ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 22.12.14 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Актуални цени зидане на комин?  
Автор MammaMia (непознат )
Публикувано13.08.08 10:06

Здравейте, майстори!

Моля да ме ориентирате за актуални цени за зидане на единичен комин. Търсих в Нета - там са на бройка, на кв.м и на л.м. - как да се договарям? Коминът е на едноетажна къща, който трябва да се иззида наново, и да се измаже с хоросан. А ако се прави бетонна шапка, тя влиза ли в цената или е отделно? Коминът е към 2,50 м висок. И още един въпрос - към комина се включва едно отоплително тяло (печка на дърва) - дали може коминът да се направи от готови коминни тела, или да си се зида с тухли както е бил старият?

Тема Re: Актуални цени зидане на комин?нови [re: MammaMia]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано13.08.08 13:17

Kaкто и да се договаряш-все ще си платиш за комин.Там не може да се мери нито на л.м. нито на квадрат,нито за бройка ако ли ще ти го подмазват и отвътре.Което е задължително но все пак си зависи и от вас в случая.
Коминско тяло не ти препоръчвам на тази височина.Най-добре си е да се зида с плътни единички.
Чакай сега че и аз се отплеснах а не ми се редактира.
Едно е да се пазариш за зидане,друго е за мазане.
Кофтито при комина е че се маже едновременно със зидането от вътрешната страна,поне.За външното измазване се договаряш отделно но и това не ти препоръчвам.

Абе ако имаш препоръчан майстор-плащай колко ти каже и не се пазари много че нали знаеш оня лаф за комина

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш

Тема Re: Актуални цени зидане на комин?нови [re: *Плaмeн*]  
Автор MammaMia (непознат )
Публикувано13.08.08 14:19

Да, коминът ще се измазва и отвътре и отвън. Ами аз казах, че в Нета има всякакви оферти - като почнеш от височината, та се стигне до обем. И се чудя няма ли някакви стандарти, в които се мери труда. То е ясно, че ще се договаряме, ма все пак искам да имам някаква представа, и затова питам!

А лафа за комина не го знам, я го кажи!

Автор Genesis (да ме знаете)
Публикувано15.08.08 11:29

Ми май няма как да се ориентираш. Пазари се тогава на надница. Ама и какво толкоз да се пазариш кат става въпрос за малко работа.

Автор boltik (нашенец)
Публикувано16.08.08 23:25

Лафа е ако имаш хубаво брашно-дай го на майстор хлебар да ти опече хляб.

Комина си има тънкости.Добре е да намериш майстор на който комините са му слабост.Като минимум ти препоръчвам 170х150 или ф200 мм.

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.