Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 27.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор roum (приятел)
Публикувано23.04.08 08:37



Виж не ми се спори.
Както казах и преди са също толкова налудничеви както и да направиш дървен механичен чук.
Цена не съм дал защото такива любителски изпълнения не са по вкуса ми.
С други думи не ми се занимава с изработката на подобна "машина"
По всичко личи, че Вълче няма никакъв опит с машини и цялата тази дискусия е да се откаже от безмислените проекти. По всичко личи и твоето "компетентно мнение" , което не веднъж си доказал в постовете си.
Я по-добре се занимавай с политиката може повече да ти провърви.
Отрвори речника и виж там пише какво е бабка.






Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: roum]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано23.04.08 12:47



Олеле,боже...На ВОСТОЧНИЙ ВОПРОС го обърнахте,кво ли ми трябваше да си отварям устата...Обяснявам последно:НУЖЕН МИ Е 1 (ЕДИН!!!) БРОЙ МЕХАНИЧЕН (НЕ ХИДРО- или ПНЕВМО-) ЧУК С ВЪЗМОЖНО НАЙ-ПРОСТА ЗА ИЗРАБОТВАНЕ И ПОДДЪРЖАНЕ КОНСТРУКЦИЯ, КОЙТО ЩЕ ПОЛЗВАМ ЕДИНСТВЕНО ЗА ХОБИ, НО НЕ И ЗА ПРОИЗВОДСТВО...
Очаквах някакво съдействие,идеи,евент.рисунки(айде - да не са чертежи),но НЕ БИ...

Още веднъж благодаря на всички,които писаха!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано23.04.08 12:51



Специално за Bakлин Xpиcтoв:благодаря за вниманието, но можеше на бележки да ми обърнеш внимание на далаверата..И повярвай на Гадния Пухчо, той знае кво говори(пише), ВЕРВАЙ МИ!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: roum]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.04.08 13:57



Ех, какво удоволствие ти достави факта, че не зная какво е "бабка".

Хайде сега да коментираме малко други термини, като:
- напречно регулиране на напрежението;
- неутронен флуенс;
- запас по реактивност;
- период на реактора;
- диференциално-фазна защита;
- люлеене
и т.н.
Не знаеш? Нормално е. Защото не ти и трябва. Точно толкова и на мен до момента ми е трябвала думата "бабка".

За даването на цена, откровенно се ебавах. Ние вече всички знаем, че при теб работят само солидни хора на солидни машини (с времето ще ги пускаш и на по-големи машини) и парите за теб не са това което са за нас. За нас те са средство за добиване на зейе, боб, пукница, пичкатор и т.н. За теб са култово изражение на твоите умения, знания и натрупан опит.

.... забравих ореола.



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.04.08 14:03



Аз да съм казал, че оная шевна машина нема 'а кльоца?

Няма далавера за която да трябва да ти пиша на бележки. Никога нищо не съм крил, ако не го възприемам като мой личен бизнес. Ебал съм им на другите бизнеса, казано по северозападен. Има някои неща, които представляват интерес за мен към дадения момент и теми за тях, биват подминавани без никакъв коментар от моя страна. Просто, защото са ми бизнес. Като го направя и му се нарадвам, ще коментирам всичко подред от и до. Като с манджата която човек си готви за обяд. "Вече я сготвих. За к'во да я ям?"

Останалото ми е през дедовия. Кой ша ми копа частното ако всички станат бизнисмени?





