Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови  
Автор pepi2OO8 (непознат )
Публикувано23.01.09 08:28



Повечето "базови" модели имат само прахоулавящи филтри, които филтруват праха и като чели единсвената им функция е да предпазват алуминиевия радиатор вътре във вътрешното тяло да не се затлачва от прах. Въпреки всичко, поради факта, че климатика не вкарва свеж въздух, и поради причината, че се използват единсвено на затворено, много хора си мислят, че като ги пуснат ако са ги спрели си мислят че им освежават въздуха. Някои "скъпи" модели имат химически или биологически филтри но при тях е ясно едно те не са вечни - трябва да се сменят а "резервни" на пазара няма!
Та темата е изпозлвате ли някакви "направи си сам"?



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови [re: pepi2OO8]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано23.01.09 09:48



Не съм запознат с асортимента, но би трябвало да намериш акпо търсиш някакви по-специални филтри.
Има скъпи климатици който опресняват въздуха - вкарват кислород!
Има един легендарен "уруру сарара" не си споммям на коя японска марка беше, има и панасоници с такава функция. Но там цените са високи.



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано23.01.09 23:35



Чак пък кислород

.....
Уруру сарара на Дайкин и някои други марки и модели имат възможност да вкарват свеж въздух от вън...



Относно питането на питащия - аз имам плазмени и дезодориращи филтри и честно казано и аз съм се замислял от къде се купуват като им свърши живота (6 мес.). Идеята ми е да започна търсенето от фирмата, от която съм го купил.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от 11OOO-1-111O на 23.01.09 23:38.</EM></FONT></P>


Редактирано от 11OOO-1-111O на 23.01.09 23:39.



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите? [re: 11OOO-1-111O]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано26.01.09 09:44



Имали някаква мембрана тези клими която (съвсем малка) така завихряла въздуха че да влиза повече кислород - идея си нямама как става.



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор dinamitko (избухлив)
Публикувано26.01.09 14:15



Просто вкарват свеж въздух. Предвид това, че вътре дишаш, пръцкаш и т.н., нивото на кислород е по-ниско. Респективно, въздуха отвън е по-наситен.
Вентилацията не работи непрекъснато, а само когато е необходимо. Има датчик за кислород(?!), но според мен е за въглероден диоксид.
Иначе екстрата си струва и поне за мен е една от малкото разумни.



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор pepi2OO8 (непознат )
Публикувано26.01.09 18:22



Ама от къде да влиза този кислород бе човек? то системата е затворена! Върти се флуид - именно този фреон.
Все пак съм склонен да вярвам, че има и такива модели които вкарват свеж въздух от вън - т.е. чрез допълнителен комресор/вентилатор/ и т.н. който може и да завухря така въздуха че да го обогатява на кислород. но това не ми е цел. А и нямам такъв климатик. В крайна сметка аз има от къде да вкарвам чист въздух - от комина - който никой не ползва. Имам и от къде да получавам допълнително и кислород - растения които фотосинтезират и добре се справят с повишаването на концентрацията на кислорода в затворено помещение.
Доколкото проблема е че дори и да се вкарва свеж въздух - филтрите - освен праховия не са вечни. Така се получава парадокса или спираш климатика и проветряваш или в ламелите на климатика се наслагват финн прах (пропуснат през мрежичките на праховия филтър а в него се развивали и вредни бактерии и миризми. този проблем дори и при климите с вкарване на свеж въздух го има.
За това ми беше питането - как при постоянна циркулация да се оттърва от миризми вредни газове и катран от пушенто и бактерии.



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор pepi2OO8 (непознат )
Публикувано26.01.09 18:25



Хеее питах - отговора беше ми то има вградени в някои модели резервни няма. Поръчки - теоритично можело да стане но на ква цена никой не знае. Освен това си направих труда да звънна дори до Бургас да питам булгарския производител - Осака има ли резервни за продан - дори и прахови не продава.



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови [re: dinamitko]  
Автор pepi2OO8 (непознат )
Публикувано26.01.09 18:32



не става бе човек: Именно - вкарваш, вкарваш свеж кислород ама пръднята и миризмата ми от потта, миризмата от чесъна и дрън дрън де я изкарваш? Върти си се у стаята. И миризмивка да им сложа пак не се очисва нищо - само си мирише на нещо.
Иначе относно системата O2/CO2 т.е. кислород/въглероден диоксид не ме притеснява - достатъчно растения дето си вършат работата :-) Не искам да ги държа гладни като има намалявам концентрацията на въглеродния диоксид.
Та за това и питах. Но явно всеки предпочита да спира климатика и да проветрява. Е аз не искам, да проветрявам зимата :-)



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови [re: pepi2OO8]  
Автор dinamitko (избухлив)
Публикувано26.01.09 18:43



Повечето климки с вентилация са оборудвани с УВ-лампа. Свежия въздух минава първо през прахов филтър, после през лампата и чак след това през питата за да бъде загрят или охладен до необходимата температура. При спиране на климатика, той минава в режим на почистване - облъчва с УВ вътрешността си, и предотвратява развъждането на бактерии, гъби и моркови.



Тема Re: а изпозлвате ли хим. и био. филтри за климите?нови [re: pepi2OO8]  
Автор dinamitko (избухлив)
Публикувано26.01.09 18:50



Освен вентилация, има и аспирация - изходящ въздушен поток, който изкарва гореспоменатите субстанции. :)
Предполагам, че съвсем скоро тази "екстра" ще се наложи като стандарт при климките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.