Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:38 27.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Търся механичен чук...малък  
Автор вълчe (непознат )
Публикувано17.04.08 17:28



Пуснах в раздела"машиностроене" аналогичен въпрос...но не би...затова се обръщам към добрите хора тук:търся всякаква инфо относно това чудо - механично задвижван(не хидро- или пневмо-) чук.Ще кова не особено големи джелеза, ама все пак да въртиш 2 кг ковашки млат хич не е лесно...Та помагайте ако можете - принципна схема,евент.чертежи - квото и да е, ще съм благодарен!За обща култура, вижте това:

Правено е по ръчен труд в Германия..и си кове яко,бабката му е къмто 15 оки - предостатъчно за нуждите ми



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор roum (приятел)
Публикувано18.04.08 08:32



Извинявай ако съм те засегнал в раздел машиностроене
Сега малко по-срериозно, това дето си го пуснал на снимката е несериозно и едва ли функционира или ако да то е доста нестабилно, виж неможе да загряваш детайли 800-1000 градуса и да ги чукаш на дървен чук !!!!
Предлагам ти една не толково много практична идея но може да свърши работа. Потърси ръчна винтова преса по-бавно е но ще струва с пъти по-малко и другите неща дето ти ги казах не са проблем. Е доста по-бавно0 става и може да се налага да грееш 2-3 пъти но....
Виж това


или това
Мога да ти дам координати и на производители.




Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: roum]  
Авторвълчe (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 10:25



Ами нищо...случва се и да сгреши човек.А ся виж това:


машинката си работи...нищо че е от щайги..И трябва да знаеш,че за дребни детайли(300 - 1000 гр.), си е съвсем работоспособна.Пак повтарям,ще я ползвам за хоби, тъй че линковете,които ми постваш,просто не ми вършат работа, няма да произвеждам серийно



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 22:08



ми като ти трябва за забавление що не го направиш с помощта на стругар? кво толкова?
гледам частите може да се намерят по складове за вторични суровини: ресьор, ремъчна предавка, двигател, оси...



Тема апропо...нови [re: wiz]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано20.04.08 17:53



верно по складовете за вторични има какви ли не съкровища .....
може да се опита да се потърси....




Merde!La Guard meurt mais elle ne se rend pas!

Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано20.04.08 23:16



Мен ми идва една друга мисъл, но първо ми кажи, с каква честота трябва да се повтарят ударите?



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано21.04.08 09:25



Честотата на ударите не е от особено значение.Ориентировъчно подходящия диапазон е от 100 докъм 300.Ако имаш нещо конкретно наум,дай на мейл:

Благодаря предварително!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.04.08 14:12



Не обичам мейловете за такива неща. Представи си тръба фи 110, сива, за фекалма канализация. Вътре в нея се движи електромагнит дърпан от синджир който се навива на лебедка. Чукът е подпрян на пружина в легло от метал. Между чука и електромагнита има цилиндрично метално тяло с определена маса. Лебедката се спуска надолу и електромагнита захваща цилиндричното тяло. Издига го на подходяща височина (съобразно желаната сила на удара) и го спуска върху чука. Операцията се повтаря колкото пъти искаш. Пружината повдигаща чука е за да имаш свободно място за манипулации с детайла. Можеш да сменяш накрайника и да получаваш всякакви желани от теб релефи. Междинното цилиндрично тяло може да бъде с различна маса. Всичко зависи от желания диапазон на силата на удара. И т.н.

Ако има пазар мога да ги правя.



Я чакай, че малко ме шашна! 300 удара в минута са 5 удара в секунда. Това с телеграфен ключ се прави, не с чук.

Редактирано от Bakлин Xpиcтoв на 21.04.08 14:15.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 14:39



ми доста части има които могат да се спестят и да работи по добре ако се откаже от механичната връзка и си направи пневматичен чук ето така



само че обърнат цилиндъра така че въздуха да го вдига и чука да пада сам





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: wiz]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.04.08 15:28



С този чук трудно ще регулираш силата на удара. Може да стане, чрез дроселиране с променливо сечение, но зависимостта ще е отчайващо недетерминирана. Отделно, че няма никъде твърда механична връзка в това което предлагам. Ще му трябва и компресор и ред други проблеми ще му дойдат с тази пневматика.

