Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Механично сваляне на боя от дървена дограманови  
Автор skyspirit (непознат )
Публикувано01.04.07 19:21



Здравейте. Имам дървена дограма от стария тип двойни прозорци (10 см. разстояние между тях). Дограмата е читава и не ми се иска да я сменям с ПВЦ, та мисля да я направя "като нова" - силиконови уплътнения, където трябва и боядисване.
Разгледах старите теми за сваляне на боя и общо взето най-често споменававаните начини са: 1. Пистолет за горещ въздух; 2. Препарати "Терминатор" и пр. По телевизията гледах за още един способ - механичен - дрелка с телена четка. Боята падаше за секунди и отдолу остава чисто дърво.
Та въпросът ми е - някой пробвал ли е да сваля по този начин боя и намират ли се по магазините (в София) такива четки?

Кратко търсене в Gоogle намери тези четки:


но са за ръжда. Мисля, че четка тип "Камбана" ще е идеална за целта.

Та дайте идея как най-бързо ще свършим работа.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от skyspirit на 01.04.07 19:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от skyspirit на 01.04.07 19:24.



Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограманови [re: skyspirit]  
Авторgargamel (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 20:03



Пробвал съм с телена четка на бормашина и резултата беше плачевен сваляше се и дървото с боята то чама нали е мек а пък ако е и стар не става, пробвай и двте и реши кое е по дбре.Тия четки жълтите дето си дал линк са меки и според мен въобще няма да стане а пък другите дето са за флекс са прекалено яки преди 2 дни свалях боя от тръби с такава и е невероятна ама за желязо.



Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограманови [re: skyspirit]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано01.04.07 20:12



Айде от мен да мине ще издам една търговска тайна. Боята се сваля перфектно от дърво с малък ъглошлайф и пластмасова "лапа" на която се лепи шкурка на кръгчета. Не бива да се прекалява с натиска. След минаването е идеално гладко, а в зависимост от номера на шкурката дори и полирано. Едно листче ще ти стигне за поне 2 прозореца. Продават и такива специални машинки за такива кръгли шкурки, но преполагам, че струват пари. Неща които струват пари и стават само за една дейност не ги тача много.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
гр. Козлодуй
Дизел сервиз!
0887000332 097382758


Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограманови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано01.04.07 20:45



Аз съм махал боя с препарат. Всичко беше ОК. Иначе със шкураката става много гладно. После използвай акрилна боя на водна основа за дърво. Тя не се нацепва като старее, но май е по скъпа.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограма [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор skyspirit (непознат )
Публикувано01.04.07 21:18



Благодаря ви за отговорите. И с пищофф съм се мъчил, и с химикали, и с шпакла (на стени) - пипкаво си е.

.

Ваклине, дай да я видим тая пластмасова лапа, за що иде реч? Имам си един малък зелен флекс Бош, та да го понатоварим леко. Предполагам, че шкурката е нито дребна, нито прекалено едра.



Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограманови [re: skyspirit]  
Автор velsi (пристрастен)
Публикувано01.04.07 22:01



Шкурката около No 60-80. Хубаво е, ако ъглошлайфа има възможност, да се намалят оборотите, защото от високите обороти боята се нагрява, размеква се и започва да се замазва по шкурката, а това пречи на работата.



Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограманови [re: velsi]  
Авторmzeto (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 22:18



Аз съм свалял боята с едно приспособление на което му се слага шкурка , което се продава по железарийте. Стяга се в патронника на бормашината и пада едно стъргане че пушек са дига!

След това мазах прозорците с безир за дърво в 2-3 слоя и отгоре му мазах с Авто емайл лак тоя за колите пак в 2-3 слоя. Чувал съм че по не изгарял от обикновената боя.



Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограманови [re: skyspirit]  
Автор ha!Модератор (nepoznat)
Публикувано01.04.07 22:22



в никакъв случай с четка - съпипв адървото. това дето казва ваклин не знам ма съм ползвала на флекса

и и онези дебелите меки дето с велкро се лепи шкурката, ама най-удачни са едни с радиално разположени ламелчета шкурка.. има и по-добър вариант - за дрелка - съ смеки свободни крайща - щади максималко дървесината и уема леки профили. за профили има за дрелка с вертикално разположени ламелчета....



Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограманови [re: ha!]  
Авторmzeto (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 22:27



Точно за тези неща които каза ha! Ви говоря!





Тема Re: Механично сваляне на боя от дървена дограманови [re: ha!]  
Автор skyspirit (непознат )
Публикувано01.04.07 23:30



То и аз си мисля, че ако четката е прекалено твърда, ще повреди дървото. Явно това, което съм гледал по ТВ е специализан накрайник за бои.
Попаднах на една фирма, която внася абразивни материали:


Ще ги питам дали имат нещо за мен. Ако не, ще карам по изпитания способ с пистолет и шпакла...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.