Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема проблем с опушено и боядисваненови  
Автор т-pekc (член)
Публикувано14.02.08 17:33



Въпросът ми е следният- има голям проблем с един коридор- въпросният коридор е боядисан неизвестно кога с блажна боя до височина метър. Оттам нагоре почва страшното- опушен при инцидент (много жестоко опушено върху вар).
И сега основният проблем- навътре няма поражения (минимални и отстранени) но този коридор хем трябва да се оправи хем е крайно нежелателно да се кърти до тухла коридора хем да се вдига прах (на всичко отгоре няма накъде да се вентилира освен към помещения) накратко има твърде съществени причини поради които варианта с почистване на повърхността отпада от разглеждане.
Въпроса е- аз виждам две алтернативи- първата да се постави някаква ламперия която да скрие, вторият- да се обработи с нещо.
Е съществува ли нещо с което да може да се грундира за да хваща латекс/друга боя върху зверски опушено?



Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: т-pekc]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано14.02.08 19:50



Е добре де, то нали знаеш че хем хуя в путката хем душата в рая не става ...

Варианти:

1. Къртене и всичко от начало
2. Гипс картон - конструкция или лепене и всичко от начало
3. Тапет

4. Оставяте го опушено.



ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:


Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: V.Grig]  
Автор т-pekc (член)
Публикувано14.02.08 21:22



Абе аз това че не става хем това в онова ... добре го знам но варианта къртене е невъзможен- по множество причини е напълно изключен.
Обаче- тапет върху опушено ще държи ли и с какво може да бъде залепен че да хване върху подобна гадна повръхност?
Защото съм виждал едни тапети за боядисване в Бриколаж добре ама с какво лепило ще хване за подобна гадна повърхност?



Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: т-pekc]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 09:34



Иди в Коркова къща или Импала /ако си от София/ и си купи технически корк 2 мм, листовете са 30/60 см, лепиш го с лепило Прома /от рода на хелмитекс/ - това за нивото на блажната боя. Лакираш го на 3 ръце като изсъхне лепилото.
Опушеното - има дълбоко проникваш импрегниращ грунд, после латекс и си готов. Корка може и на пода да приложиш същата процедура, у нас съм така.



Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: т-pekc]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано16.02.08 07:59



За хартиените тапети не зная.

Сега се сещам за едни тапети които са нещо като стъклен текстил. дебели са, имат различни текстури и се боядисват след залепване. лепят се с ц200. но са и сравнително скъпи - мисля около 4.5 лв/м2

rd21.eu

ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:

Редактирано от V.Grig на 16.02.08 11:36.



Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: V.Grig]  
Авторkинтa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 19:50



За блажната боя - в 1 кг. вар се разтварят 6-7 пакета сода бикарбонат.След това се работи с ръкавици,че много гори.Намазваш с разтвора боята.След 5 мин. всичко е шупнало и лесно се чисти със шпакла.





Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: kинтa]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано19.02.08 08:16



Това не го бях чувал.

Гасена вар ли? С какво се нанася? По добре ли действа от специализираните препарати?

ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:



Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: т-pekc]  
АвторMepakлия (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 11:13



Изчисти опушеното с влажен парцал колкото е възможно, селд това минаваш със грунд и боядисваш първо само черното , и след това вече целия коридор поне две ръце може и три. Използвай латекс с добра покривност да за се заличи чернилката с по-малко ръце.



Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: т-pekc]  
Авторбpиraдиp (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 11:26



Блажното да не те плаши, не виждам смисъл да се маха. почистваща шкурка и отгоре латекс. С горната част е най-добре да се поиглраеш два часа - ще спестиш пари. Безпрашно изстъргване - първо напръскваш нежно с пръскалка за цветя с регулиране на струята (струва 7-8 лева) и събираш мръсното с някаква цикла, шпакла и пр. След това вече можеш да грундираш и да търкаляш колкото ти душа иска. По-горе имаше съвет направо да грундираш. Този метод е препоръчителен, ако мислиш да продаваш жилището на непознат човек - при следващото боядисване всичко ще се навърти на мечето, ако не се е случило първо на теб.
Иначе най-прекрасното нещо е да наредиш г/картон (но не пропускай задължителната обработка на постно+сажди, иначе кюфтетата (лепилото/сатена) ще се отлепят, вероятно.



Тема Re: проблем с опушено и боядисваненови [re: V.Grig]  
Авторkинтa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 12:48



Гасена вар.Слагаш си по-дебела гумена ръкавица.Гребваш с ръка от сместа и размазваш по стената.Забрави за "Терминатор","Дунав" и подобни такива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.