Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Заточване на верига.нови  
Автор Genesis (да ме знаете)
Публикувано06.10.08 13:52



Става въпрос за щилката.
Та мина време веригите се изтъпиха. Носих ги да ги заточват на шмиргелчето. Бреее не знам какво точат тези хора ама резнем две дървя, арее изтъпят се. Викам си тези не са ги заточили как си требе пак ги нося. Пак спрат да режат за отрицателно време. А новите вериги карат мнооого повече. Реших да си взема ръчен инструмент за заточване, но не знам колко е ефективен. Ако някой ползва да каже дали върши работа, за да реша проблема.



Тема Re: Заточване на верига.нови [re: Genesis]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано06.10.08 17:22



При заточване на шмиргел класически дефект е ,че се получава прегряване на стоманата и закалката на зъбите отива на кино.По тая причина не издържат много. Трябва да се прави много внимателно с малка стъпка и бавно.
Явно майсторите са ти скапали веригите.
Изхода е нова верига и само ръчно заточване.
По принцип в комплекта върви и пила за ръчно заточване.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Заточване на верига.нови [re: Genesis]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано06.10.08 18:13



Купувай направо нови вериги, както е писал Холдън са прегрели зъбите и вече тези вериги ги пиши бегали. До колкото се сещам заточването се правеше с кръгла пиличка но... Според думите на бащата "за заточването на 1 верига искат толкова пари че като ги закарам 2-3 пъти на заточване парите са като за нова верига, а новата нарязва мноого повече стига да няма гвоздеи". Така че се позаинтерисовай колко е нова верига и я купи не "на далавера" от кварталната желазария а от магазин на Щил, мисля че и вида дървесина си казва своето де.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Заточване на верига. [re: Диaн]  
Автор Genesis (да ме знаете)
Публикувано06.10.08 18:44



Заточването е 3лв а нова верига 21. Имам още две нови, ама нема всеки пат кат и те се изхабят да си купувам нови.



Тема Re: Заточване на верига.нови [re: Genesis]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано06.10.08 19:20



0. Отиваш в магазин на Щил и си купуваш пила за точене на твоята верига- за всички Щилки до Щил 270 струва 2.50 лева.
1. Сглобяваш машината като за рязане
2. Сядаш на стол, машината я подпираш на земята, така че шината да сочи нагоре.
3. Намираш надата на веригата и започваш внимателно да точиш зъбите, които са ти удобни на дясната ръка. Точат се през зъб, като пилата се движи само в едната посока, назад не натискаш, и не въртиш пилата, докато точиш - те зъбите на пилата са завъртяни. Зъбът е добре заточен, когато по горната му част няма нащърбвания и е равна. И така докато извъртиш веригата до надата.
4. Завърташ машината на 180 градуса около оста на шината и по същия начин през зъб точиш и останалите зъби, които си пропуснал пак до надата - сега те са ти удобни за точене на дясната ръка.
5. Смъкваш веригата и точиш следващата
6. Като свършиш със всички вериги, черпиш бате си Данчо една виртуална бира.

ПП Ако си левичар, пак точиш тези, които са ти удобни на ръката.

ППП На ръка не можеш да точиш, а само да заглаждаш - зъбите се точат под ъгъл, който само машината може да направи както трябва. Като точиш на ръка много пъти, вследствие на различния ъгъл щилката не реже направо, а почва да "бяга" на една страна, което, ако режеш дърва за огрев, не е чак толкова страшно. Не знам къде си ги давал, но аз като ги дам в магазина на Щил във Велико Търново да ми ги точат, няма разлика в рязането от новата верига.



Тема Re: Заточване на верига.нови [re: batDancho]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано06.10.08 20:19



Е то не може да се обърка кой-знае колко ъгъла на запиляване.Овала на пилата си е съразмерен с тоя на зъба на веригата.Ако го плъзгаш без усилие всичко ще си е наред.А "бяга" не от неправилно заточване а заради разхлабване на верига или напън който е окривил дъската.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Заточване на верига.нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Genesis (да ме знаете)
Публикувано07.10.08 13:02



Мерси за съветите. Ще се пробвам с ръчното точене. Мисля да си взема и шаблон за заточване, че нали и изхвърлячите требе се взимат, пък ще видим резултатите.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.