Тема Re: Искам мнениенови [re: pacofazomera]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано14.04.09 20:55



Благодаря , ще ги разгледам и тях . Въпроса ми е , надявам се да е и последен , дрехите наистина ли излизат на 100 % сухи и топли ли излизат или студени ?



Тема Re: Искам мнениенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано15.04.09 09:26



В отговор на:

Автор: бaбa 3aйka
Тема: Re: Искам мнение

Благодаря и на двама ви за бързия отговор . Сега имам още един въпрос , надявам се да е последен . Сушилнята трябва все пак да се свърже по някакъв начин с сифона на мивката , както е при пералните или мога да не я свързвам , ако е с конденз ?




Съжалявам, не съм прочел правилно първия въпрос!
Помислих, че става на въпрос за пералня със сушилня, затова написах че няма допълнително нищо - самата пералня си има изход за водата.

Винаги ми е било чудно какъв е смисъла от сушилня отделна от пералнята?!?

Дрехите се сушат за определено време - могат да са напълно сухи и топли или пък леко влажни и удобни за гладене.

2v6


Тема Re: Искам мнениенови [re: 2V6]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано15.04.09 12:04



Винаги ми е било чудно какъв е смисъла от сушилня отделна от пералнята?!?

Мога да ти дам няколко причини:
1. Ако се скапе пералнята, не ти се скапва сушилнята и обратно.
2. Обикновено комбинираните пералня+сушилня имат различен капацитет - т.е. пералнята пере 5 кг дрехи, ама суши 3 кг (примерно)
3. Цената на отделни пералня и сушилня са сравними с цената на комбинирания уред. Досега обаче не съм срещал комбиниран уред, който да работи по-добре от отделни такива. Не става въпрос за перални само, а по принцип.

Единствената "далавера" от комбиниран уред е по-малкото заемано място. Ако си ограничен откъм място това ти е единствения вариант. Ако не си обаче - не виждам причина да ползваш 2 в 1.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.