Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Отношение....нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано30.03.08 19:20



на теб вече няколко пъти ти казах че си комлексар .

из града се показвам постоянно и където трябва ме познават и виждат постоянно . на клубни срещи не идвам , защото за мен това е губене на време . виж колегите си от Варна, който пишат в клубовете се познавам и лице в лица. поначало съм се запознавала с много хора, някои вече не помня по какъв повод съм се запознала с тях и не държа , нито е жизненоважно за мен да познавам наживо масата от дирника....когото съм искала да познавам от клубовете- съм се запознала с него .

с Надка се познавам - колежка ми е , имам какво да си говоря с нея . а теб защо да те познавам и на живо вземи да ми обясниш. безмислени познанства за лаф да става не поддържам с никого.


ако те изтрие Надка, ще е незащото ще съм й ревнала, а защото пак за пореден път се отклони у лево - да обсъждаме Барбарела, т.е ще те изтрие по причина, по която те изтри и Вълк в мъжкия клуб- и него не съм го молила да го прави....

айде дай друга плоча, че тая ми омръзна вече



Тема Re: Отношение....нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано30.03.08 19:36



Съобразно информацията която е дал питащият, никъде в договора за отстъпено право на строеж не се упоменава забрана за продажба на обособени части от сградата или сградите които ще бъдат изградени. - съобразно информацията, той иска пари на ЗЕЛЕНО. Т.е. за нещо, което не е построено още . какъвто и договор да сключи питащия , то той няма как да не е заверен нотариално. няма такъв дето ще му изсипе куп пари без нотариална заверка. това не го ли разбираш. питащия иска да инвестират на зелено , а не да купуват вече построено . когато го построи и си вземе разрешението за ползване - тогава да продава колкото иска дялове, ако могат да се обособят дялове. той иска да му дават пари на зелено. а когато е на зелено - не може да продаде друго освен право на строеж . ТАКА Е ПО ЗАКОН.

и да не е уточнил, аз прекрасно го разбирам какво пита и какво иска. тъпча в тая материя от 1997 година. не та знам защо реши да спориш с мен. теоретично много неща може, но на практика - не може. ей това се опитвам да ти обясня.


а за наследството- какво да го правим сега . да не е човек в България да се откаже... дай сега да тегля една черта на труда на родителите ми , че да започвам от нулата ли. баща ми и от оня свят няма мира да ми даде бе. и от там ще ме изяде с парцалите.



Тема Re: Отношение....нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано30.03.08 20:13



Абсолютно съм съгласен с теб за казуса. Аз и не предполагах, че може да иска пари за нещо което не може да продаде. През цялото време развивам тезата, че иска да строи и да продаде построеното. Чии ще са парите за строителството не е толкова важно, ако е уредено еднозначно с изряден договор.

Поне това разбрах и от личната ми кореспонденция с него. Нека самият той ясно каже какво точно иска да се случи и тогава нещата ще бъдат пределно по-прости.

Ама, не знам защо, имам чувството, че, хем го сърби, хем го боли. Схемата която съм дал е напълно работоспособна и изключително трудно атакуема. Парите които трябва да задели са минимални, в сравнение с очакваните ползи. Няма причина да не се намери изпълнител при ясни и добре описани интереси и на двете страни в конретен договор. Нотариалната заверка в случая не представлява никакъв проблем, но е пожелателна, ако ще се работи между юридически лица. Това за пренасяне на правото към юридическото лице е малко на кантар (между другото Балчик е под юрисдикцията на Добрич, а не на Варна), но при подходящ начин на водене на преговорите е напълно възможно. Това ще даде ред предимства на инвеститора, но там вече ти си силната. За разни данъчни кредити говоря...

Редактирано от Bakлин Xpиcтoв на 30.03.08 20:14.



