Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Шумни ли са индукционните котлони?нови  
Автор dusheprikazchik (непознат )
Публикувано26.01.09 20:40



Предстои ми обзавеждане. Преди 2-3 месеца за проба си купих един индукционен котлон Аляска. Работи перфектно ( бързо, ефикасно, и т.н.)
НО....има нещо като вентилаторче и постоянно издава гаден шум.

Сега когато трябва да си купя хубав плот и се убедих, че индукциона е най-добър ме спира само този шум.
Попитах един продавач и той ми каза "МАЙ НЕ СА ШУМНИ"
Това МАЙ много ме притеснява.
Кажете как е при вас.



Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: dusheprikazchik]  
Автор roum ()
Публикувано27.01.09 00:00



Не са шумни, имат друг проблем, даста са "умни" и недават да се сложи нищо в/у него докато не е включен- започва да свири




Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: dusheprikazchik]  
Автор naci ()
Публикувано27.01.09 10:40



Преди около година си монтирах плот с такива,на Горение/фен съм на тая марка/.Шумът е по малък от вентилатора на компа.Вярно е че свиркат"умни "са но това е плюс.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: dusheprikazchik]  
Автор Cимeoн 1964 (На Симона брат )
Публикувано27.01.09 10:53



Щом сам казваш че има вентилаторче и ти шуми => че ЗНАЧИ СА ШУМНИ!
От друга гледна точка какво значи "най-добрите"?
Най-добрите са газовите котлони които работят на пропан-бутан



Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: Cимeoн 1964]  
Автор dusheprikazchik (непознат )
Публикувано27.01.09 11:43



Аз бях върл фен на газта. От както се помня сме на газ.
Обичам огъня, "живота" който излъчва, бързината, готвенето по китайски технологии и др.
Но от както взех индукциона смених мнението си.
1. По-бърз
2. По безопасен ( какви фоерверки са настанали тази година поне 5-6 гръмнали и изтекли бутилки за един месец и 7-8 жертви)
3.По лесен за обслужване
4. Липса на загоряло до съда в който се готви ( плота е студен)
5. Спестено място от г.бутилка
И всичко това получих от котлон за 100 лв барабар с две тенджери
Както бях писал купих го само за проба, защото на пръв поглед разбираш, че е правен в гараж на китайски любител на техниката. И за това тая надеждата, че като дам десет пъти повече пари ще получа значително по-добро качество(ниско ниво на шум) от реномирана марка.



Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: dusheprikazchik]  
Автор pepi2OO8 (непознат )
Публикувано28.01.09 05:10



Искам и аз да се включа в дискусията.
Нека да спомена за марката - верно Аласка май беше българска нали? Но все пак правена от китайка. Ама тя китайката и мартеници прави вече така че нека да си ги прави на евтина цена а за българската фирма да остава само труда за контрол на качеството.
И това е вид работа. Не е най добре да се премахне изцяло ОТК отдела в Българуия! В него могат да работвт доста хора така, хем ще се намали безработицата хем ще има и нешумящи котлони. а де3фектните и шумящите обратно на терминала към Китай - да се научи китайката да прави качествена българска марка Аласка или Осака.
Уначе аз си признавам че съм бос в тази технология какво точно представлява загряване чрез индукция тъй като се похвалих че електрофизиката ми куца.

Колкото за пропан бутана да прав си. но пък от др. гл. точа цената му в момента само то септември насам спадна от 1,42 лв до 86 ст. т.е. почти 2но а тока ич. даже се качи.
Та каква ел. мощност консумра такъв котлон? И колко е по-бърз от газовия? т.е. газовия веднага е загрят а този май също. т.е. оспорвам 1
по този повод ще споря и за 4. има наистина и такива модели на които чугунената решетка е в дълбочина а аколо дупката има керамични термоизолатори и в крайна сметка плота също е студен,



Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: pepi2OO8]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано28.01.09 16:54



Газовия котлон веднага е загрял но не и тенджарата, а при индукционния топлината се получава в дъното на тенджарата и няма топлина която да минава покрай тенжарата както е при газта. Индукционни котлон може да се регулира по температура и по мощност, и да задаваш време след което да се изключи. При махане на тенджарата автоматично се изключва като пурво те предопреждава чрез звук и ако до 15 сек сложиш пак тенджара той пак се включва автоматично.



Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: _Mepakлия_]  
Автор pepi2OO8 (непознат )
Публикувано28.01.09 18:14



рва за включването и изкючването ми е ясно то и обикновенни електрически котлони правят така. Въпроса е как тенджерата ще се загрее в дъното веднага??? Ако ползвам чугунен тиган? Базикам се все пак каква е технологията на този котлон не ми е ясна!



Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: roum]  
Автор pacofazomera (непознат )
Публикувано28.01.09 19:19



недостатъка е 4е само метални тенджери могат да се ползват и алуминиевите тигани не вършат работа





Тема Re: Шумни ли са индукционните котлони?нови [re: pepi2OO8]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.01.09 21:06



Високочестотно загряване.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.