Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ел въпроснови  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано15.10.08 23:05



Здравейте. Не разбирам от ел. инсталации и ще се опитам да обесня какъв е проблема, а Вие ако можете да обесните или дадете схема.
Лампа за осветление на голяма тераса. И в двете стаи, които имат изход на терасата има ключове за вкл./изк. на тази лампа. Ключовете не са зависими помежду си, т.е. можеш да светнеш от едната стая, а да изгасиш от другата. Следващото светване може да стане от всяка една стая, независимо от коя е било изгасено предния път. Налага ми се да сменя ключовете, новите са с два "входа", а от стената излизат три изхода. Старите ключове са с три входа, но аз не знаех как са нещата и купих обикновени. Ще станат ли или трябва да купувам нови? Имате ли идея как трябва да се вържат ? Оказва се, че точно такъв вид мрежа не се изучава в техникума по ел. техника





Тема Re: ел въпроснови [re: coccinella]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.10.08 23:21



Трябва да купиш нови. Върни тези и искай "девиаторни".

ОбЯснявам се пише! Не произлиза от обЕсване, а от обЯснение. Аман!



Тема Re: ел въпроснови [re: coccinella]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано16.10.08 08:21



Ебах го и техникума по електротехника

ако не учат за девиаторен ключ!

Не можеш да сложиш обикновени ключове.Т.е.можеш но няма как да ти вършат същата работа.



не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Благодаря [re: *Плaмeн*]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано16.10.08 08:36



Всъщност, може и да учат, но племенника ми е бил в някаква изчанчена специалност. Инъче от схеми разбира.
Ще внимавам повече за правописа





Тема Re: Благодарянови [re: coccinella]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано16.10.08 10:52



ИнАче. Произлиза от инак. Пробвай да кажеш инЪк. Трудно, а?



Тема Re: Благодарянови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано16.10.08 11:50



Бе жената си страда от националния проблем.
Още няколко години и литературния БГ език ще изчезне като измрем.
Ще се кара на уличен жаргон.
Така е и в щатите.Моя малкия учеше литературен английски в Американския колеж.И сега след 10 г. живеене там се оказва,че говори на език много различен от уличния жаргон,който се е насадил там.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Благодарянови [re: Xoлдън]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано16.10.08 14:41



Я като умрем, ме боли фара. Амъ дуде съм жив, ше го защитаам, ебаси!

Това също е език и той също си има правила. Уличният жаргон, също. Даже "по фени ботать" също трябва да го умееш.



Тема Re: Благодарянови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано16.10.08 17:03



..Е..не можах да се стърпя..."боЛтать"!!! А най-паче "правильный вопрос" е:
" А ты,стерьв..феня бо?"(с ударение на "о"..) Ваклине, нищо лично, бъди здрав!
А преди да дръстиме на къФто и да било жаргон,па бил той и ФЕНЯ, наистина трябва да знаем и почитаме нашият си - БЪЛГАРСКИ език,тук съм абсолютно съгласен с теб!



Тема Re: Благодарянови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано17.10.08 01:21



Болтать - водене на разговор без особен смисъл. Ударението е на а'то.
Ботать - говорене на затворнически жаргон. Ударението е на о'то.
Феня - език.

И т.н. Нека не спорим поне за неща които са естествени за мен. Например руския. Това което виждате в мен сега е оформяно "тогава", като в рамките на седмици може да не се е случвало да кажа и дума на език различен от руския. Ходел съм по пазари, минавали сме граници по дървени мостове за по 2 долара на човек, редовно пътувах с Вартбурга (ей голема машина ти казвам!) през зона на реален воненен конфликт (Приднестровска ССР) с вечерен час, досадни войници от четвърта руска армия на Генерал Лебед (отиде си човека), взривени мостове и всичко като по филмите ... и съм оцелял. Едно от условията да оцелееш беше перфектната комуникация. Затепкаш ли се и си под колата със свалени обувки, вързани ръце и заминала стока от багажника. А стоката беше важна! Щото с нея се купуваше водка и друга стока за обратното направление. Абе, демократичен преход беше... К'во 'а прайме?



Тема Re: Благодарянови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор svobodenzidar (lucidus ordo)
Публикувано17.10.08 02:03



хахаха аз си мислих че само аз по онова време съм ходил от москва за кожени якета до кореа с влак! имало и други луди!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.