Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ел. клапан за гореща вода какъв?нови  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.11.07 14:53



Тук имам изградена инсталация на локално парно (камина с водна риза), проблема е че искам да "вържа" и бойлера но се оказва че при изстиване на инсталацията ми изстива и бойлера. Идеята ми е да сложа един диференциален термостат и някакъв ел. клапан и когато бойлера ми е по-горещ да ми изключва циркулацията на вода през серпентината. Диференциалния термостат го съчиних не е голям проблем, проблема се оказа клапана който трябва да държи до около 60-80 градуса ама... най-евтиното което намерих беше към 90 лева така че нещо по-тънкажно?? Гледах клапаните за перални машини са по 11 лева ама не пише до колко градуса държат някакви идеи??

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв?нови [re: Диaн]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 15:05



Тия от пералня не стават, щото работят с подналягане и в случая са неприложими. Потърси в сайта на "Ерато".
У дома системата е с отделна цирк. помпа, и това е вариант, парите бързо ще си ги избиеш, недей да го тъниш толкова. Важно е и къде ще сложиш датчиците на диф. регулатор.



Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв?нови [re: ekcпepт]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.11.07 16:05



Тези от ЕРАТО вече съм ги прослушал.. клапана е електрически ама е с някаква смола вътре а не електромагнитен и за белята е към 80-90 лева това дето се раздува+клапана. Не мога да сложа и отделна циркулационна помпа понеже тази на камината така или иначе си работи и създава налягане.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв?нови [re: Диaн]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 17:20



Защо не помислиш за варианта с термостат за автомобил?
Там е аналогичен случай.Пропуска водата през радиатора само след като загрее до определена температура.
Иначе клапаните за миялни машини са за гореща вода.



Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв?нови [re: Xoлдън]  
АвторTъпчo (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 18:23



Сложи един спирателен кран преди серпентината и го спирай на ръка!!





Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв?нови [re: Диaн]  
Автор velsi (пристрастен)
Публикувано22.11.07 19:01









Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв? [re: Диaн]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 08:12



Nai lesnijat i evtin na4in i nai uda4nijat e da sloje6 termostat za 12 lv na izhodja6tata voda na parnoto i taka kato ti istine vodata da spre da varti pompata a taka 6te polu4i6 i ikonomija na gorivo na polovina, ne e nujno da slaga6 magnet vintil ili termovintil na boilera.



Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв?нови [re: Диaн]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 09:34



Най тънкажно е с спирателен кран!!Назначаваш отговорник на крана и всяка вечер човеко спира водата(вече изстинала) през серпентината!!!
"Икономията -майка на мизерията"!!





Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв?нови [re: Timo]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 09:35



Тия, дето ти предлагат термостати, явно не са чували за диференциална регулация по температура.
Виж тия клапани

, поинтересувай се за цената и пиши, щото след време и на мен ще ми трябва подобно нещо.
Това на Velsi също не е лоша идея. Какво ти лоша, направо отлична. Само дебитът, който пропускат радиаторните кранове, ми се струва малък за серпентина -киловатите обикновено са нагоре от 7-8.



Тема Re: ел. клапан за гореща вода какъв?нови [re: ekcпepт]  
АвторБaш... (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 09:43



Да.При това трябва да се мисли в перспектива-някой ден този клапан би вършил работа и през лятото за управление на слънчев колектор.Така че по-добре малко повече пари сега , та после да е по-малка разправията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.