Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Външна топлоизолация НЕ се прави..  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано04.12.08 23:02



... със фибран, разберете го най-накрая/ Темата ми е продиктувана от многото по-стари в които много хора от този форум препоръчват фибран вместо стиропор. Всъщност на мен ми предстои да слагам външна изолация, смятам да е минерална вата.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема обоснови се?нови [re: Myth]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано05.12.08 08:09



Обоснови сеако може, не казвам дали си прав или не си - просто ми е интерсно какви са ти аргументите??

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано05.12.08 08:12



Фибранът и стиропорът са с един и същ химичен състав. Каква е причината да не става с едното, а да става с другото?



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор roum (приятел)
Публикувано05.12.08 08:25



Фибранът е по-плътен и с по-добри изолационни свойства, обаче не дава възможност на стената да "диша", това може да е пагубно за някой видове стени.
По-добрият вариант е по-дебел стиропор, при това е по-евтин.




Тема Ми, то и графита, и диаманта са се въглерод.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано05.12.08 10:05



Би ли ми обяснил причината жените да предпочитат пръстен с едното пред другото?





Тема Re: Ми, то и графита, и диаманта са се въглерод.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано05.12.08 10:30



да ама жените имат нюх за алотропните модификации, а изолациите не са такива.

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано05.12.08 17:50



Я кажи сега какво е "фибран"?
После ше обяснявам как си има фасадни,подови и разни топлоизолации.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Desert Ant (Ла(д/н)аджия)
Публикувано05.12.08 18:40



Същото като "Нес Кафе"



Тема Ахахаха, кефиш, копеуе!нови [re: *Плaмeн*]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано06.12.08 14:20



Като те четем кви ги пишеш, си представям как дедо ти, стария баш-майстор те е дундуркал на коленцето като ми бил съвсем малко майсторанче и ти е разправял вместо приказка за легане "И да помниш, мойто малко майсторче, да не земеш като порастеш да прочетеш некоя книга или да учиш нещо, ти си майстор по рождение и сичко разбираш." Нечовешки тъп си, признавам ти, но па ти отива на ценза.





Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор thuhkopek (непознат )
Публикувано06.12.08 16:30



Най -добрият изолатор е въздуха, колкото повече въздух има в дадаен материал толкова по- добри изолационни свойства има. Сравнете пухенка с ватенка. фибрана и стиропора са пластмаса полистирол, но изплюти по разлияен начин с експандер и с екструдер. Изолациите се мерят на килограми на кубичен метър,
тежи ли повече има по-малки изолационни качества. А вакума /в термосите/ е най добре. Сравнете по килограми различните видове материали, стандарта е 18-20 кг/куб.м и си направете сами изводите. ЕЛЕМЕНТАРНА ФИЗИКА УЧИ СЕ В 8 КЛАС.



Тема Малка корекциянови [re: thuhkopek]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано06.12.08 17:26



Малко бъркаш с въздуха.
По-добри са Аргон и Въглероден двуокис с около 30-40 %.
Иначе всичко друго е вярно.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Малка корекциянови [re: Xoлдън]  
Автор svobodenzidar (lucidus ordo)
Публикувано08.12.08 19:09



Има и по...по...гелове некфи глицерини прозрачни....





Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор Cтoянoв (непознат)
Публикувано08.12.08 22:36



Аз не съм фен на външната изолация и за това си направих вътешна с каменна вата и гипс-картон. резултата е перфектен, а и не отоплявам излишно стените



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Cтoянoв]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 11:31



да, само че имай предвид, че отоплените стени после те топлят обратно тебе. Нали знаеш как работи акумулиращата печка? А сега отопляваш въздуха, който като изстине, и айде улево...



