Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Един бойлер не ми стиганови  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано06.12.08 19:53



Ми т,ва е. Къпя се с много вода и за да не настройвам всеки път температурата от батерията просто не я спирам между съответните манипулации. Та какви са съответните варианти и решения. Мога да попитам и някои търговци, ама не им вярвам-много са комерсиални, въпреки че имам и познати.Та за това питам тук естественно.



Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: silverado]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано06.12.08 19:56



Ако разполагаш с място, мога да ти дам решение за под 200 лева. Не знам де ... може и на 300 да стъпи, но е вечно.



Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано06.12.08 20:00



Проточен бойлер 10 киловата и човеко е уреден.
Требе силен ток и дебели жици.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: Xoлдън]  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано06.12.08 20:15



Холдънe, не си ме разбрал правилно, целта ми е да спирам едновременно и топлата и студената. Та като я пусна след съответние му манипулации пак да си тръгне каквато си е била на темп.Иначе бройлера е 120 литров-мен малко не ми стига.Ваклине уточни какво имаш в предвид.



Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: silverado]  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано06.12.08 20:18



Иначе имам и проточно БГ-недоразумение, но то става само жените в къщи да си мият само катериците.



Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: silverado]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано06.12.08 20:40



Вариантите са два. Единият го ползвахме когато имахме още бойлер на дърва. Преди 30 и кусур години. Студената вода която идва за душа се взима от входа на бойлера преди обратния клапан. Кран преди разклоението. Спираш крана, спират и двете. Пускаш, тръгват и двете с вече зададени дебити. Недостатък. Докато се сапунисваш, бойлерът грее и в първия момент водата е малко по-топла от очакваното. Цена до 30 кинта без труда.

Вариант 2. .... Отпадна на второ четене. Идеята беше да си направиш хидрофор за топла вода, но си е разправия само за това което доуточни, че ти трябва.



Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано06.12.08 20:50



Дай моля те принципна схема.



Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: silverado]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано06.12.08 21:01



Еееее ти ме уби! Нямам софтуер за чертане на тръболяк. Никога не ми е трябвал. Ще се пробвам обяснително...

1. Имаш бойлер. На него има две тръби. Едната отива някъде и на нея няма нищо. Другата идва през един кран и един вентил с посока. Вентилът може да е комбиниран с предпазен клапан. Слага се трипътник между крана и посочния клапан.
2. Имаш смесител. Топлата вода не я бараш. На студената тръбата я махаш и вкарваш тръба от вече монтирания тройник.
3. Добре е да смениш крана преди бойлера със сферичен.

Ползваш...



Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано06.12.08 21:23



Ще снимам и ще ти пратя. Така след шарана(много тлъст и гаден) ще ми е по-лесно. Така че съм на бяло вино сега.



Тема Re: Един бойлер не ми стиганови [re: silverado]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано06.12.08 21:25



Какво да снимаш не стана ясно. Банята? Или катериците под проточния бойлер? Помоли някой с тръбарски софтуер да ти го нарисува...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.