Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 16.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема какъв бойлернови  
Авторmarta (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 13:59



Трябва да сменя стария бойлер - 80 л. Банята е много тясна и мястото неудобно. Бих искала новия бойлер да е с ф до 30-35 см, но това вече е
50 литров. Задължително трябва да е вертикален.

Някой ползвал ли 50 литров бойлер и достатъчен ли е са едно семейство.

В моя случай този бойлер ще се ползва само през лятото и ще бъде включен денонощно.



Тема Re: какъв бойлернови [re: marta]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.04.08 14:19



Дали е достатъчен зависи от хигиенните навици. Според мен, не е. Не си купувай варненски! Имам един 15 литров и ще го подаря на някой мангал в най-скоро време. Нямам идея още какво може да му се счупи на тоя боклук, като вече всичко му се е чупило по 2 пъти!



Тема Не мое така...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторr-н Beлkoвckи (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 14:37



Не мое така... !

Ако те чуе барбито ... леле мале!





Тема Re: какъв бойлернови [re: marta]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 15:24



Тая зима ми се проби стария 80 литров..Беше на 17 години,и понеже имах един 50 литров под ръка го смених.Стария го бях набримчил на МАХ от терморегулатора и вода имаше бол!!!Новия свършва за отрицателно време,пък не ми се отваря за да пипам терморегулатора!!!Изчаквам лятос ,за да го сменя с 80л..Ако имате избор,сложете по голям литраж!!



Тема Re: Не мое така...нови [re: r-н Beлkoвckи]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.04.08 15:33



Що бе? Она да им не връти счетоводството?

Как може да наречеш едно изделие качествено, при условие, че термичната му защита изключва от "нема нищо" по 2 пъти месечно и за да я включиш трябва да го демонтираш??? Включително и връзките за водата! Ебах го в боклука и му откърших едно парче от капака. За улеснение.

В рамките на гаранцията му се повреди термостата. Сега му проби нагревателя и хвърчат искри. Нещо в подаването и отнемането на водата е объркано във водосъдържателя и за момент е вряла, след 5 литра - просто хладка. И т.н. Само електронагревателните уреди на Tesy (tm) ги бият по точки, но за това ще пусна отделна тема като съм на кеф.



Тема Re: Не мое така...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторr-н Beлkoвckи (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 16:50



Нищо против нямам (срещу казаното от теб, а не елдом)!

Барбито (барбарела) работила кат инджилерка там!!!





Тема Re: какъв бойлернови [re: marta]  
АвторБaш... (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 17:15



Има 80,дори 120 литрови с диаметър 43 см. Ако те устройва разходи се по магазините.Докато има нощна тарифа мисля , че все пак е добре да имаш по-голям обем.



Тема Re: Не мое така...нови [re: r-н Beлkoвckи]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.04.08 19:02



У-йе! Она шъ дъ гу йе проектирала, ебаси!



Тема А де ...нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторr-н Beлkoвckи (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 07:56









Тема Re: А де ...нови [re: r-н Beлkoвckи]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.04.08 10:52



No comment!
Иначе забавно четиво.

В общи линии наистина не бива да се прекалява с мощността на нагревателя. Проблемът идва от ограничения обем на загрявания флуид. При висока мощност, брауновото движение няма да е достатъчно за постигане на равномерно нагряване на флуида и ще са възможни локални прегрявания. Те от своя страна могат да предизвикат деградиране на топлогенериращия елемент във вид на деформации, спуквания и други неблагоприятни ефекти.

Викайте Барбито за преводачка. Тя е работила като инженер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.