Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Тотално нетрадиционен въпрос...нови  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано30.11.08 21:17



Не, че очаквам някакъв свестен отговор, но поне да попитам. Така по-лесно ми идва решението. Нещо, форумите станаха някак си постни. Питам ... сам си отговарям ... абе - глас в пустиня. Но все пак на въпроса.

Имаме конус с известни параметри. Т.е. височина и радиус на основата.
Имаме 2 точки в произволни места на повърхността на конуса. Как да намеря разстоянието между тях по повърхността на конуса. С апроксимация на отсечки по радиуси през много малка стъпка мога да го направя, но не е баш това. Има си някакъв интеграл за целта, който не мога да намеря. Да бъда честен не съм го и търсил, щото първо питам, после пипам.



Тема Свестен отговор...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор formulist (член)
Публикувано30.11.08 21:35



Питай, батка, питай. Ама не тука, а в клуб "математика", да речем. Тук не можем нещо да ти разберем въпроса....



Тема С шивашки метър, баце.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Caмo ЛEBCKИ, aлeeee! (обичаме те!)
Публикувано30.11.08 21:42



Нема нужда да ми благодариш, аз съществувам, за да помагам.





Тема Re: Свестен отговор...нови [re: formulist]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано30.11.08 21:45



Не искам в клуб "Математика". Избягвам строго профилираните клубове. Там са само професионалисти и зеят като лаик като мен попита нещо. Още пазя горещи спомени от елементарните си въпроси в клуб "химия". Нямах си работа да ги попитам за масата на свинската мас и беше ебати чудото. Пък за закона на Антоан такива обяснения ми хвърлиха (трябваха ми три коефициента), че то книги ли не трябвало да си купя, на главата си да стоя или не знам още какво. Питам тук. Разбраните ще дойдат ...

А въпросът е визуално елементарен. Имаш клоунска шапка. Една мравка тръгва от някое си място на шапката и по права линия отива до друго място на шапката, Ако се движи строго вертикално или строго хоризонтално е ясно колко път ще измине между двете точки. Ама ако е тръгнала на кестерме?

Ще има и втори въпрос, ама него още не съм си го дооформил визуално.



Тема Re: С шивашки метър, баце.нови [re: Caмo ЛEBCKИ, aлeeee!]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано30.11.08 21:48



Батка, радиусът на тойз конус къмто 7000 километра бе.

Нема 'а ти благодаря.



Тема t.e. имаш дадени:нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Учeниka (непознат )
Публикувано01.12.08 09:05



1. радиус на конуса
2. височина
3. (X,Y,Z) координати на две точки, лежащо на повърхността на конуса.

Търси се: Минимална траектория по повърхнината на конуса, свързваща двете точки.

Ако е това, става дума за неевклидова геометрия.
Ще се опитам да ти сметна нещо, но ще ми трябва време.



Тема Е, и?!нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано01.12.08 09:42



Зимаш от по-големите шивашки метри и мериш.





Тема Re: Тотално нетрадиционен въпрос...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано01.12.08 10:03



Бе я му цапни една сливова ,фани едно канапче и го премери.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема решението...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.12.08 11:23



Решението е малко по-горе с канапа и шивашкия метър ама не си му обърнал внимание. Та имаш координатите на 2-те точки и ти трябва разстоянието между тях, най-лесното е да "развиеш" конуса и да го мернеш. Щом е с толкова големи размери може да направиш друга хитрост - да го развиеш спрямо върха върху декартова координатна система като едната точка лежи на оста О-Х а дължина на отсечката разстоянието от върха на конуса до точката, другата ти е на координати разстоянието от върха на конуса до точката но и отместена на съответния ъгъл спрямо О-Х

и със синус косинус там няма да те уча и намираш координатите по осите О-Х и О-У, това което ти остава е да намериш дължината на хипотенузата на правоъгълния триъгълник образуван между точките и разликата от проекцията им по О-Х.
Имаше още един начин доста по-точен ама се учеше по ЛААГ - линейна алгебра и линейна геометрия ама съм се явявал 3 или 4 пъти на ликвидация и явно няма как да ти свърша работа там :)
Може да постнеш тук каквото имаш и да се помъчим да го реша, тъкмо ако има нещо грешно все ще се намери някой да ме оплюе :) и да се знае че решението е грешно.

Ей.. тъкмо щях да забравя.. нали се сещаш че конуса е кръгъл и може да се мине от 2 места??? да не се чудиш защо има 2 решения по въпроса.

Ако ти е достатъчно като насока благодарности днес и утре се премат под формата на аналгин и/или парацетамол или каквото трябва там за след вадене на зъб.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Редактирано от Диaн на 01.12.08 11:34.



Тема Re: Тотално нетрадиционен въпрос...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор wiz ()
Публикувано01.12.08 11:24



ми идеите в "отсечки ... през много малка стъпка " и в интеграла са сходни ако ги смяташ на компютър щото интеграла се замества с такива малки отсечки

така че щом знаеш отсечките смятай с тях с на компютър
избери малка стъпка и гледай грешките от сметките да не станат прекалено големи...

No pain, no gain



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.