Абе, както си реши сам...



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторвиз (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 15:47



ми компресор и маркучи може да си купи фабрично прозведени тоест работещи добре

а регулирането силата на удара е лесно с тежести закачени на буталото, например завити гайки

така като го гледам май по скоро се чуди с какво да се забавлява щом се е спрял на механична връзка, че даже гледа и по хоби машинка на дървена стойка като не се сеща че вероятно дървената стойка няма да изкара дълго





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано21.04.08 17:02



М-дамм...идеята за електромагнит изглежда привлекателна...ама можеш ли пресметна ква,аджеба, мощност требе да има,за да задвижи верт.нагоре детайл,тежащ минимум 15 оки..?След което да го пусне да падне от собствената си тежест,и отново...със скорост примерно 30 удара/мин(тоест 1 път на две сек.)?А относно 300-те удара в минута...наистина се изхвърлих...за "хенд мейд" чакрък е непостижимо...ама има фабрични,дето го могат...и биля с реглаж на хода...ама айде да не спамим,мечтаейки,а?
Все пак - БЛАГОДАРЯ на всички коментирали тук..ще се спасявам поединично.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: виз]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано21.04.08 17:08



На виз: тоз"дървен"чук си работи бая време,по мои скромни сведения...я помисли,коя от две конструкции е по-гъвкава: дървена или метална(при еднаква геометрия),и поема повече вибрации?Пък ако връзките се изпълнят и с лепене,освен на дърводелски види...



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 17:42



ми май до някъде е така както казваш ама виж колите - ако дървото ставаше да поема натоварания щеше да има дървени части а то няма

има само дървени каруци

сигурно и твоя случай е такъв - фен си на каруците и искаш каруцата на чуковете вместо да си купиш джип





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.04.08 19:10



1. Защо трябва да тежи 15 кила? Може да е 7.5 и да го вдигаш по-високо.
2. 15 кила са нищо за къфто и да е електромагнит.
3. Да се вдигне джилезо на метър за 2 секунди, да се упущи и да съ прибере и па да иде на метър си е нищо. Все пак говорим за 20 кила total със се въжето, ел. магнито и захранването му по жицата до въжето.

4. За мощността питай в машиностроене, енергетика, електроника и окултни науки едновременно.

Аз на ход не мога да ти я сметна, а не ми се рови по справочници. Пък и има един нюанс. Ел. магнитът ще бъде точно такъв, какъвто намериш на аванта. Силата ще се компенсира от килата, а те от височината. Кинти ще даваш само в краен случай! Иначе (ама съвсем честно) няма да ти помагам. И на другите също.

Тук или всички ще сме антимашиностроители или ше минаваме на принципа "Аре кой от къде е, че ше метем."



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: wiz]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано22.04.08 09:29



За wiz: сравнението ти м/у кола и мех.чук(любителски,при това)...е уекинко неуместно: чуковете не возят хора,че да се грижат за безопасността им..а пък дървени автомобили(вкл.и товарни) са се произвеждали до средата на миналия век...ама запитай се защо...и защо сега не се произвеждат..?
И понеже нищо смислено не предлагаш,каквато беше молбата ми,преставам да комуникирам с теб,бъди здрав/а..!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано22.04.08 09:35



Ваклине, предлагам ти на посочения ми мейл да ми сториш оферта - като какво ще искаш за изработка на ел.магнита?С уточнение,че изобще не ми требе ход от порядъка на 1-2 м,а около 30-50 мм,който къс ход неминуемо ще требе да се компенсира с по-солидно тегло на бабката,за да се запази енергията на удара...ако разсъждавам правилно..

Също бъди здрав!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.04.08 10:44



Ще огледам къде какво се въргаля безстопанствено и ще ти споделя.

