Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Косачка с радиоуправление.нови  
Автор Lawnmower (непознат )
Публикувано18.02.09 14:35



От известно време,този въпрос се е загнездил в съзнанието ми и не ми дава покой.Моля ,помагайте с мнения и предложения.В страниците на български език няма нищо , а това което намерих при братята американци,ми помага само донякъде. Ще е нещо от сорта на това:
http://www.youtube.com/watch?v=WudXQ_gD05o http://www.youtube.com/watch?v=ExXQKOGrzpo



Тема Re: Косачка с радиоуправление.нови [re: Lawnmower]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.02.09 21:49



какво по точно ти трябва

подобна косачка не е проблем да се направи
също има и доста какво да се подобри на идеята



No pain, no gain

Тема Re: Косачка с радиоуправление.нови [re: wiz]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано19.02.09 00:44



Струва ми се ,че подобна косачка би била ефективна само при идеално подравнена тревна площ





Тема Re: Косачка с радиоуправление.нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор БaйOнзи (ентусиаст)
Публикувано19.02.09 04:29



А пък аз съм виждал трактор беларус с дистанционно управление,преди доста години





Тема Re: Косачка с радиоуправление.нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.02.09 10:07



ми не е така, има различни варианти, зависи как се прави и какво се вложи
например за неравности може да и се сложат по големи колела и да върви по бавно
ако я прави някои дето не вижда по далече от носа си може да има всякакви такива проблеми - да е ефективна само при идеално подравнена тревна площ и др.

в българската действителност значително по прости неща не могат да са ефективни щото е пълно с тарикати дето се правят на интересни и гледат да минат по лесно вместо да се замислят

No pain, no gain


Тема Re: Косачка с радиоуправление.нови [re: Lawnmower]  
Автор Lawnmower (непознат )
Публикувано19.02.09 11:10



Благодаря за мненията и положителните и отрицателните. В спора се ражда истината. Изработката е елементарна,ако човек разбира малко от механика и електроника но за да се получи добър продукт трябва да има и ред други познания. Имам палцова косачка имам електрическа а също така и градинска моторна ,но имам също така и само един крак ,което е водещото в идеята ми за мързеливата работа. Дворът ми е около 1 дк ,като половината е равен ,а останалото наклон от 20 до 40 градуса. Въпросът ми е каква мощност трябва да има задвижването на колелата, да са 2 или 4 задвижващи за подобен терен, като се има в предвит че мога да намеря само моторчета от чистачки за лека кола, примерно Лада. (От инвалидна количка у нас трудно могат да се намерят, направо е невъзможно). Дистанционното не е проблем. Може би спиидконтролера ще ме затрудни малко.



Тема Re: Косачка с радиоуправление. [re: Lawnmower]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано19.02.09 22:08



С радио ми се види...малко ненужно.
Единствения + е, че няма да ходиш след нея. Иначе пак ще си губиш времето.
Виж, ако се направи с GPS и само да й зададеш маршрута, па ти да си гледаш работата през туй време - друга работа!



Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 19.02.09 22:08.



Тема Re: Косачка с радиоуправление.нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Lawnmower (непознат )
Публикувано20.02.09 11:32



Тази функция съм я оставил за по- нататък, но не с GPS доста е скъпичко.По елементарно е да се роботизира.

Проблема е че не понасям хаотичното движение,образува ми нерви.



Тема Re: Косачка с радиоуправление.нови [re: wiz]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано20.02.09 17:00



например за неравности може да и се сложат по големи колела и да върви по бавно
Ти косил ли си трева с косачка?Ако се дигнат колелата няма да коси по-ниската трева и ще стане на фъндъци.Между другото в "Незнайко в Слънчевия град" е дадена идея за косачка автомат която се развърта от стълб в средата на кръгла ливада с метално въже





Тема Re: Косачка с радиоуправление.нови [re: Lawnmower]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.02.09 18:05



Аз мисля, че механиката по управлението и самата преработка ще са по-скъпи от един ГПС модул.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.