Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Плочки в кухнятанови  
Автор PPP (една)
Публикувано25.02.09 11:47



Има ли някакъв стандарт (като височина), по който се слагат плочки на стената в кухнята? Майсторът ми каза 1,45 м. Трябвало цялата стена до долу да се направи. Още не съм стигнала до поръчката на кухненското обзавеждане.



Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: PPP]  
Автор oлиroфpeнa (Cuique suum)
Публикувано25.02.09 12:30



http://napravisam.bg/
Погледни и си намери сама отговорите иначе питай тук.



АКО НЕ ЗНАЕШ ЩЕ ТЕ НАУЧИМ
АКО НЕ МОЖЕШ ЩЕ ГИ ПОМОГНЕМ
АКО НЕ ИСКАШ ЩЕ ТЕ ПРИНУДИМ


Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: PPP]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано25.02.09 15:44



От 90см. до 1.50см. това е стандарта.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: PPP]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано25.02.09 19:27



Моята кухня представлява балкон , който ес намира пред истинската кухня . Просто махнахме дограмата, на нейхо място направихме барплот целия облицован с плочки и облицовахме целия балкон ( пода и стените от тавана до пода ) с плочки . Тавана облицовахме със стереупорени плоскости , които по веднъж , два -пъти в годината минавам с латекс . Шкафовете а с размерите на балкона , тоест направени са странични скари ( рамки ) на които са закачени вратичките. Така хем по - евтино излизат шкафовете купуваш само вратички , а и по - лесно е потдържа , мия си плочките . Блока ни е трие и кусур години , панелка, а плочките карат вече деета година.



Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: 3aeka]  
Автор PPP (една)
Публикувано26.02.09 10:56



Хубаво, но аз нямам балкон. А ще ми излезе скъпичко да облицовам цялата стена с плочки.



Тема Не превръщай кухнята в болнична маниполационнанови [re: PPP]  
Автор pepi2OO8 (новак)
Публикувано26.02.09 10:58



Ако решиш да облицоваш кунята с плочки (фаянс) или каквато и да е кареамика, ще загубиш домашния уют и ще я превърнеш в болнична маниполационна/ Така се наричат стаите в болниците където се бият инжвкции или се взима кръвна проба. Помисли за дървена облицовка, ако нямаш средства за дърво то и ПДЧ върщи работа. Но чух че дъско разниците във Родопите в следствие на кризата спрели да бичат дъски. Следователно просто цената на дървенията трябва да пада. Моя съвет е да се разходиш до Велинград или региона - или някъде До Брацигово, и да си поръчаш евтин дървен материал. Направи си я по стар етнографски стил от колкото по модерен болничен.



Тема Re: Не превръщай кухнята в болнична маниполационнанови [re: pepi2OO8]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано26.02.09 14:01



При мен го няма този/ болничен уют / защото балкона е с плочки които са много пъстри като преобладава керемидения цвят / плочките ми са тера 3 /, а стената която ми отделя истинската кухня от балкона е облицована с малки дървени летвички / на принципа на сачака / с цвета на дървото и лакирана. Много е интересно и нищо болнично не виждам. Друг е въпроса ако плочките са чисто бели или небесно сини , тогава да , ама моето си е много хубаво.

Редактирано от 3aeka на 26.02.09 14:13.



Тема Re: Не превръщай кухнята в болнична маниполационнанови [re: 3aeka]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано26.02.09 14:11



Подобно нещо правихме и при свекърва ми . Тя няма балкон , а стената на която е мивката и печката е дълга три метра , а тя прави ъгъл с малка стена от един и малко метър . Пода го облицовахме с теракот в патешко жълто , много бледо сиво и бяло / преливащо е / и такива плочки направихме и тези две стени . Кухненските шкафове там са нормални , но не стигат до тавана , и отгоре си се виждат плочките .Пак стана сладко и нищо болнично не се получи . Когато през деня застанеш в кухнята имаш чувството , че слънцето е влязло там. И моите плочки и тези на свекърва ми са български . Тогава когато сме ги вземали бяха по 12 лв. кв.м. , сега незнам какви са цените.



Тема Re: Не превръщай кухнята в болнична маниполационнанови [re: pepi2OO8]  
Автор PPP (една)
Публикувано26.02.09 15:46



E, защо пък да загубя домашния уют с плочките? Аз ги слагам за да нямам проблем с влагата, там ще са ми всичките уреди, вкл. и пералнята. Ще имам кухненско обзавеждане, под което ще се вижда само част от плочките. Затова питах дали има стандарт за височината на плочките или трябва да ми направят проекта и тогава да ги слагам...
Дървена облицовка не ми звучи разумно, влагата ще я съсипе. А ПДЧ не знам точно какво е.
Всъщност кухнята и дневна са ми в едно, затова смятам да сложа плочки на пода около и под уредите, а нататък ще бъде ламинат.



Тема Re: Не превръщай кухнята в болнична маниполационнанови [re: PPP]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.02.09 18:18



Зарежи го тоя с развъдника за гадинки-дървения.
Долен ръб на плочките 80-83 см. горен ръб 140-145 см.Стандартните кухненски печки ,перални и шкафове са с височина около 85 см.Горния ръб е от ергономични съображения да не бъркаш по горните шкафове със стълба ,или да си удряш главата.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.