Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Вертикални щрангове парно?!  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.12.07 15:14



Един тука майстор идва заради комшийката под мен да ми слага вертикални щрангове в банята, щото старити били уж евентуално изгнили.
Иска ми 240 лева?


За подмяна на две тръби с външен диаметър 15 см и дължина всяка 2,80 -колкото е височината до тавана?
Чета в нета, че полипропиленови тръби или квото там четох стрували по стотинки метъра. Демек за материали ако са полипропилен ще даде жълти стотинки и ще цуне 230 лева за час работа?
Това нормално ли е, аз ли съм попаднала на хищник или тръбите на трябва да са толкова евтини?
Щото те играят ролята и на лири де, топлят през зимата, нищо че са тръби, и даже и сметки ми начисляват заради тях като лири в банята.

Че аз за 240 лева ще си взема климатик бе.
И то по същата логика ще се наложи да си сменям и тръбите в стаите и там още по 240 лева, тука има нещо гнило.
И това не са моите тръби!

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: Kaily]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 18:45



две тръби с външен диаметър 15 см това не ппр а черна тръба и не е стотинки. най вероятно става дума за щранг-лира. а сега провери колко е метъра на черна тръба ф-150
примерно тук


цените са на тон. има и транспорт и работа и некаква печалба.
а за "евентуално изгнили " огледай около тръбите ако няма борд с годините от задържащата се вода на нивото на пода там гният.
другото решение е долу в мазето се режат и всички нямат лири в банята



Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: Kaily]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано06.12.07 19:03



Нещо много ливади се навъдихте.Тръби за стотинки с диаметър 15 см. и не били нейни?????Работа за час???Смени си ги сама за час.
Аман от УМНИ булки.
Оправяйте се,като много знаете.




Актуална оферта от пощенските кутии от преди месец.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: диkoбpaз]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.12.07 21:55



Е щранг лира де.
Нищо не разбрах от схемата, по нея 1 линеен метър ми излиза 50 кила, което е абсурд.
А с ПВЦ тръби не става ли? Че то ако е толкова висока цената на тръбите, човек по-добре радиатор да си сложи в банята, има къде къде по-евтини и красиви.

Имам си борд и изобщо не знам като влезе в него тръбата, какво прави, нямам и намерение да го разкъртвам, че да проучвам.
Ама 240 лева за две тръби си е обирджийство отсекъде.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: Xoлдън]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.12.07 21:59



Къде е 130 за 3 тръби, водомери и джиджафки, къде са 240 за две тръби, бе умко?



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: Kaily]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано06.12.07 23:21



Е И???
Имаш телефон.Обади се на майстора и се разберете за какво става дума.
А майстори бол.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: Kaily]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано07.12.07 08:46



Лирите в банята са твои и можеш да решаваш да ги сменяш или не.
Но вертикалните щтрангове в другите помещения са ОБЩА ЧАСТ от инсталацията смяната им се извършва след общо събрание и разходите се поделят между всички живущи вв блока.



Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: kavarmata]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 09:40



Я малко си припомнете това





Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: Xoлдън]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 18:43



холдън това е оферта за вода а в случая говорим за отопление. освен това се налагат заварки на черни тръби на място. както казах свързано с докарване на бутилки, тръби по думите на колежката 15 см /най вероятно е тръба ф 108мм/ и най вече МАЙСТОР. малцина се заиграват с черни заварки



Тема Re: Вертикални щрангове парно?!нови [re: Kaily]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 18:53



по моя сметка при тръба ф108 материала тръбите 2х3м трябва да са около 130-140лв.другото е труд и транспорт. смятам че е нормално защото поне 2 ще го правят.
с пвц тръби няма да стане. виж с pe-al-pe може. тогава ще трябва да заварят резби под вас и над вас. вие ако имате желание може тези тръби новите да ги скриете в стената/свързано с къртене/ и да си извадите лира. това означава ремонт баня.
другия вариант слагате черни тръби /възстановявате ситуацията/
ако се съмнявате в майсторите повикани от съседите защо не съберете и други оферти. не може всички да се наговорят на една цена.

тези идеи не са препоръка. всичко се решава на място




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.