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Blake]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано09.12.08 17:40



Енергията е горе долу еднаква.Вътрешната изолация е все едно печка "циганска любов".Бързо топли и бързо изстива.
При външната затоплянето е бавно и има акумулиращ ефект.
Но всичко зависи от конкретните условия.Не винаги е удобно да правиш вътрешна,ако нямаш архитектурно необходимите разстояния.
С вътрешна определено няма да топлиш комшиите,или стаи ,които не се ползват.Но имаш проблем с размерите и окачване на шкафове и закачалки.
Всичко в специфично и няма общоприето мнение.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Xoлдън]  
Автор roum (приятел)
Публикувано10.12.08 09:09



а обема на стаята ???
Намалява следователно по-малко енергия ти трябва за стоплянето


Я направо леглото в килера че е изцяло вътрешен и обема!!




Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано15.12.08 18:51



Фибран е самата марка а не вида на изолацията, но общо взето ме разбирате едното е XPS другото е EPS, някои вече горе са описали защо не трябва да се слага Фибран, като външна изолация, просто защото паропропускливоста му е много малка, както вече казаха не позволява нйа стените да "дишат" всиката влага която преминава през тях няма къде да иде най-малкото рискувате появата на конденз и мухъл, освен това когато влагата достигне до външната част на стената остава м/у Фибрана и стената, а при много ниски температури и замръзва, което е пагубно за самата стена. Фибрана се ползва за подова изолация. Правилото когато се прави външна изолация е паропропускливостта на материалите да се повишава от вътре навън, малко трудна работа имайки пред вид финала с мазилка но.... За външна изолация ползвайте стиропор с дебелина НАЙ-малко 5см (5см е минимума и малко не си струва) или по-добрият вариант е минерална(каменна) вата .
Някой по-горе беше писал, че не уважавал външната изолация, всъщност в пъти по-добра е, освен че премествате точката на замръзване извън стената, избягвате и термомостовете, през които се губи доста топлина, с вътрешна изолация няма как да се избегнат, вероятноста да имате конденз и мухъл при вътрешната изолация е доста по-голяма (почти задължително е появата на такъв). При вътрешната топлоизолация влагата в стената замръзва а когато водата замръзне знаете, че се разширява, можете да си представите какъв е ефекта с времето. При външна изолация с правилният материал това не може да се получи, веднъж загрята стената не изстива бързо тъй като изолацията отвън не и позволява и след това помещението се затопля много бързо и като цяло постоянната температура се запазва доста по-дълго. Общо взето това е.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Blake]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано15.12.08 18:58



"да, само че имай предвид, че отоплените стени после те топлят обратно тебе. Нали знаеш как работи акумулиращата печка? А сега отопляваш въздуха, който като изстине, и айде улево.. "

Абе не баш, не го топлят обратно но горе-долу ефекта е такъв, просто не позволяват въздуха в помещението да изстива, демек задържат постоянна температура, веднъж затоплени просто не отнемат от топлината на помещението.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор svobodenzidar (lucidus ordo)
Публикувано18.12.08 02:44



ела гледай за 30 минути как с такаваизолаЦИЯ СЕ СТОПЛЯМ ОТ 10 ДО 30 за 30 минути с подово...документирано..







Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор svobodenzidar (lucidus ordo)
Публикувано18.12.08 02:49



просто с това смешно строителство незнам.......какво ще ти акумолира ? бухай вътре ....





Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: svobodenzidar]  
Автор svobodenzidar (lucidus ordo)
Публикувано18.12.08 02:53



ама поне 5 см 0.035...и паро......





Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: svobodenzidar]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано18.12.08 10:15



доста смешно изказване - тази зима съм пускал парното точно 3 дена. През останалото време в къщи си е топло от само себе си. Строителството е от смешните (нова сграда от 2007 година), и е с външна изолация.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Blake]  
Автор svobodenzidar (lucidus ordo)
Публикувано20.12.08 00:05



може ти си морж







Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: svobodenzidar]  
Автор roum ()
Публикувано20.12.08 09:52



И аз ли съм морж






Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: svobodenzidar]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано21.12.08 10:19



да бе, в къщи се разкарвам по слипове само, сигурно съм морж... сериозно, поне 25 градуса е температурата...