Тема Re: Отношение....нови [re: Бapбapeлa]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано30.03.08 21:38



В отговор на:

на теб вече няколко пъти ти казах че си комлексар .{/quote]

да пускам ли пикса да видим кой поради какво се комплексира и защо не смее да се покаже пред хора ами философства в нет анонимно.
Из града те знаят и затова във варненския никой вече не ти обръща внимание пиги......а и не само там...И спри да се оправдаваш с високия си интелект за това че не се явяваш на показ ,като по този начин прикриваш несправедливостта господна .Знаеме за божието наказание относно телосложението ти,така че не се напъвай плс да ми говориш на мене за комплекси.
Да пиша ли още или да спирам?
сама решаваш дали да се вразумиш поне тук или да си фанеш цепнатината и да се ритнеш сама до окултното!


За вълк....орева целия дир да затриеш писаното от мен и да останат твоите простотии на сгляда.........
Кво да приказвам повече-дай друга плоча ама на Ваклин-аз те знам и не на мене вече тея.

Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението

Тема Re: Отношение....нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано30.03.08 22:24



Пламене, а остави я де. Ако има грозни, аз съм най-грозен тук. Ама ми дреме на сайдера. Булята просто търси поле за изява. Когато е кротка, даже може да се води нормален диалог с нея. Пък и за всеки влак си има пътници. Да не почнете обаче да вадите заключения от контекста. Аз отдавна съм пътник и не търся влакове. А и Бил Гейтс не пише в нашия клуб за контекстно ориентираните си менюта. От шопска с двойна троянска сливова....



Тема Re: Отношение....нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано30.03.08 22:33



Булята полето на изява си го има реално и не го търси тук. Булята за външния си вид комплекси няма , има си акъл и каквото й е нужно и хич не й дреме кой какво мислел тук.

Пламен си е такъв - изпада в някакви командаджийски настроения и ходи зад мен да ме апострофира.



Тема Re: Отношение....нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано30.03.08 22:37



Предупредих я по кротко!
От там на сетне тя решава.

Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението


Тема Re: ОтношениеТО....нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано30.03.08 22:41



ейййййй ама да е кеф човек да Ви чете ....
Барбарелчето министър на финансите
Ваклинчо министър на регионалното развитие и благоустройството
е Пацо батка МеВеРе-то ......
това е ))


опсс....ако не ти се занимава с шапкари Икономиката е за теб...


Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!

Тема Re: Отношение....нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано30.03.08 22:49



А бе момко ти за термина прехвъляне право на строеж срещу обещетение не си ли чувал. граждани прехвърлят на фирма право на строеж на новострояща се сграда , а фирмата продава това право на строеж на трети лица на зелено- т.е. преди да има изобщо дори и изкоп на сграда. Това е масова практика в България - да се работи с парите на другите. 50 % от строителството в България се извършва така .

Десет пъти ти написах че сделка за строителство в случай като неговия не се започва без да е заверена нотариално. И за да инвестрират в имота, в който той има право да строи трябва да им прехвърли право на строеж - а такава сделка е задължително нотариално заверена . Вариантът, който ти предлагаш едва ли ще се навие някоя фирма да реализира - да инвестира в имота и да строи без нотариално заверени договори . Той има в договора си с общината клауза да не прехвърля на трети лица право на строеж . Кой е този нотариус , който ще изповяда сделка, между питащия и трети лица ,с такава клауза в договора му с общината - този договор се представя при следваща сделка. Той ако имаше пари да финансира заниманието изобщо нямаше да пише тема, като тази и да търси варианти . И кредит от банка не може да вземе като заложи правото на строеж , защото банките приемат в залог само нещо, което е фактически построено вече , дори и в груб вид . Как не го разбра това.



Тема Re: Отношение....нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано30.03.08 22:54



Ще командваш у вас жена си. в публичен форум като този всеки пише където иска. а ти естествено не се сдържа да кривнеш в клюкарска посока. и що го правиш, какво ще постигнеш- нищо. нито мен ще промениш, нито мнението на хората които ме познават.

прочети се колко мнения имаш по темата и колко в клюкарско заяждаща се насока.

не ме чети . какъв е проблема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.