Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Съвет за стара кирпичена къщанови [re: ptj]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано16.07.08 23:41



Присъединявам се към мнението ти.

Много по-евтино излиза да се изгради наново от основи както си трябва. Съобразяването със старите контури и елементи ВИНАГИ излиза по-скъпо. Разбирам, ако се реставрира с цел да се запази автентичността, но в случая има дори идеи за слагане на външна изолация, така че оригиналният стил явно не е целта.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re: Не ги слушай багериститенови [re: MammaMia]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано17.07.08 14:18



Най напред си оправете покрива ( ако трябва направете удължаване на стряхата от западната страна), огледайте конструкцията на носещити греди, както покривни така и стените. Свалете външната замаска и със нея попълнете в добавка с конопени кълчища всички цепнатини. Освежете дървенията. След това направете хидроизолационни мероприятия, в основите и външните цокли. Внимателно с вертикалните греди и дървените пояси, сменяте само това което е счупено или изгнило, хоризонталните пояси са много трудни за премахване. Стените от вън може да ги направите с изолация но не дебела, безмислено е да слагате над 5 см. Кирпича е достатъчно добра изолация. А това че ще ви излезне по евтино, да я съборите и да построите нова, могат да го кажат само хора, които никога не са строили. Ако намерите и находището на глина от където са вадили основната съставка за кирпича още по добре. Вътре стените може с кнауф на си ги направите или да си ги варосате, там където е изкъртено си го замажете.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Не ги слушай багериститенови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано19.07.08 19:48



А това че ще ви излезне по евтино, да я съборите и да построите нова, могат да го кажат само хора, които никога не са строили.

Тук си в грешка. Поне за мен като "багерист".



Пробвал съм да оправям стара къща. Не кирпич, но пак гредоред с тухли. Впоследствие я бутнах (щото старото не може да стане ново) и построих нова, законна и то. Санирането ми излезе наполовина колкото новата къща. И в крайна сметка новата къща ми излезе цената й + 1/2, защото вече бях хвърлил пари за нещо, което после съборих. Та, в този смисъл смятам, че санирането на кирпича ще излезе по-скъпо.
Нейсе, всеки сам си решава. Просто давам съвет като препатил.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re: Личен опитнови [re: MammaMia]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано19.07.08 21:48



Та опита е следния:
84 година купихме стара кирпичена къща..трагедия..
Като начало се посъветвах с архитект и се оказа че въпросната къща е е "камчииска къща" стая долу , което се нарича "в къщи " и като втори етаж пруст 12кв.м. и две стаи.. та :
1 -свалихме мазането с глина върху кирпича, прави се лесно с мотика а и се надира сам9иа кирпич
2.рабицова мрежа/ за северната страна не стигна наковахме оградна/тогава рабицата беше кът..
3. шприцвахме с разтвор на цимент 5л вода 1кг цимент с обикновенна метла/да не си мислите 4е требе да е 1005 -около 60 стигат
4Измазване -вароциментов разтвор с добавка цимент
/отидоха 3 самосвала/

редно е да отделите внимание на покрива и дограмата-мен ме одраха жив щото исках и вратите и прозорците да са по стара технология...
та така по цени на то време при покупка за 3500лв-ремонта излезе 11000
дерзайте...........
Ама после под черницата , край кладенеца , на пруста в механата ....


НЕ ВСИЧКО Е ПАРИ!!!!!!

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Редактирано от farmer на 19.07.08 21:49.



Тема Re: Личен опитнови [re: farmer]  
Автор MammaMia (непознат )
Публикувано21.07.08 10:16



Изобщо не исках да провокирам спор за това да се бута къщата или не, дали ще е по- евтино, или по-скъпо!

Къщата ми е наследствена, строена е от дядо ми, в нея сега живее майка ми. Искаме да я постегнем, защото мястото е чудесно и се спасяваме там със семейството ми отвреме на време от софийската лудница.

Още веднъж благодаря на далите практични предложения!



Тема Re: Не ги слушай багериститенови [re: Le bricolateur]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано21.07.08 11:04



Много добре зависи от къщата, щото има къщи и къщи. На дядо ми е с гредоред, само че не е мръднала а е на 79 години.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: Личен опитнови [re: MammaMia]  
Автор цaпцapaп (непознат )
Публикувано18.02.10 16:59



Няма по-топли къщи от кирпичените. При един добър ремонт къщата ще изкара още сто години.



Тема Re: Съвет за стара кирпичена къщанови [re: MammaMia]  
Автор Craftsman (занаятчия)
Публикувано21.02.10 18:56



Тя май е стара темата но, би могло да се накове дървена скара, която да се нивелира и на нея да се сложи сайдинг. Така къщата ще стане като нова.

_________________
www.krasivdom.com


Тема Re: Съвет за стара кирпичена къщанови [re: Craftsman]  
Автор цaпцapaп (непознат)
Публикувано23.02.10 11:41



Абсолютно си прав майсторе.Това е още по-добро решение. Става пакет,може да стане къща приказка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.