Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вазелин вместо грес?нови  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано02.06.08 11:48



Не гледайте на въпроса ми като на виц за... хмм... вазелин. Питам съвсем сериозно.

Вместо грес или машинно масло може ли за смазване на частите на машина от типа на велосипед например да се използва вазелин или олио (слънчогледово)?
Питам, защото не ми се търси да купувам машинно масло. Подръка имам гореспоменатите две неща.
А най-вече по принцип си питам, за да знам.
Ще навреди ли това на уреда?





Тема Re: Вазелин вместо грес?нови [re: Mиpa_M]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано02.06.08 14:13



Никога не ползвай олио вместо масло-то гранясва и се стяга и не е добро за смазване.Машините в хранителната промишленост се смазват с "бели " греси-различниса от машинната грес .Аз поне не ти препоръчвам да замениш машинното масло или грес с друго,щи имаш ядове затова че ще маправиш икономия с няколко лева.За шевни машини се ползва само фино масло,има го по железариите,грес по бензиностанциите.



Тема Re: Вазелин вместо грес?нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано02.06.08 17:33



Продават грес и машинно масло в малки тубички. Купи си. Не се разваля и ще можеш да го ползваш с години.
Олиото не става посмъртно. Залепва. Вазелинът иди-дойди. Има технически такъв и се използва в измервателните системи.

Отделно, че вазелинът намалява чувствителността


Даже и за там не става. Ползвай нещата за това за което са направени.

Успех!



Тема Ако е за веригата и съвсем ти е наложително,става.нови [re: Mиpa_M]  
Автор тъпoтo koпeлe (непознат )
Публикувано02.06.08 21:12



Поне за олиото мога да ти гарантирам, че върши работа, пробвано е в екстремни условия и от мене. Само, че много бързо събира мизерията и ше ти ебе майката на веригата. Земи отиди до некоя сергия на вашия женски пазар, дето продават контакти, отверки и фазомери по левче и си земи масло за шевни машини (300гр. за кинта е). Вазелин не ползвам, ебем на сухо.





Тема Горе долунови [re: Mиpa_M]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано02.06.08 22:06



като да пържиш мекици с машинно масло,или грес.Резултата ще е подобен.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Ставанови [re: Mиpa_M]  
Автор jamie (знаеш кой)
Публикувано02.06.08 23:20



само за предпазване на ел-свръзки от окисляване (и също ако махнеш седалката

)



Тема Мерси на всички за отговорите [re: Mиpa_M]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано03.06.08 14:04



Целта ми беше по-скоро да науча има ли вреда за уредите, а не толкова да спестя купуването на грес или машинно масло.

Иначе грес си имам, мажа си веригата на колелото с грес, ама не ми е в тая квартира. Други неща - с маслото за шевната машина на майка ми, ама и тя не е в тая квартира.
Олиото знам от опит, че спасява положението. Но сега например научавам, че се стягало и т.н.

А пък не е лошо човек да си знае при каква простотия какво рискува. Нямам машинноинженерски познания.

За е**нето на сухо - то толкова много други смеси продават вече, че и без вазелин може да не си на сухо. ;-)

И последният дебилен въпрос - има ли проблем недотам фини части да се смазват с масло "за фини механизми"?
По-точно купих си машинно масло "за шевни машини и фини механизми". Щот такова ми дадоха в магазина. Оригинално въпросната част беше смазана с нещо като грес, т.е. доста по-плътно (а и доста по-черно), само че аз по невнимание затрих почти цялата смазка. Става дума за кростренажор и за една дебела метална ос, която се пъха в една тръба и се върти в нея.



Тема Re: Вазелин вместо грес?нови [re: Mиpa_M]  
Автор ivanov- (непознат )
Публикувано03.06.08 16:24



Можете успешно да използвате свинска мас , олио не става гранясва , взелина може да се използва, но е с по лоши мазителни качества от свинската мас.
Става за смазване само на ниско оборотни механизми , при високо оборотните се разтапя и изтича.





Тема Re: Мерси на всички за отговоритенови [re: Mиpa_M]  
Автор *Mими* (Рак)
Публикувано03.06.08 16:58



" има ли проблем недотам фини части да се смазват с масло "за фини механизми"? "проблем няма да имаш,но смазването ще трябва да става по-често,защото това масло е по-тънко и по-бързо се износва(или незнам там как се казва...мъжка му работа).Смея да съдя по това,че когато си смажа пантите на вратите с машинно масло,много скоро започват пак да поцегъркват(което страшно ме дразни),а когато ги смажа с грес охооооооо отиде да доди,чак забравям кога съм ги смазала





Тема Re: Мерси на всички за отговоритенови [re: Mиpa_M]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано03.06.08 22:56



Маслото за фини механизми става и за по-груби механизми с един недостатък. Ще изтече. Свинската мас е добра, но не давай много газ на тренажора. Ще мирише на запържено. По-добро от плюнката нема, ама не знам става ли за шевни машини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.