Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Гълъби на перваза!нови  
Автор Fordesc (Улав)
Публикувано06.06.08 16:14



Колеги, помагайте! Не мога да се оттърва от гълъби, които кацат и ос.рат первазите на прозорците ми. Омръзна всяка седмица да чистя. Живея в кооперация и идеите за прогонване с шум не вървят. Давайте акъл, че ми писна!
Поздрави!



Тема Не знам дали ще ти свърши работа [re: Fordesc]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано06.06.08 16:25



И аз живея в кооперация и навремето майка ми беше накачила горе на прозореца едни цветни знаменца, които да се веят от вятъра и да плашат лястовиците, които виеха гнезда в горния ъгъл на прозореца.
Би трябвало със същия успех да плашат и гълъбите - ако има как да ги закачиш близо до перваза, разбира се (например ниско отстрани или пък на самия перваз).

Ако съветът се окаже неприложим, в този клуб съвсем ще решат, че съм канарче, ама карай.





Тема Re: Гълъби на перваза!нови [re: Fordesc]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано06.06.08 19:38



Преди 34 г на прозорците на апартамента на родителите ми започнаха да кацат и цапат гълъби.Приятел на баща ми го посъветвл да забие пирончета в мазилката на 4-5 см над перваза и да опъне 3-4 жички между тях.Той го направи и от тогава по первазите гълъби не кацат!

Ефтино ,ефективно и по силите на човек ,дори и с малък опит в ремонтни дейности.



Тема Re: Не знам дали ще ти свърши работанови [re: Mиpa_M]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано06.06.08 20:06



Е хубава работа,как ще решим такива неща бе,....гълъбче



не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Гълъби на перваза!нови [re: Fordesc]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано07.06.08 13:41



Какво толкова те притеснява в случая.
Предлагам ти следното решение - закрепваш наклонена ламаринка / доста наклонена/, намазващ я с нещо хлъзгаво по твой избор и възможност.
Чакаш гълъбите да свикнат с положението, че мястото е неудобно и сваляш ламаринката. Дано това ти помогне.



Тема Re: Гълъби на перваза!нови [re: Fordesc]  
Автор brada (непознат )
Публикувано07.06.08 14:45



просто им сипвай трохите от хляб от обяда и ще ти разнообразяват живота едно почистване на 2-3 дена или дори всеки дн няма да те съсипе,имах същия случай преди 3-4 години дори се бяха научили да ядат от ръката ми и си беше кеф,а пък ако искаш ме мисли и за калдаринка



Тема Малка перка, която се върти от вятъранови [re: Fordesc]  
Автор Бoko ()
Публикувано12.06.08 11:50



Може да си направиш малка перка, която се върти от вятъра и така ще плаши гълъбите. Всемаш една чамова летвичка и я одялкваш за да стане перка. Закрепваш я така, че да не се удя някъде като се върти.
Дядо ми така навремето плашеше някои птици в двора, за да не ядат там плодовете и гроздето. Е, перките бяха по метър де.
Значи и не им давай никакво ядене на гълъбите. Вероятно затова са взели да кацат по перваза. А те гълъбчетата имат страхотна памет. Веднаж един ми се засели в стаята в Студ. град. Не може да го изгони човек, влиза си през прозорчето и си преспива върху гардероба. Ако затворя почва да се блъска в стъклото. В краен случай спеше на терасата. И нямаше отърване от него. Ама след 10-на дена се изнесох та проблемът се реши от само себе си.



Тема Re: Гълъби на перваза!нови [re: Fordesc]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано13.06.08 00:20



Намажи перваза с лайна! Така ще ти е все тая...

Мисля, че така е справедливо!



Тема Re: Гълъби на перваза!нови [re: Fordesc]  
Автор Fordesc (Улав)
Публикувано17.06.08 11:51



На всички колеги, опитали се да помогнат със съвет - благодаря! Намерих решение (по-скоро ми го подсказаха): Пръскане на перваза с WD40! Избягаха като от огън. Вярно първия ден малко понамирисваше, но след това ни миризма, ни гълъби.
Поздрави!



Тема Утепа коча!!!!нови [re: Fordesc]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.06.08 14:02



Сега ще го пробвам!!!




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.