Между другото, какво е бабка?
Пак между другото. Ако ти е тежък ударния механизъм, работата няма да стане. Трябва да е тежко падащото тяло.

С 30-50 милиметра ход няма да стане работата. Сметай там за ускорение, 9.8 и т.н.

Прочети пак описанието на конструкцията!

Самият чук има ход примерно 50 милиметра. Енергията за него идва от падащо тяло което се издига на височина пропорционална на желаната сила на удара.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 11:37



ми казано по друг начин за мен си някои които вместо да върви по пътя които е утъпкан и проверен се пробва да мине през гората понеже си харесал някоя полянка, ми и така може би може ама не си залужава усилията в повечето случаи

иначе ти пожелавам приятно забавление с тези твои идеи





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: wiz]  
Авторвълчe (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 12:57



Благодаря на всички за идеите!Само, че...търсех не идеи,а изпробвана конструкция(имам пред вид тук - в Бг,щото в дойче я има отдавна)
Вакльо,идеята ти за соленоид(ако правилно съм разбрал)е премного усложнена за мен с това междинно цилиндр.тяло..за къв чеп е нужно,ако може да се избегне - просто котвата би могла да бъде таз "бабка",за която питаш- работния инструмент, който блъска посредством закален накрайник кования детайл...но за да има енергия при къс ход(айде - до 80-100 мм,щом 50 ти е малко),на нея и требе маса,освен ако не измислиш и начин да ускоряваш и надолу посредством обръщане на полярността..ама вече хептен се изморявам да мисля


А иначе относно идеи..аз съм си достатъчно идЕотичен...



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 13:28



ми за изпробвана конструкция гледах някъде са ти предложили произведени в завод пневматични и хидравлични чукове и преси

ама ти държиш на хоби модела от снимката за които сигурно много преди теб са се сетили, пробвали са го и са се отказали да го произвеждат сериино по причина която още не знаеш





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: wiz]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано22.04.08 14:51



За wiz:Еееееей.."хендрокефалос"(ако не знаеш - гр."дебела глава"..сори) - НЕ ИСКАМ ДА ПРОИЗВЕЖДАМ ЧУКОВЕ С ПОСОЧЕНАТА КОНСТРУКЦИЯ! НЕ ИСКАМ И ЗАВОДСКИ,ТОЧНО ЩОТО СА ХИДРАВЛИЧНИ И ПНЕВМАТИЧНИ, Т.Е. ИСКАТ СИ И ХИДРАВЛИКА,ИЛИ ВЪЗДУХ... Искам си едно-едничко чукче - за моя си употреба..и хем се зарекох да комуникирам..ама туй е за последно наистина





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 15:02





хахаха ми тва "дебела глава" за теб се отнася
щото ако модела които си харесал беше удачен щеше да се произвежда сериино по заводите, тва опитвам да обясня

а ти вместо да обърнеш на този факт го търсиш





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: wiz]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано22.04.08 16:50



Оооооооох..мъко моя

Заводите произвеждат не само удачни, НО ПРЕДИМНО РЕНТАБИЛНИ ИКОНОМИЧЕСКИ МОДЕЛИ...МА КВО ЛИ ТИ ОБЯСНЯВАМ..ТИ СИ БАРЕМ ТРИ ГЛАВИ НАД МЕНЕ...



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.04.08 17:56



Самата бабка да е и котва няма да стане. Помисли и ще видиш защо. Пък и няма далавера. По лесно е да имаш различни работни инструменти и едно и също нещо да ги млати.

