Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема лепене на радиатор с POXIPOLнови  
Автор Sargon lll ()
Публикувано16.05.07 17:37



Сега съм си свалил радиатора на таратайката. Вече е лепен с някакво лепило на няколко места(удрян е). Прилича ми на POXIPOL. Държи, няма течове. Обаче, има нова дупка. Няма следи да е имало лепило там - най-вероятно е случаен пробив. Смятам, да залепя с POXIPOL. Обаче, в упътването на това лепило пише, че издържа до 60 градуса. И се чудя... Може да е лепен с нещо друго преди. Някой лепил ли е радиатор с POXIPOL и какво се е получило?



Тема Re: лепене на радиатор с POXIPOLнови [re: Sargon lll]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано16.05.07 18:12



на твое място бих си вземал нов радиатор - казваш вече е лепен, сега нови дупки... просто въпрос на време да те остави някъде по пътя, като опция можеш да си прегрееш и двигателя...



Тема Re: лепене на радиатор с POXIPOLнови [re: Sargon lll]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано16.05.07 18:53



Звънни ми на 0887000332 да ти кажа как се прави....



Тема Re: лепене на радиатор с POXIPOLнови [re: Sargon lll]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано16.05.07 19:16



Аз.
Миналата година по това време бях пуснал същата тема.
Нищо не става с поксипол,пробвано е.
После ми набутаха някакво двукомпонентно,и то изкара ден до пладне.
Или отивай на спец да ти го лепи,или дрънкай на ваклина,той може да изкара няква спешъл технология.

като ми се доработи,сядам и чакам да ми мине


Тема Re: лепене на радиатор с POXIPOLнови [re: *Плaмeн*]  
АвторMлaдeнoв (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 22:49



С Поксипола от сините кутийки карам вече почти две години колата си със залепен алуминиев радиатор. Беше пробит в ал. пита и никой не поиска да го завари на аргон или каквото и да е. Реших си проблема сам. Обадих се преди това на телефона от кутийката и един мъж оттам ми каза, че трябва да имам успех, но да почистя механически и да обезмасля мястото. Така и направих - надрасках с една триъгълна пила, заточена като шабър, избърсах с гръцки разтворител (нещо като коресилин) БОДИ от тенекиените кутии и намазах със сивия Поксипол. До сега си държи и съм доволен. За по-сигурно обаче намазах освен дупката и наоколо едно пространство от 1,5 сантиметра на страна, или общо 3 см. в диаметър. Пропуснах да кажа, че дупката беше от въздушна пушка доста голямичка - около 5 мм. Само таеше, понеже съчмата си беше там и като я махнах тръгна струята. Това е историята с радиатора ми. Проверих в една морга, но цената ми се видя висока. Така за 3,80 лв си реших проблема. Е, неволята ми помогна също!



Тема Re: лепене на радиатор с POXIPOLнови [re: Sargon lll]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано17.05.07 08:00



Моя опит е - не става
преди година пробвах да залепя пластмасовото казанче на радиатор на БМВ.
след около седмица почна да сълзи пак. Може би защото лепих пластмасата, не знам дали на метал ще държи по-добре. Ако е за метал, пробвай с някоя от течните стомани.

Сивия поксипол издържа до около 120 градуса, безцветния до 60



Тема SunFixнови [re: batDancho]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 11:59



Има едно дриго лепило - SunFix, като пластелин. Двукомпонентно е. ДАваха му доста градуси и механически е здраво. 6.50 лв струва една кутийка. Прочети му инструкцията в някой магазин, защото не ми е под ръка - на вилата е.



Тема Re: лепене на радиатор с POXIPOL [re: Sargon lll]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано17.05.07 12:21



Без проблем става ! Лепи спокойно ,но преди това почисти мястото с шкурка. След това на нашия радиатор сложихме и нещо да омекотява там където е станал пробива(бях намерила изолация за тръби за гореща вода ),не на радиатора , а на другата повърхност в която се удряше и заради което всъщност беше прокапал до старо лепено.

Редактирано от Гълъбицa на 17.05.07 12:26.



Тема Re: лепене на радиатор с POXIPOLнови [re: *Плaмeн*]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано17.05.07 12:27



Поксипола също е бикомпонентен



Тема Локтайтнови [re: Sargon lll]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано17.05.07 15:41



двукомпонентно - 160 градуса.

"Течен метал"

Редактирано от jamie на 17.05.07 15:41.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.