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор iham (непознат )
Публикувано11.01.09 21:59



Най ефективната изолация е външната. Всеки който спори или не е запознат напълно или няма база за сравнение. При външната изолация се спестяват средства, труд и ефекта е по добър от вътрешната изолация. Спестяват се всички вътрешни размествания на мебели . След направата на вътрешната изолация се слагат тапети или се боядисва стената. Отделно че самата изолация е уязвима на наранявания.Добър вариант е 5 см стиропор . Чел съм много по този въпрос .Нямам намерение да споря с недостатъчно запознати по въпроса .



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: iham]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано12.01.09 13:17



Най ефективната изолация е външната. Всеки който спори или не е запознат напълно или няма база за сравнение. При външната изолация се спестяват средства, труд и ефекта е по добър от вътрешната изолация. Спестяват се всички вътрешни размествания на мебели . След направата на вътрешната изолация се слагат тапети или се боядисва стената. Отделно че самата изолация е уязвима на наранявания.Добър вариант е 5 см стиропор . Чел съм много по този въпрос .Нямам намерение да споря с недостатъчно запознати по въпроса .

Поста към кой си го адресирал, защото, общо взето сме на едно мнение с тая разлика, че 5см стиропор са малко, по-добрият вариант е минерална(каменна) вата минимум 5см, колкото повече толкова по-добре.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано12.01.09 17:12



Приказвате колкото да не заспите,ама нейсе



Тея пет сантима дето и ако са в повече е по-добре,къде мислите да ги слагате?
В Малко Търново,в Смолян,на Апенините, в Чукотка
И а стига сте се лигаили вече щото наистина може да се появи някой да ви прочете и да ви се върже на простотиите.Дайте малко по-сериозно ако обичате- за сериозните неща.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (член)
Публикувано13.01.09 10:51



Как така 5 см. стиропор е малко, а 5 см. минерална вата - достатъчно, макар и минимално достатъчно? Ако правилно си спомням, топлоизолационните качества на стиропора са по-добри, от тези на ватата или греша? Да не си помислите само, че отдавам предимство на стиропора, като топлоизолация, пред ватата, тя има куп предимства пред него, но по отношение на топлопроводимостта т.е топлоНЕпроводимостта му отстъпва. Следователно там, където 5 см. стиропор е малко от гледна точка на изолацията 5 см вата би трябвало да е недопустимо малко.
Иначе Мечо Пух си е прав, както обикновено, "колкото повече, толкова повече", без изпадане в излишни крайности, естествено.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор ivo vichev (непознат )
Публикувано15.01.09 15:53



От 5 години правя външни изолации в Стара Загора www.zarastroi.hit.bg
На кратко__________________________________
Стиропора(EPS) за изолация на тухла , XPS -fibran - за изолаця на панелки



Примера е от Българска асоциация на потребителите
http://www.bnap.org/?p=90

А. Тухлена сграда, с произволно двойно изложение, апартамент от 100 м2, на 4 от 6 етажна сграда. Жилището е със сменена нова ПВЦ или алуминиева дограма и се отоплява на електричество. Външните стени на жилището са около 50 м2, като от тях 10 м2 са прозорци и външни врати за балкони. От оставащите 40 м2, около 10м2 са външни колони и греди. Изолираме 30 м2 с EPS изолация с дебелина от 5 см, със средна цена на труд с материали от 40 лв./м2. Останалите 10 м2 (така наречените топлинни мостове) изолираме с XPS изолация с дебелина от 5 см, със средна цена на труд с материали от 48 лв./м2.

30 м2 х 42 лв. = 1 260 лв.
10 м2 х 48 лв. = 480 лв.

Общо: 1 740 лв.

Ако отоплението на това жилище от 100 м2 през отоплителния сезон (180 дни) е 900 лв. или по 150 лв. на месец, при 45 % икономия се получава 405 лв. по-малко разход при направа на топлоизолацията. Тогава съотношението инвестиция към икономия ще бъде 1 740 лв. / 405 лв. = 4, 30 сезона. Това означава, че направената от нас инвестиция ще се изплати за малко повече от три отоплителни сезона.

Б. Панелна сграда, със същите параметри като при гореописаната тухлена сграда и апартамент. Но тук разликата е в това, че всички външни стени са от бетон (тоест те са топлинни мостове) и трябва да се изолират с XPS изолация. Полагаме топлоизолация с дебелина от 5 см, със средна цена на труд с материали от 48 лв./м2.