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано23.04.08 15:01



За Ваклин Христов : КОГАТО ЧОВЕК Е ГЛУПАВ, ТО ТОВА Е ЗАДЪЛГО... НО КОГАТО Е ПРОСТАК, ТО ТОВА Е ЗАВИНАГИ !!!...Това първо.Второ: артрит фанах на китките да пиша, че НЕ МИ ТРЕБЕ ЗА ПРОИЗВОДСТВО, а ЗА ХОБИ...Трето: за кво тогаз ми се пенявиш с разните му там майстори,дето щели да ми работят..?(следва от второто)Четвърто: щом се ебаваш с хората, що очакваш да ти ближат дупенцето,може би щото знаеш що е "флуктуация" ли?..цък!И пето: този раздел,дето пишем толкоз хора,ако се не лъжа е: "направи си сам" - ми не ти ли стига в "машиностроене"-то да еякулираш
П.С.Не е срамно да не знаеш..срамно е да НЕ питаш





Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.04.08 16:39



Ти попита, аз ти дадох, съвсем човешки, предложение за решаване на проблема ти. Сега, не знам какво очакваше точно да получиш като помощ. Чертеж? Проектна документация? Комплект детайли изпратени по куриер за сметка на подателя? Готово изделие, монтирано у дома ти със съпътстващи ПНР и обучение? Или друго?

А за машиностроителите ... те са ми любимци. Много мъка има там, Божее.

За простаците... Ми то от Плевен дъгее, та чак до Връшка Чука се сме такива бе, брат ми. На юг, тегли паралелна на Дунава линия по треакторията Мездра, Роман, Червен брЕг. Това, за да получиш ясно обособения регион на истинските пичове и яките каки. ЕБАСИ!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор вълчe (новак)
Публикувано24.04.08 17:48



Цитат:"...За простаците... Ми то от Плевен дъгее, та чак до Връшка Чука се сме такива бе, брат ми...4
Повечето може и да СТЕ..но някои не сме.Ине съм ти брат, нито биля "брат,чет"
Цитат:"... Сега, не знам какво очакваше точно да получиш като помощ. .."
Съвсем коректно(и НЕпублично) ти предложих да ти платя за услугата,която би ми предложил..ама ти си НАЙ-ВЕЛИКИЯ...що ли се сещам са айтоския Иван..от "Мюзик айдъл"..?



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.04.08 19:26



Човече! Не искам пари. Те не ме интересуват. Приеми, че си имам достатъчно.

Покажи нещо, което си направил със собствените си ръце и аз веднага ще намеря време да ти начертая идеята която ти предложих. С олекотена версия на обяснителна записка и т.н. Казах ти и че ще искам една кована решетка, (ако е във възможностите ти, не е задължително) като даже щях да възмездя труда ти с финикийски знаци.

И не ми се ядосвай. Не съм велик. Най-големия пустиняк на Северозапада съм. Всичко го знаят.

Най-малко, аз съм ти виновен, че повлече беседата в руслото "Това бачка оти го има в тубето, това сакам, щоту е от немачки инджелери и те тава е."

Окончателно изби рибата, когато започна да спориш с хора, за които това, че нещо върши работа няма никакво значение, ако това нещо не е правено на солидни машини от солидни специалисти и струва солидни пачки. Недей, молим те! Това са други хора и няма смисъл да се принизяваш до заблудите им. Аз от няколко години им обяснявам, че амплоато им е да смърдят на масло и да газят стружки, а те ми се дръвчат. Ама ще се дръвчат до време. Както е казал Манго: "Гладът е по-силен от тока". Ще ми оферират цена за проектиране на нам к'во си дето им се поръчва. Ми нали машината им още не знае гласови команди. Значи ще проектират. Пари ще се плащат за това колко време е връткала машината. Останалото ще го правят за да врътка машината. Щото са дали кинти за нея и са и станали роби. После ще станат на тор. Като всички нас. Толкова по темата.

Сподели си ресурса за направата на хоби изделия и ще видим как да ти се осъществи мечтата за механизирано коване. Мечтите на хората са свято нещо и трябва да се уважават. Стига мечтата им да не е да идат с жената и мънинките пустинячета на почивка. Това требе 'а съ реже из корен. Куту умрът шъ почиват колку си сакат!



Тема Re: Търся механичен чук...малъкнови [re: вълчe]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.04.08 19:27



Забравих. Телевизия не гледам (само Дискавъри понякога) и този Иван не го знам кой е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.