Не знам... Ако само си приказваме е едно, ако ще го правиш и намериш и един да си купи втората бройка, мога да ти го начертая. Ще подариш някое ковано желязо за тунинга на пумата и ще сме квит. Прримерно една предна решетка.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор roum (приятел)
Публикувано22.04.08 18:45



Вълче не се вързвай на тоя дърдорко, той сам си признава в друга тема че не е машиностроител (ако не ме мързи ще я издиря).
Виж така като гледам този модел работи но без да има материал само на теория може да работи. Със същия ефект е да вземеш една стойка. на нея да лагерува ос за която да закрепиш (пак с лагери) планка - оста я задвижваш с мотор с определена честота и оптределяш растоянието където би удряла планката и там слагаш наковалнята.
От центробежната сила планката (чукът) стои прав, а при удара се завърта около оста и преминава. Ако оста има коляно има вероятност да засилиш ефекта.
Подобна машина се ползва в печатниците да сгъва колите.
Е ефекта няма да е като на линковете дето ти ги дадох но нали ще чука ;)
Един съвет каквато и машина да направиш, гледай да има еластичен елемент или нещо което да поема разликата от момента в който спре да се деформира метала, до момента на долна мъртва точна на мотора.

Wiz се опитва да ти каже че машинката която са показали е несериозна и не си струва труда за да видиш какъв ще е ефекта. Нея можеш да я замениш и с една свободно падаща тежест вързана с въже за лебедка и от там за стъпалото на стара шевна машина - няма да ти трябва дори ток






Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано22.04.08 19:01



Eй,толкова празни приказки за една определено дейтваща конструкция.За какво е цялото това умувана-не знам.Всеки що-годе технически грамотен човек ще спретне такъв чук за една седмица.В "Анвийлфайър-а" има и други домошарки,от даден автомобилен мост,от зъбна рейка и сектор от зъбно колело...Ей,на някои не само ръцете са им в Г::ът,ами и да търсат не могат!Чук не може да си направи,а щял да ми кове!Ами клещите,от къде ще ги намери,от аптеката??



Откакато мъжете захвърлиха мечовете,света изпедерастя!

Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: roum]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.04.08 19:57



Забрави да му дадеш цена.

С това което си му описал метал ще кове, ама друг път. Най-много да ебе да се осакати.

Не е нужно да си МАШИНОСТРОИТЕЛ за да направиш един топуз да пада върху друг топуз.

Абе, ама много ви боли, че не капят кинти от всякъде и не ви величаят наравно поне с на царя сина му. Аре слезте на земята.

Между другото, сред вашата "гилдия" се оказа, че се явяват и хора читави. xor например. Много разумен мъж. Евала!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 21:21



хахаха само ме разсмиваш
"удачни" и "РЕНТАБИЛНИ ИКОНОМИЧЕСКИ" е едно и също в повечето случай
щото и ти искаш чук за да имаш полза от него а не за украшение
и ако не става няма да се занимаваш с него

айде стига с изцепките
цялото ти търсене на този хоби модел чук е една изцепка и става само за забавление

ако искаш да правиш нещо сериозно се ориентирай към mainstream - пневматични/хидравлични чук/преса заводско производство





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Авторshotik (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 22:48



Гледах клипа и си спомних ,че 1965 г в Завод 12,по късно Завод Средец в София имаше такъв механичен чук с който работеше бащата на мой съученик.Независимо че имаше и хидравлични и въздушни в цеха ,работа се намираше и за него.

На показания на клипа чук ,предаващия елемент на движението е преден ресор от Трабант .Конструкцията ми се вижда добра.Бързината на ударите зависи от оборотите на елмотора ,а силата от това на какво място е кулисата.Кръгът ,който се върти от шайбата задвижвана от елмотора би трябвало да има канал от центъра към периферията и там да лагерува кулисата и като е към центъра ,хода на кулисата и бабката са малки и слаби,когато се измести към периферията са с голем ход и сила.Точно не видях как е на този това придвижване,защото като се спре клипа е размазано и може и да е на отвори с различно разстояние от средата или канал.Оста е вероятно за плъзгащ лагер/втулка/ и опреминава през кръгът и се стяга от другата страна,а за този който писах съм забравил как е било,преди 43 г беше.Тежината на бабката би трябвало да е според размера на чука,на този от клипа аз бих сложил 8-10 кг,като отпред може да бъде с канал лястовича опашка ,за да се сменят челата.
Надявам се да съм го обяснил добре.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор roum (приятел)
Публикувано23.04.08 08:37