40 м2 х 48 лв. = 1 920 лв.

Ако условия за отопление са същите, тук обаче ще имаме около 40 % икономия, тъй като няма да може да се използва стена за акумулиране на топлина, защото тя е от бетон. Икономията в случая излиза на 360 лв. на отопляем сезон и съотношението инвестиция към икономия ще бъде 1 920 лв. / 360 лв. = 5, 33 сезона. Това означава, че направената от нас инвестиция ще се изплати за малко повече от пет отоплителни сезона.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: ivo vichev]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (член)
Публикувано16.01.09 09:04



В написаното от теб вижам няколко грешки и противоречия:
1. 4, 30 сезона. Това означава, че направената от нас инвестиция ще се изплати за малко повече от три отоплителни сезона. 4.3 да е равно на три е прекалено грубо окръгляване. Това вероятно е печатна грешка.
2. Защо в панелната сграда със стени от бетон те да не могат да се ползват за акумулиране на топлина?
3. Няма как ефективността на топлоизолацията с що-годе сходни топлоизолационни материали да се получи по-ниска в сграда, която е имала по-големи топлинни загуби. Грешката ти е в допускането, че разходите за отопление са били едни и същи в панелката и в тухлената.

А и не разбрах каква връзка има написаното от теб с моя предишен постинг. Там ставаше дума за разлики между EPS и минерална вата и кое е достатъчно и кое не.



Тема да попитам...нови [re: Myth]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано09.02.09 08:42



Простете, че ще използвам тази тема, за да задам въпроса се, ама ми се струва, че тук е мястото.
Може ли да се направи външна изолация на монолитен апартамент при положение, че фасадата на блока е облицована с плочи от бял варовик с дебелина 2-3 см? Не знам тези плочи дали са с цел изолация или красота, но моя апартамент е краен от северната страна и е голям студ.
Благодаря на всички отзовали се с мнения и препоръки.

Редактирано от coccinella на 09.02.09 08:46.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Cтoянoв]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано09.02.09 10:21



Ето едни интересни картинки, откраднати от КАПИТАЛ:





Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Blake]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано15.02.09 08:41



В тези схеми за саниране - визирам "предимствата" на външната изолация ми е интересно някой да ми обясни откъде се взема акумулираната енергия и нея кой я плаща ?! Отделно нека пак някой ми обясни след като се "акумулира" енергия, тя в стената ли си остава или заминава яко дим нагоре и надолу към комшиите и към земята ?!



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: LRN]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.02.09 08:54



Земята е топла. Осъществате натурален обмен с комшиите. Потърпевши са тези с бебетата. Печелят тези, които използват жилището само и единствено за спалня. Въпросът е коментиран в една подобна тема в този клуб. Нормално е. Нали сте социални животни, а не социофоби?

И отделно за плащането. Нали си закусвал днес? Ще закусваш и утре. За какво ти е повече? Ресурсите трябва да отиват за поддържане на живота и за интелектуално развитие. Излишъците трябва да се преразпределят. С или без твое знание и желание.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано15.02.09 19:42



Айде пак тоя "умник" с готовите клишета. Най-добре иди на чичо доктор да ти издаде жълта книжка... Стига си пълнил форумите с глупости.

П.С. Не се напъвай да ми отговаряш, щото аз тая тема ми ясна... та няма да си губя времето да я отварям.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: LRN]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.02.09 20:35



щото аз тая тема ми ясна...



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: LRN]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано17.02.09 15:23



щом казваш - без малко да ти повярваме... все пак, не е лошо да провериш пак в учебниците и опитно, кое изстива по-бързо - въздуха (който топлиш при вътрешна изолация) или камъка/бетона и земята (както е при външната), и съответно кое ще изисква по-малко енергия за да се загрее повторно до дадена температура. Всъщност, можеш да смениш "изстива" с "си променя температурата" - така и лятно време разликата между външна и вътрешна изолация е очевадна, и не е в полза на вътрешната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.