Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: ivo vichev]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (член)
Публикувано16.01.09 09:04



В написаното от теб вижам няколко грешки и противоречия:
1. 4, 30 сезона. Това означава, че направената от нас инвестиция ще се изплати за малко повече от три отоплителни сезона. 4.3 да е равно на три е прекалено грубо окръгляване. Това вероятно е печатна грешка.
2. Защо в панелната сграда със стени от бетон те да не могат да се ползват за акумулиране на топлина?
3. Няма как ефективността на топлоизолацията с що-годе сходни топлоизолационни материали да се получи по-ниска в сграда, която е имала по-големи топлинни загуби. Грешката ти е в допускането, че разходите за отопление са били едни и същи в панелката и в тухлената.

А и не разбрах каква връзка има написаното от теб с моя предишен постинг. Там ставаше дума за разлики между EPS и минерална вата и кое е достатъчно и кое не.



Тема да попитам...нови [re: Myth]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано09.02.09 08:42



Простете, че ще използвам тази тема, за да задам въпроса се, ама ми се струва, че тук е мястото.
Може ли да се направи външна изолация на монолитен апартамент при положение, че фасадата на блока е облицована с плочи от бял варовик с дебелина 2-3 см? Не знам тези плочи дали са с цел изолация или красота, но моя апартамент е краен от северната страна и е голям студ.
Благодаря на всички отзовали се с мнения и препоръки.

Редактирано от coccinella на 09.02.09 08:46.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Cтoянoв]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано09.02.09 10:21



Ето едни интересни картинки, откраднати от КАПИТАЛ:





Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Blake]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано15.02.09 08:41



В тези схеми за саниране - визирам "предимствата" на външната изолация ми е интересно някой да ми обясни откъде се взема акумулираната енергия и нея кой я плаща ?! Отделно нека пак някой ми обясни след като се "акумулира" енергия, тя в стената ли си остава или заминава яко дим нагоре и надолу към комшиите и към земята ?!



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: LRN]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.02.09 08:54



Земята е топла. Осъществате натурален обмен с комшиите. Потърпевши са тези с бебетата. Печелят тези, които използват жилището само и единствено за спалня. Въпросът е коментиран в една подобна тема в този клуб. Нормално е. Нали сте социални животни, а не социофоби?

И отделно за плащането. Нали си закусвал днес? Ще закусваш и утре. За какво ти е повече? Ресурсите трябва да отиват за поддържане на живота и за интелектуално развитие. Излишъците трябва да се преразпределят. С или без твое знание и желание.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано15.02.09 19:42



Айде пак тоя "умник" с готовите клишета. Най-добре иди на чичо доктор да ти издаде жълта книжка... Стига си пълнил форумите с глупости.

П.С. Не се напъвай да ми отговаряш, щото аз тая тема ми ясна... та няма да си губя времето да я отварям.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: LRN]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.02.09 20:35



щото аз тая тема ми ясна...



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: LRN]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано17.02.09 15:23



щом казваш - без малко да ти повярваме... все пак, не е лошо да провериш пак в учебниците и опитно, кое изстива по-бързо - въздуха (който топлиш при вътрешна изолация) или камъка/бетона и земята (както е при външната), и съответно кое ще изисква по-малко енергия за да се загрее повторно до дадена температура. Всъщност, можеш да смениш "изстива" с "си променя температурата" - така и лятно време разликата между външна и вътрешна изолация е очевадна, и не е в полза на вътрешната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.