Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема конденз над окачен таван?нови  
Автор toddon (непознат )
Публикувано05.01.09 14:28



Здравйте на всички в темата. Вчера забелязах леко петно от влага на окачения таван, който това лято ми правиха майстори. Това доста ме озадачи, защото няма от къде да стане там теч и реших да видя какво става. През еднала луничка с малко огледалце надникнах и забелязах, че има конденз по профила на, който е закачен гипсокартона. Най вероятно този конденз се стича и попива в картона и от там се получава това петно. Моля за помощ.....какво не е направено както трябва и какво може да се направи в случая???



Тема Re: конденз над окачен таван?нови [re: toddon]  
Автор p.p.i (непознат )
Публикувано05.01.09 15:55



А имаш ли вата между тавана и гипсокартона ?



Тема Re: конденз над окачен таван?нови [re: p.p.i]  
Автор БaтBecko (непознат )
Публикувано05.01.09 16:00



Не става еъпрос за вата или не! и да има вата не е задължително че няма да има теч! за да има конденз или някакъв теч всъщност само конденз значи го има от някъде! трябва той да се спре! не става само с надникване над луничката ! по добре да каже в какво живее? панелка , коопврация , къща! и с какво се отоплява ако е стена с комин е ясно от къде е проблема! просто пиши да ти отговоря!



Тема Re: конденз над окачен таван?нови [re: БaтBecko]  
Автор toddon (непознат )
Публикувано05.01.09 16:35



Има вата за изолация минерална мисля че.
Стаята се намира в тухлена кооперация, няма комин наблизо не е и на последен етаж. Конденза е близо до стената (на около 15см може би), която се явява северна и доста студена. Едното ми съмнение е, че профила закрепен за студената стена, се явява термомост на който влагата кондензира. Но ми се струва, че виждам конденз само на част от този профил, а тази част която е към стената няма, което не е логично. Другата ми теория е че там е нарушена изолацията и студения въздух от тавана падайки върху тази част на профила го охлажда и се получава конденз.
Това са мои теории, не знам дали са верни защото не съм специалист в областта. Затова и моля за помощ.



Тема Re: конденз над окачен таван?нови [re: toddon]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано05.01.09 17:41



ми може да пробваш да снимаш с инфрачервена камера ако случайно някои твои познат има под ръка

така ще се види къде е топло и студено



No pain, no gain

Тема Re: конденз над окачен таван?нови [re: wiz]  
Автор toddon (непознат )
Публикувано05.01.09 18:45



предполагам ще намеря, но това едва ли ще реши проблема.



Тема Re: конденз над окачен таван?нови [re: toddon]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано05.01.09 19:13



ми може да ди даде идея от къде идва студеното и що

No pain, no gain


Тема Re: конденз над окачен таван?нови [re: toddon]  
Автор БaтBecko (непознат )
Публикувано06.01.09 02:47



момчета с инфрачервени работи са работили едно време! пича си е прав! ако не е коминна стена значи всичко е от новото стрителство! просто са бързали да предадат апартамента! което е тъпо в смисъл щом е кооперация има съседна сграда и съответно хидроизолацията е лом!!!!!! със стиродур се постига шумоизолация съответно и топлоизолация! но структората която е изолацията между двете сгради е ЛОМ ! а и като цяло стиродура е изкуствена материя която всъщност се използва за заблуда на инжинерите! ТЕЧА ТИ Е ОТ СГРАДАТА КОЯТО ТИ Е СЪСЕДСКА!



Тема Re: конденз над окачен таван? [re: БaтBecko]  
Автор toddon (непознат )
Публикувано06.01.09 09:21



Да за новото строителство е така, но тази кооперация не е нова, а и в съседство на тази стая няма друга сграда... т.е както написах и в началото стената е външна. Значи изключвам възможноста да е теч от съседна сграда.



Тема Re: конденз над окачен таван? [re: toddon]  
Автор БaтBecko (непознат )
Публикувано06.01.09 14:39



Пииич :) ти ме хвърли в тъч! Ми дай да помислим закво става въпрос топло и студено! значи наистина явно се получава някав въздушен балон мейду ватата и горния етаж отгоре топло отдолу студено или обратното! па щом е кооперация на горния етаж не вярвам да има някакви бани чешми или такива работи защото ако евентуално има такива може би някоя тръба се е спукала и с течение на времето е избила! то бахти

не мога да се сетя за други варианти! а това за профила мисля тоест немисля знам че няма как той да е източника




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.