Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: 2N3O55]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано02.03.09 18:20



Всичко, което си писал е абсолютно вярно и правилно.
Но на принципа : 100 човека - 100 мнения, искам и аз да допълня с моето.
Когато в една кухня наистина се готви, цялата й повърхност неминуемо се покрива с фин маслен слой. Когато се изпарява парата от готвене, пържене или варене, тя носи със себе си фини маслени капчици, които с конденза върху стените, който е неизбежен, се отлагат.
Затова и кухните се правят с много плочки, за да се почистват сравнително лесно с подходящи препарати, които разлагат мазнините.
Това, което казвам, важи и за големи, и за малки кухни, въпрос е само на време...
Затова моето мнение е, че е добре да има плочки на по-голяма площ.
Разбира се, зад уредите, зад мивката , дори и зад печката, това е по-скоро излишно, дори само от факта, че едва ли някой нормален човек ще мести печката си често, за да мие плочките зад нея...
Наистина, около мивката и плотът на който стои има водобранни лайстни, които спират влагата поди зад мивката, но над мивката отново важи факта, че при миене на съдове от топлата вода и препаратите, които разтварят мазнините, отново се изпаряват и отлагат маслени капчици по цялата кухненска площ и особено около мивката.
Затова - над мивката и над и около печката е добре да има колкото може повече плочки, за да се почистват с препарати по-лесно.
Дори и това да изглежда като кланица.
В крайна сметка много по-лесно е да се почисти една площ с препарати, отколкото да се боядисва наново всяка година или през 6 месеца...
А има ли някъде фино маслено покритие, неминуемо това е лепкава повърхност за целия домакински прах...
А да не говорим за отвратителната способност и гаден маниер на мазнините да полимеризират и да образуват устойчив слой...
Който е чистил кухненски шкафове след петгодишно нечистене, знае отлично за какво говоря.
Затова - повече плочки - по-малко ядове.
Това е моето мнение на препатил с малки кухни човек...
И, нали се разбрахме, межда малката и голямата кухня, разликата в замърсяването е само въпрос на време...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Да прав си!нови [re: Sapiens]  
Автор pepi2OO8 (новак)
Публикувано04.03.09 09:08



Така е - Парата от готвенето по принцип не е чиста водна пара а аерозол или смог - дипспергирани в нея мастни молекули (твърди или течни) както след това се отлага къде ли не и омазнява всичко. Особенно ефекта се наблюдава във боксовата система където конденза после се лепи къде ли не в "холовата" част.
НО!!!! Решението за това е именно адсорбатора. в крайна сметка "Изберете българския" вариант струва само 75 лв със 100W винтелатор или около 85 с 2 винтелатора с макс. мощност 300W. Колкото и да е чудно дори и тези варианти не са никак шумни, и вграждането на такава "екстра" именно поради тези причини не е за подценяване!



Тема Re:нови [re: PPP]  
Автор pepi2OO8 (новак)
Публикувано04.03.09 09:10



само ще напиша, че в някои страни дори и баните са без сифон на пода. Но няма значение.



Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: 2N3O55]  
Автор PPP (една)
Публикувано04.03.09 11:43



Благодаря много за подробния отговор! Проблемът ми е, че жилището е ново, сега са там майсторите и искам да използвам да ми сложат всичко възможно, а не да викам после пак майстори, пак къртене, мръсотия... А и още не съм събрала пари за кухненското обзавеждане, та да го поръчам.





Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: Sapiens]  
Автор PPP (една)
Публикувано04.03.09 11:45



И на мен ми се струва по-чисто да се направи по-голяма площ в плочки.



Тема Re:Зщото.........нови [re: pepi2OO8]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано04.03.09 13:50



,,само ще напиша, че в някои страни дори и баните са без сифон на пода. Но няма значение,,


Ами защото са по назад от нас

...има още много да се учат!!!!!!

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re:Зщото.........нови [re: boltik]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано04.03.09 14:41



То пък щото е големия келипир, да се къпеш във вана!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: PPP]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано04.03.09 21:42



Бих те поканила на гости да видиш моята и на свекърва ми кухните но не те знам от каде си .



Тема Да.......нови [re: *Плaмeн*]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано05.03.09 10:16



Да бе то пък едни вани.............



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re: Плочки в кухнятанови [re: 3aeka]  
Автор PPP (една)
Публикувано05.03.09 10:23



Благодаря много, от София съм. Нямаш ли снимки на кухнята?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.