Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Търся механичен чук...малъкнови  
Автор вълчe (непознат )
Публикувано17.04.08 17:28



Пуснах в раздела"машиностроене" аналогичен въпрос...но не би...затова се обръщам към добрите хора тук:търся всякаква инфо относно това чудо - механично задвижван(не хидро- или пневмо-) чук.Ще кова не особено големи джелеза, ама все пак да въртиш 2 кг ковашки млат хич не е лесно...Та помагайте ако можете - принципна схема,евент.чертежи - квото и да е, ще съм благодарен!За обща култура, вижте това:

Правено е по ръчен труд в Германия..и си кове яко,бабката му е къмто 15 оки - предостатъчно за нуждите ми



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор roum (приятел)
Публикувано18.04.08 08:32



Извинявай ако съм те засегнал в раздел машиностроене
Сега малко по-срериозно, това дето си го пуснал на снимката е несериозно и едва ли функционира или ако да то е доста нестабилно, виж неможе да загряваш детайли 800-1000 градуса и да ги чукаш на дървен чук !!!!
Предлагам ти една не толково много практична идея но може да свърши работа. Потърси ръчна винтова преса по-бавно е но ще струва с пъти по-малко и другите неща дето ти ги казах не са проблем. Е доста по-бавно0 става и може да се налага да грееш 2-3 пъти но....
Виж това


или това
Мога да ти дам координати и на производители.




Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: roum]  
Авторвълчe (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 10:25



Ами нищо...случва се и да сгреши човек.А ся виж това:


машинката си работи...нищо че е от щайги..И трябва да знаеш,че за дребни детайли(300 - 1000 гр.), си е съвсем работоспособна.Пак повтарям,ще я ползвам за хоби, тъй че линковете,които ми постваш,просто не ми вършат работа, няма да произвеждам серийно



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 22:08



ми като ти трябва за забавление що не го направиш с помощта на стругар? кво толкова?
гледам частите може да се намерят по складове за вторични суровини: ресьор, ремъчна предавка, двигател, оси...



Тема апропо...нови [re: wiz]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано20.04.08 17:53



верно по складовете за вторични има какви ли не съкровища .....
може да се опита да се потърси....




Merde!La Guard meurt mais elle ne se rend pas!

Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано20.04.08 23:16



Мен ми идва една друга мисъл, но първо ми кажи, с каква честота трябва да се повтарят ударите?



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано21.04.08 09:25



Честотата на ударите не е от особено значение.Ориентировъчно подходящия диапазон е от 100 докъм 300.Ако имаш нещо конкретно наум,дай на мейл:

Благодаря предварително!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.04.08 14:12



Не обичам мейловете за такива неща. Представи си тръба фи 110, сива, за фекалма канализация. Вътре в нея се движи електромагнит дърпан от синджир който се навива на лебедка. Чукът е подпрян на пружина в легло от метал. Между чука и електромагнита има цилиндрично метално тяло с определена маса. Лебедката се спуска надолу и електромагнита захваща цилиндричното тяло. Издига го на подходяща височина (съобразно желаната сила на удара) и го спуска върху чука. Операцията се повтаря колкото пъти искаш. Пружината повдигаща чука е за да имаш свободно място за манипулации с детайла. Можеш да сменяш накрайника и да получаваш всякакви желани от теб релефи. Междинното цилиндрично тяло може да бъде с различна маса. Всичко зависи от желания диапазон на силата на удара. И т.н.

Ако има пазар мога да ги правя.



Я чакай, че малко ме шашна! 300 удара в минута са 5 удара в секунда. Това с телеграфен ключ се прави, не с чук.

Редактирано от Bakлин Xpиcтoв на 21.04.08 14:15.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 14:39



ми доста части има които могат да се спестят и да работи по добре ако се откаже от механичната връзка и си направи пневматичен чук ето така



само че обърнат цилиндъра така че въздуха да го вдига и чука да пада сам





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: wiz]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.04.08 15:28



С този чук трудно ще регулираш силата на удара. Може да стане, чрез дроселиране с променливо сечение, но зависимостта ще е отчайващо недетерминирана. Отделно, че няма никъде твърда механична връзка в това което предлагам. Ще му трябва и компресор и ред други проблеми ще му дойдат с тази пневматика.

Абе, както си реши сам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.