Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема вентилатор за банянови  
Авторjeni (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 09:50



Здравейте,
Искам да попитам как точно се свързва вентилатор за баня, защото според един мой познат, който преди 2 дни ми го монтира, тягата не била достатъчна/живея на 1-я етаж/ и работата на вентилатора затова се затруднява. Той обаче го е направил така, че да се включва от копче вътре в банята, а не когато се включи осветлението отвън.

Определено не съм доволна от услугата, но не знам как може да се коригира това. Според него е по-удачно така, за да избегне ровенето в коридора, при свързването с кабелите на лампата. Обаче сега специално трябва да се влезе и да се пусне от ключе вътре ..и става ясно че нещо не е наред, щото перката не върти нормално, а сякаш се дави. Помогнете със съвет, моля ви. Благодаря!



Тема Re: вентилатор за банянови [re: jeni]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 11:58



"На харизан кон зъбите се не гледат"!!
Иначе най доброто решение за автоматизиране на процеса е с реле за време(стълбищен автомат ) например и ключ за осветление!!! Естествено и двете монтирани ИЗВЪН банята!!А по отношение на тягата-не знам,трябва да се види на място..



Тема Re: вентилатор за банянови [re: Дeдe ти]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.06.07 13:25



Дрън дрън реле за време и незнам си какво, за да не ти върти добре вентилатора, имаш 3 възможност перката да се докасва някъде , наистина вентилационната шахта да е затапена от някой тиквеник, в тоя случай е нормално да се дави вентилатора, нали си учила физика ( къде отива нагнетения въздух ?). 3 вариант е вентилатора да не е наред. А това да пускаш с един ключ осветлението и вентилатора е другата тъпня дето се прави в БГ то.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: вентилатор за банянови [re: jeni]  
Авторjeni (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 17:26



А какво представлява този датчик за влага, за който прочетох на няколко места и как действа? Обяснете ми ако може най-простичко, моля!





Тема Re: вентилатор за баня [re: jeni]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 19:16



ами питай там дето си прочела за него!





Тема Re: вентилатор за банянови [re: Djasta-Prasta]  
Автордeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 19:17



Кретен ,оти не четеш до края бе?





Тема Re: вентилатор за банянови [re: Дeдe ти]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 19:50



съвсем простичко два електрода поставени в някаква среда,които отчитат съпротивлението(електрическо) между тях и някаква електроника която го трансформира в проценти влажност,за повече инфо прочети от някъде.За вентилатора,не може да работи слабо от запушен отвор нагоре,тогава той работи в режим на празен ход



Тема Re: вентилатор за банянови [re: jeni]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано08.06.07 20:56



Това, вентилаторът да работи при активирано осветление е идиотски прийом, който може би си е чисто българско изобретение. Пускането с отделен ключ е по-добро решение, макар че, на практика на твоя познат явно не му се е занимавало да направи инсталацията по искания от теб начин.

Не мога да чуя звука, но допускам, че е от фалшив вентилатор. Може да е оригинално скапан, може и твоят познат да му е помогнал...

Виж как е при съседа ти отгоре, ако там работи нормално вентилатора, едва ли става въпрос за запушване.

Има вентилатори с вградено реле за време, те са с три края. Много са удобни...



Тема Re: вентилатор за банянови [re: jeni]  
Авторgargamel (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 21:16



Аз си монтирах такъв вентилатор с вградено реле за време и датчик за влажност, български етрополски не им знам новото име, проблема е че иска 3 жилен кабел и заради него дълбах канал над плочките, иначе е удобно задеиства се от ключа на лампата и се гаси 5 мин. след като изгасне лампата другото за влагата когато пуснеш душа се задеиста и като изсмуче влагата спира.Другия проблем е цената моя е от 50 лв но чак като заработи разбрах че е слаб и ми трябва по скъпия към май е 100.А иначе за свързването към всеки вентилатор има чертеж всеки жичкаджия ще се справи.



Тема Re: вентилатор за банянови [re: gargamel]  
Авторorняp (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 22:47



То хубаво че има такива с датчик за влага, но в предвид на това, че се монтират понякога и в 00 дали има и такива с датчик на миризма?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.