Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:59 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Свестен отговор...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор wiz ()
Публикувано01.12.08 22:03



ми картинките на конуса се правят с няколко цъквания с мишката като имаш под ръка каквото трябва, така че тва е нещо дребно и може да ги получиш щото имам добро сърце

значително повече време отнема да ти чета вмимателно нещата
а и има по интересни неща за четене

тва май се отнася за теб: Само, повече не се излагай. Глупаво е



No pain, no gain

Тема Re: Свестен отговор...нови [re: wiz]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано01.12.08 22:13



Нали видя, че и аз с няколко цъкания на мишката си правя "картинка". Понеже вече я беше качил, проверих нарочно ли си я врътнал така или просто не си разбрал какво се иска. С втората нещата се изясниха. Де да знам с какво те засегнах, та темата ти стана чак толкова болна. Да не си съратник на производителя на Mkad for Windows, че такова старание се появи у теб?

Не те карам да ми четеш написаното. Още по-малко да ми отговаряш.

Се тая. Чакай, че се заплеснах в лаф тука с един. Гася сметалото. Чао!



Тема Re: Свестен отговор...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор wiz ()
Публикувано01.12.08 22:19



оф разсмиваш ме

тези картинки ти ги направих с програма която е безплатна - Caligari trueSpace
така че не и правя реклама

нормално е да съм изпуснал нещо като не ми се занимава да чета внимателно всичко което си писал

пиша ти за забавление, забележи че клуба се казва Хоби, Развлечения / Направи си сам

като цяло нещата в тази тема са лесни и може да гледам на тях като развлечение

вече ако за теб не са развлечение това си е твои проблем



No pain, no gain

Тема Re: Тотално нетрадиционен въпрос...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано02.12.08 00:26



Ами гадна работа - сечението на равнина с конус е елипса (май).
От тук на сетне, лесно решение за обиколката на елипса нема. Решението е некъф елиптичен интеграл от втори род, и безкрайния ред дето описва обиколката е даден тук:



Дадени са и разни приближения.... дано ти свърши работа.

(Доживях и аз да ползвам вики.... ама нали не си падам по пустата математика и зубренето наизуст...)



Тема Re: Тотално нетрадиционен въпрос...нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано02.12.08 06:59



Благодаря. Това би следвало да свърши работа в приближения му вид. Сметките ще си покажат.



Тема Не се гъбаркайте се коничните сечениянови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Учeниka (непознат )
Публикувано02.12.08 09:17



Те са:
1. елипса (частен случай - окръжност).
2. парабола
3. хипербола
Пак ви повтарям, проблемът не е елементарен и е обект на неевклидовата геометрия. За съжаление не можах да намеря нещо за конична геометрия. За сферична има. Всичко, което се опитвате да направите е, да намерите трансформация от конични координати към декартови. И аз пробвам по този начин. Проблемът ми стана интересен и дано намеря време да го разнищя.



Тема Re: Не се гъбаркайте се коничните сечениянови [re: Учeниka]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано02.12.08 11:37



Що да е по-просто като може да е по-сложно....




Ъхъ, освен това може да са права линия, точка и две прави. Ама случаят който му трябва на човека (доколкото разрах) е точно този когато се получава елипса или окръжност.



Тема Re: Не се гъбаркайте се коничните сечениянови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано02.12.08 15:54



Е не се сдържах мамаму. Никакви елипси, само елементарните триъгълници.

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Не се гъбаркайте се коничните сечениянови [re: ha!]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано02.12.08 16:50



Буля, склонен съм да похарча 5 лева в полза на М-Тел и да ти разкажа за какво става въпрос в подробности. Давам ти възможност и да го направиш. Срок до другата Коледа. Казваш и колко кинта искаш за това. Ако ти сама го направиш, давам ти ги. Говоря обаче, сама! За да докажеш, че си го направила, от теб се иска пълно разписване на задачата с елементарни уравнения. Изходните данни с малки изключения са достъпни в интернет. Набавяш си ги, обработваш ги и т.н.

Сега ще ми кажеш, че не ти е интересно. Ама си сигурна, че го можеш. Ама не си пробвала, но какво толкова има. И т.н. Иска се точност 1 сантиметър. Полигонът който трябва да се обработи е 10 на 16 километра.

Даже мога да спестя от телефон като опиша задачата тук...

Казвай разумна цифра и да те наемам. Един вид облог. При всички положения няма да се наложи да плащам, защото работата е много, а лично теб те познавам, макар и виртуално. То, не е нужно и лично да те познавам. 99% от общата маса са на това дередже. По принцип могат всичко, ама не им се правело...



Тема Re: Не се гъбаркайте се коничните сечениянови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано02.12.08 22:41



Познаваш ме изключително точно. Това настрана. И аз те знам. Ама не ме напусна усещането (жена, кво да прайш), че забравихте, че точките са определени. А щом двете точки са дадени, то всичко е решимо само с онези елегантни елементарни триъгълници.
Задачата не е до числата.
Знам те, че по-знаеш, знам, че си по-умен. Връщам се в кухнята.

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Редактирано от ha! на 02.12.08 22:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.