Виж не ми се спори.
Както казах и преди са също толкова налудничеви както и да направиш дървен механичен чук.
Цена не съм дал защото такива любителски изпълнения не са по вкуса ми.
С други думи не ми се занимава с изработката на подобна "машина"
По всичко личи, че Вълче няма никакъв опит с машини и цялата тази дискусия е да се откаже от безмислените проекти. По всичко личи и твоето "компетентно мнение" , което не веднъж си доказал в постовете си.
Я по-добре се занимавай с политиката може повече да ти провърви.
Отрвори речника и виж там пише какво е бабка.






Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: roum]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано23.04.08 12:47



Олеле,боже...На ВОСТОЧНИЙ ВОПРОС го обърнахте,кво ли ми трябваше да си отварям устата...Обяснявам последно:НУЖЕН МИ Е 1 (ЕДИН!!!) БРОЙ МЕХАНИЧЕН (НЕ ХИДРО- или ПНЕВМО-) ЧУК С ВЪЗМОЖНО НАЙ-ПРОСТА ЗА ИЗРАБОТВАНЕ И ПОДДЪРЖАНЕ КОНСТРУКЦИЯ, КОЙТО ЩЕ ПОЛЗВАМ ЕДИНСТВЕНО ЗА ХОБИ, НО НЕ И ЗА ПРОИЗВОДСТВО...
Очаквах някакво съдействие,идеи,евент.рисунки(айде - да не са чертежи),но НЕ БИ...

Още веднъж благодаря на всички,които писаха!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано23.04.08 12:51



Специално за Bakлин Xpиcтoв:благодаря за вниманието, но можеше на бележки да ми обърнеш внимание на далаверата..И повярвай на Гадния Пухчо, той знае кво говори(пише), ВЕРВАЙ МИ!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: roum]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.04.08 13:57



Ех, какво удоволствие ти достави факта, че не зная какво е "бабка".

Хайде сега да коментираме малко други термини, като:
- напречно регулиране на напрежението;
- неутронен флуенс;
- запас по реактивност;
- период на реактора;
- диференциално-фазна защита;
- люлеене
и т.н.
Не знаеш? Нормално е. Защото не ти и трябва. Точно толкова и на мен до момента ми е трябвала думата "бабка".

За даването на цена, откровенно се ебавах. Ние вече всички знаем, че при теб работят само солидни хора на солидни машини (с времето ще ги пускаш и на по-големи машини) и парите за теб не са това което са за нас. За нас те са средство за добиване на зейе, боб, пукница, пичкатор и т.н. За теб са култово изражение на твоите умения, знания и натрупан опит.

.... забравих ореола.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.04.08 14:03



Аз да съм казал, че оная шевна машина нема 'а кльоца?

Няма далавера за която да трябва да ти пиша на бележки. Никога нищо не съм крил, ако не го възприемам като мой личен бизнес. Ебал съм им на другите бизнеса, казано по северозападен. Има някои неща, които представляват интерес за мен към дадения момент и теми за тях, биват подминавани без никакъв коментар от моя страна. Просто, защото са ми бизнес. Като го направя и му се нарадвам, ще коментирам всичко подред от и до. Като с манджата която човек си готви за обяд. "Вече я сготвих. За к'во да я ям?"

Останалото ми е през дедовия. Кой ша ми копа частното ако всички станат бизнисмени?





