Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Помощ - проблем с влага през фугите на теракотанови  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано12.06.07 13:43



Здравейте,

Имам много голяма нужда от съвет. Ситуацията е следната:

Преди 7-8 месеца продадохме един апартамент и купихме друг - 20+ годишен. Започна се основен ремонт с бутане на стени и т.н., кото по всички правила на ремонтите отне 2 пъти повече време и пари от предвиденото. Както и да е - вече сме на финала. Вече го изчистихме след ремонта, дойдоха мебели и т.н. Обаче се сблъскахме със следния сериозен проблем - в трапезарията-кухнята, мокрото помещение и на балкона сложихме теракота. Теракотата е българска, много евтина. Избрахме я не защото е евтина, а защото ни харесаха като цвят и текстура (сивкави са на цвят). Лошото е, че сега при всяко намокряне (било от миене или като протече миялната) през фугите напива вода и попива в плочките по крайщата и те потъмняват. Намокрят се с 2 думи. Много е гадно на вид, отнема много време, за да изсъхне и се притесняваме, че ще почне да мухлясва. Един приятел ми каза, че било от плочките - не били изпечени добре, имали шупли и напивали, не знам възможно ли е това. Според шефа на майсторите момчетата които са чистили са скапали фугите с препаратите и машините, които ползват и трябва да се префугира като изсъхне. Кажете това възможно ли е и ако се префугира ще се оправи ли? Иначе във фугите си има материал. Аз пробвах с накакъв препарат на ISOMAT на силиконова основа за импрегниране на фуги, но без особен ефект:( Има ли някакви по-ефективни препарати? Ако се префугира ще се оправи ли и каква фуга трябва да се ползва? Има ли някаква специална за такива случаи? Въобще посъветвайте ме за варианти - никак не ми се иска при завършен ремонт да къртя и да слагам наново към 25 квадрата плочки:( Още повече, че вече е монтирана кухнята и ако тръгнем да сменяме, трябва и нея да демонтираме... Надявам се да можете да ми помогнете. Предварително благодаря за което.


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотанови [re: ethernall]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано12.06.07 14:14



каквото и да ви каже някой непознат.....
най-разумно ми се вижда да префугирате и чак ако не се получи да събаряте
пробвайте в едно помещение
препаратите теоретично могат какво ли не но нали са за подове все пак
калпав фугин? калпави плочки?
хехе егати цирка
вариант да лепите върху тези плочки (врати-това-онова)?



Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотнови [re: ha!]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано12.06.07 14:25



Е така ще направим явно:( Варианта с лепенето отгоре също не е много за предпочитане - няма врати, но както казах кухнята вече е монтирана а и ще вдигне нивото доста над дюшемето

какъв фугин трябва да се позва , за да сме на сигурно? те плочките, че са калпави, калпави са, некви много ефтини от Монтана, ма сичко друго съм очаквал (да се нараняват по-лесно, по-лесно да се чупят) ма да се мокрят... ако е от плочките са за пребивне с камъни производителите...

Ако взема да ги мина с един каменарски лак отгоре, дали ще се опрвят?И как ще се отрази това на външния им вид и няма ли да се пързалят?


Колкото повече - толкова повече!

Редактирано от ethernall на 12.06.07 14:27.



Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотнови [re: ethernall]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано12.06.07 15:03



това за лака ми хрумна ма си затраях не ми е лично познат. всъщност съседите си лакираха двора ама как да разбера там ли е лакът и върши ли работа



Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотнови [re: ha!]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано12.06.07 15:13



Е да де, за туй питам у форума белким някой даде идея...

Иначе имам приятел, който познава хора занимаващи се с камъни и подобни препарати. Обеща да поразпита, като имам резултат ще пиша тука та дано помогна и на някой друг.


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотнови [re: ethernall]  
Автор Taня16O2 (хей ръчички, хе)
Публикувано12.06.07 15:36



Здрасти.Имам абсолютно същият проблем в кухнята.Почти бели плочки, след измиване само по краищата потъмняват. През две години махам старата фуга и префугирам- същата работа.Наш приятел има фирма за строителни материали и каза , че рлоблемът е в плочките- не е от почистващите препарати.Пробвах с фиксатор за фуги, но пак същата работа.Един майстор ми каза, че е лепил много скъп гранитогрес на някакви величия и е имало същият дефект.Че и по-зле- собствениците разсипали кока-кола и 4-5 плочки се оцветили на места!!!!Лошо ми стана- купила съм светъл гранитогрес за хола

Каза ми да разбия на сняг белтъци и с тънка четчица да мина фугите.Изчаквам 24 часа и измивам.Не съм го пробвала и незнам ще има ли ефект.Но не е от фугата- един път фугирах с българска, после с тази на Хенкел.Същата работа.



Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотнови [re: Taня16O2]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано12.06.07 16:01



ясно



Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотнови [re: Taня16O2]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано12.06.07 16:39



Е ти уби всичко детско в мен

А фугите мухлясват ли? Жената това най-много я притеснява... тва за белтъците сериозно ли е? Ша зема да го пробвам - всяка вечер ходя да правя някви експерименти и на дръгия ден ходя да проверявам... за разстрел са ей.


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотнови [re: ethernall]  
Автор Шeмeтнa (Cryin')
Публикувано12.06.07 17:35



Тъъъъъъй, начи за тази цел-изолация срещу мокрене не е пробван дали работи, но съм 99% сигурна че ще свърши работа един израелски препарат за полиране на естествени настилки. И да не работи поне е евтин, 3,80 струва. Казва се Sano super polish, на водна основа е, но след изсъхване полимеризира и създава гланцов, водонеразтворим слой. Ако си от София при проявен интерес ще пиша къде можеш да го намериш, малко магазини го предлагат принципно.



Тема Re: Помощ - проблем с влага през фугите на теракотнови [re: Шeмeтнa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано12.06.07 17:37



Мен ме интересува къде може да се намери...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.