Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: svobodenzidar]  
Автор svobodenzidar (lucidus ordo)
Публикувано18.12.08 02:53



ама поне 5 см 0.035...и паро......





Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: svobodenzidar]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано18.12.08 10:15



доста смешно изказване - тази зима съм пускал парното точно 3 дена. През останалото време в къщи си е топло от само себе си. Строителството е от смешните (нова сграда от 2007 година), и е с външна изолация.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Blake]  
Автор svobodenzidar (lucidus ordo)
Публикувано20.12.08 00:05



може ти си морж







Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: svobodenzidar]  
Автор roum ()
Публикувано20.12.08 09:52



И аз ли съм морж






Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: svobodenzidar]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано21.12.08 10:19



да бе, в къщи се разкарвам по слипове само, сигурно съм морж... сериозно, поне 25 градуса е температурата...



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор iham (непознат )
Публикувано11.01.09 21:59



Най ефективната изолация е външната. Всеки който спори или не е запознат напълно или няма база за сравнение. При външната изолация се спестяват средства, труд и ефекта е по добър от вътрешната изолация. Спестяват се всички вътрешни размествания на мебели . След направата на вътрешната изолация се слагат тапети или се боядисва стената. Отделно че самата изолация е уязвима на наранявания.Добър вариант е 5 см стиропор . Чел съм много по този въпрос .Нямам намерение да споря с недостатъчно запознати по въпроса .



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: iham]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано12.01.09 13:17



Най ефективната изолация е външната. Всеки който спори или не е запознат напълно или няма база за сравнение. При външната изолация се спестяват средства, труд и ефекта е по добър от вътрешната изолация. Спестяват се всички вътрешни размествания на мебели . След направата на вътрешната изолация се слагат тапети или се боядисва стената. Отделно че самата изолация е уязвима на наранявания.Добър вариант е 5 см стиропор . Чел съм много по този въпрос .Нямам намерение да споря с недостатъчно запознати по въпроса .

Поста към кой си го адресирал, защото, общо взето сме на едно мнение с тая разлика, че 5см стиропор са малко, по-добрият вариант е минерална(каменна) вата минимум 5см, колкото повече толкова по-добре.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано12.01.09 17:12



Приказвате колкото да не заспите,ама нейсе



Тея пет сантима дето и ако са в повече е по-добре,къде мислите да ги слагате?
В Малко Търново,в Смолян,на Апенините, в Чукотка
И а стига сте се лигаили вече щото наистина може да се появи някой да ви прочете и да ви се върже на простотиите.Дайте малко по-сериозно ако обичате- за сериозните неща.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Myth]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (член)
Публикувано13.01.09 10:51



Как така 5 см. стиропор е малко, а 5 см. минерална вата - достатъчно, макар и минимално достатъчно? Ако правилно си спомням, топлоизолационните качества на стиропора са по-добри, от тези на ватата или греша? Да не си помислите само, че отдавам предимство на стиропора, като топлоизолация, пред ватата, тя има куп предимства пред него, но по отношение на топлопроводимостта т.е топлоНЕпроводимостта му отстъпва. Следователно там, където 5 см. стиропор е малко от гледна точка на изолацията 5 см вата би трябвало да е недопустимо малко.
Иначе Мечо Пух си е прав, както обикновено, "колкото повече, толкова повече", без изпадане в излишни крайности, естествено.



Тема Re: Външна топлоизолация НЕ се прави..нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор ivo vichev (непознат )
Публикувано15.01.09 15:53



От 5 години правя външни изолации в Стара Загора www.zarastroi.hit.bg
На кратко__________________________________
Стиропора(EPS) за изолация на тухла , XPS -fibran - за изолаця на панелки



Примера е от Българска асоциация на потребителите
http://www.bnap.org/?p=90

А. Тухлена сграда, с произволно двойно изложение, апартамент от 100 м2, на 4 от 6 етажна сграда. Жилището е със сменена нова ПВЦ или алуминиева дограма и се отоплява на електричество. Външните стени на жилището са около 50 м2, като от тях 10 м2 са прозорци и външни врати за балкони. От оставащите 40 м2, около 10м2 са външни колони и греди. Изолираме 30 м2 с EPS изолация с дебелина от 5 см, със средна цена на труд с материали от 40 лв./м2. Останалите 10 м2 (така наречените топлинни мостове) изолираме с XPS изолация с дебелина от 5 см, със средна цена на труд с материали от 48 лв./м2.

30 м2 х 42 лв. = 1 260 лв.
10 м2 х 48 лв. = 480 лв.

Общо: 1 740 лв.

Ако отоплението на това жилище от 100 м2 през отоплителния сезон (180 дни) е 900 лв. или по 150 лв. на месец, при 45 % икономия се получава 405 лв. по-малко разход при направа на топлоизолацията. Тогава съотношението инвестиция към икономия ще бъде 1 740 лв. / 405 лв. = 4, 30 сезона. Това означава, че направената от нас инвестиция ще се изплати за малко повече от три отоплителни сезона.

Б. Панелна сграда, със същите параметри като при гореописаната тухлена сграда и апартамент. Но тук разликата е в това, че всички външни стени са от бетон (тоест те са топлинни мостове) и трябва да се изолират с XPS изолация. Полагаме топлоизолация с дебелина от 5 см, със средна цена на труд с материали от 48 лв./м2.

40 м2 х 48 лв. = 1 920 лв.

Ако условия за отопление са същите, тук обаче ще имаме около 40 % икономия, тъй като няма да може да се използва стена за акумулиране на топлина, защото тя е от бетон. Икономията в случая излиза на 360 лв. на отопляем сезон и съотношението инвестиция към икономия ще бъде 1 920 лв. / 360 лв. = 5, 33 сезона. Това означава, че направената от нас инвестиция ще се изплати за малко повече от пет отоплителни сезона.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.