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано23.04.08 15:01



За Ваклин Христов : КОГАТО ЧОВЕК Е ГЛУПАВ, ТО ТОВА Е ЗАДЪЛГО... НО КОГАТО Е ПРОСТАК, ТО ТОВА Е ЗАВИНАГИ !!!...Това първо.Второ: артрит фанах на китките да пиша, че НЕ МИ ТРЕБЕ ЗА ПРОИЗВОДСТВО, а ЗА ХОБИ...Трето: за кво тогаз ми се пенявиш с разните му там майстори,дето щели да ми работят..?(следва от второто)Четвърто: щом се ебаваш с хората, що очакваш да ти ближат дупенцето,може би щото знаеш що е "флуктуация" ли?..цък!И пето: този раздел,дето пишем толкоз хора,ако се не лъжа е: "направи си сам" - ми не ти ли стига в "машиностроене"-то да еякулираш
П.С.Не е срамно да не знаеш..срамно е да НЕ питаш





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.04.08 16:39



Ти попита, аз ти дадох, съвсем човешки, предложение за решаване на проблема ти. Сега, не знам какво очакваше точно да получиш като помощ. Чертеж? Проектна документация? Комплект детайли изпратени по куриер за сметка на подателя? Готово изделие, монтирано у дома ти със съпътстващи ПНР и обучение? Или друго?

А за машиностроителите ... те са ми любимци. Много мъка има там, Божее.

За простаците... Ми то от Плевен дъгее, та чак до Връшка Чука се сме такива бе, брат ми. На юг, тегли паралелна на Дунава линия по треакторията Мездра, Роман, Червен брЕг. Това, за да получиш ясно обособения регион на истинските пичове и яките каки. ЕБАСИ!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано24.04.08 17:48



Цитат:"...За простаците... Ми то от Плевен дъгее, та чак до Връшка Чука се сме такива бе, брат ми...4
Повечето може и да СТЕ..но някои не сме.Ине съм ти брат, нито биля "брат,чет"
Цитат:"... Сега, не знам какво очакваше точно да получиш като помощ. .."
Съвсем коректно(и НЕпублично) ти предложих да ти платя за услугата,която би ми предложил..ама ти си НАЙ-ВЕЛИКИЯ...що ли се сещам са айтоския Иван..от "Мюзик айдъл"..?



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.04.08 19:26



Човече! Не искам пари. Те не ме интересуват. Приеми, че си имам достатъчно.

Покажи нещо, което си направил със собствените си ръце и аз веднага ще намеря време да ти начертая идеята която ти предложих. С олекотена версия на обяснителна записка и т.н. Казах ти и че ще искам една кована решетка, (ако е във възможностите ти, не е задължително) като даже щях да възмездя труда ти с финикийски знаци.

И не ми се ядосвай. Не съм велик. Най-големия пустиняк на Северозапада съм. Всичко го знаят.

Най-малко, аз съм ти виновен, че повлече беседата в руслото "Това бачка оти го има в тубето, това сакам, щоту е от немачки инджелери и те тава е."

Окончателно изби рибата, когато започна да спориш с хора, за които това, че нещо върши работа няма никакво значение, ако това нещо не е правено на солидни машини от солидни специалисти и струва солидни пачки. Недей, молим те! Това са други хора и няма смисъл да се принизяваш до заблудите им. Аз от няколко години им обяснявам, че амплоато им е да смърдят на масло и да газят стружки, а те ми се дръвчат. Ама ще се дръвчат до време. Както е казал Манго: "Гладът е по-силен от тока". Ще ми оферират цена за проектиране на нам к'во си дето им се поръчва. Ми нали машината им още не знае гласови команди. Значи ще проектират. Пари ще се плащат за това колко време е връткала машината. Останалото ще го правят за да врътка машината. Щото са дали кинти за нея и са и станали роби. После ще станат на тор. Като всички нас. Толкова по темата.

Сподели си ресурса за направата на хоби изделия и ще видим как да ти се осъществи мечтата за механизирано коване. Мечтите на хората са свято нещо и трябва да се уважават. Стига мечтата им да не е да идат с жената и мънинките пустинячета на почивка. Това требе 'а съ реже из корен. Куту умрът шъ почиват колку си сакат!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.04.08 19:27



Забравих. Телевизия не гледам (само Дискавъри понякога) и този Иван не го знам кой е.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано25.04.08 09:09



Прекратявам пренията по въпроса, благодаря на всички (БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ), писали до тук.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.