Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Калкулация  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано18.12.08 20:18



трябва да направя горе долу калкулация за довършителни работи , т.е. поставяне на ел. и ВиК инсталаци - линеен метър и мазилка, шпакловка и боядисване на кв.м. - материали + труда

та ако може да ми помогнете .



Тема Re: Калкулациянови [re: Бapбapeлa]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано18.12.08 22:36



ВиК труд си го смятай горе-долу колкото цената на материалите.Ако няма къртене де.Там е допълнително.Мазилка 6-8лв.кв.м,шпакловка сив гипс около 4, като пак горе-долу толкова струват и материалите,боя поне 2 на кв. но зависи пак от оцветяването.Цената на боята е различна,знаеш.
За ел инсталации не мога да кажа нищо защото не се занимавам и нямам информация за актуални към момента цени.
Дано да съм бил полезен.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Калкулациянови [re: *Плaмeн*]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано18.12.08 23:41



Благодаря ти - беше ми полезен . Нищо няма да се кърти, защото е ново и ще се довършва - но май ще събарям стени да ги зидат отново с тухли единички -тия четворки, които са сложили ми изядат от полезната площ.

Обаче не знам какви са цените на материалите за ВиК - трябва да видя в някой магазин какви са. За мазилката ми казаха 8-10 лв./кв.м само труда , а материалите колко са .

Дано се появи някой да ми каже колко би излязла ел.инсталацията на линеен метър.

И се чудя дали да не сметна една изолация външна и вътрешна фибран на външните стени .

а външната мазилка колко мислиш че ще излезе Пламене.

и сетих че не е само това, ами има да се довършва и стълбището на кооперацията и парапети и .... малеее.. утре отивам да меря

знаех си аз че примерната калкулация на строителните работи ще я изчислявам най-трудно.



Тема Re: Калкулациянови [re: Бapбapeлa]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано19.12.08 00:50



Ами то понякога и новото се кърти.Ако ще се вкопава канализация примерно.А ти внимавай къде буташ стени.Ако е легнала четворка не е сложена случайно така.

Водопровода лесно мога да ти го сметна,но за канализацията трябва да се погледне кое-къде.
За мазилката я смятай от 5лв нагоре за квадрат само материала.И там не може да се даде цена от тук защото зависи все пак колко ще е дебела.Мислила ли си за турбозолна мазилка?
Външната може и да ти се оскъпи от към труд защото си трябва скеле все пак.
Изолацията-ако няма да е хотелски стаи,вътрешната е излишна.За външната пак не мога да ти дам конкретна цена защото разликата в цените на материалите е значителна-зависи с какъв материал ще искате да се прави.

За стълбите се подготви от 25лв. поне на стъпало само труд ако е гранитогрес.Ако е някакъв камък може и по-тънко да минеш.
За парапетите също е относително,а за ел.инсталацията ще ти кажа утре че сега е късно да звъня на еладжията.Но пак трябва да се знае има ли пуснати гофри в плочата,тавана ще се маже ли или само на шпакловка ли ще е и да ли ще се вкопават кабелите.Вкопаването в тавана оскъпява много.

Тва засега.Ако се присетиш още нещо-питай.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Калкулациянови [re: Бapбapeлa]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано19.12.08 20:29



Eладжийските кирии-10 до 15 на точка.Но примерна цена.Можело да се пресмята и по друг начин но общо-взето толкова излизало.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Калкулациянови [re: *Плaмeн*]  
Автор roum (приятел)
Публикувано20.12.08 09:05



Тя е от Варна а там ел е 20 на точка без контакта или ключа, като ти оставят всичко разкъртено,
ВиК е както каза Пламен
Мазилката (пода) е около 7лв/м2 без материалите
Шпакловката не я знам но боядисването е 2-3 лв/м2 в зависимост от това дали заравнява шпакловката или не
За плочки под 15 лв няма да намериш а ако да вероятно или не бачка качествено или после ще иска на линеен метър за фризовете и ъглите.
Ползвай услугите на Джорди 22 зад Елдом за материалите и майсторите дето препоръчват склада им е доста богат а за цяла баня обзаведена от тях дават отстъпка и го карат до блока, после ще почерпиш.
Внимавай със стените първо се консултирай със строителя коя е носеща, а останалите може да ги направиш с гипсокартон и вата по средата или ютонг.




Тема Re: Калкулациянови [re: roum]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано20.12.08 10:54



Чакай да го изкараме до акт 15 и после ше му мислим за плочките


Че като я гледам Барби с какво темпо и нерви го вдига тоя сроеж,докато дойде ред за баните най-вероятно ще се е обесила

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема за тока...нови [re: roum]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.12.08 17:43



Из Варна и региона се подвизават едни бригади от мургави събратя дето "мажим, ток прайми, вода прайми, сот прайми, тиракот прайми само работа да има" да не им се набуташ на такива че става лошо, Не знам как ще ги наемаш НО задължително договор, със клауза че се изплаща пълната сума пари само ако е изпълнено по план (3-проводна система) и излязат меренията за контур фаза-защитетен проводник - има си лицензирани лаборатории за целта издаващи необходимите сертификати. Че иначе може да излезе изгнило въжето и да не се обесиш но после може да залепнеш на котлона докато обръщаш кюфтетата. Колкото и да мрънкат не им се връзвай, сега няма много работа така че спокойно можеш да си поставяш условията за качествено изпълнение.

Пиша на Барбарела като допълнение на предно отговорилия. Че ми писна да ходя да оправям простотиите на подобни бригади и хората да се възмущават защо ремонта бил по-скъп от изпълнението и защо с лека ръка съм казвал "ако не искаш да те утрепе тока си пускай нова инсталация".

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: за тока...нови [re: Диaн]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано20.12.08 18:58



Опитах се да си представя как манго чете еледжийски план



не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: за тока...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор naci ()
Публикувано20.12.08 19:29





Знай си границата на тъпотата


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.