Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема казан за алкохол  
Автор ^OJlurapXa (C2H5OH)
Публикувано05.12.06 18:34



искам да разбера имали казан в който да можеш да си направиш всякакав вид алкохол ;)



Тема Re: казан за алкохолнови [re: ^OJlurapXa]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 22:15



Искаш да кажеш с една врътка да си избираш: гроздова, сливова, крушова,коняк Наполеон,Метакса,Камю,Узо,Джони,мастика,водки разни и т.н.
Е па нема!





Тема Re: казан за алкохолнови [re: Xoлдън]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 08:55



Как да нема бре, ти да не мислиш че в различни казани ги прават тия благинки по винпромите. Хардуера винаги е един и същ а продуктовата гама ехееееееееееееее. Я само погледни винпром Пещера или Търговище що нещо предлагат.

А сега сериозно, казана не прави алкохол, само го дестилира ( отделя го от останалото което си сипал в казана). Иначе казано каквото сипеш такова ще изкараш ( сипваш вода изкарваш дестилирана вода; сипваш бензин изкарваш бензин ако не гръмне исталацията и така нататък).

Алкохол ( етилов, само той става за пиене) се получава при ферментацията на разни неща.
Абе и другите стават за пиене ама сапо по веднъж, а наздраве



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Alkoholok]  
Автор ^OJlurapXa (C2H5OH)
Публикувано06.12.06 19:27



трябва ми за водка или уиски :)) някой да ми помогне как да си направя?



Тема Re: казан за алкохолнови [re: ^OJlurapXa]  
Авторkenko (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 02:14



Не е само до казан работата, момко, и материал си трябва. Както каза някой по-горе - каквото сложиш - това ще извадиш. Демек от круши и сливи уиски не става. Уиски се прави от ечемик, по доста сложна технология. И в домашни условия едва ли ще го направиш.
А иначе някакъв алкохолец можеш да си спретнеш в банята в тенджерата под налягане, ама струва ли си ...





Тема Re: казан за алкохолнови [re: kenko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.12.06 11:00



водка лесно ще си направиш, отлежал спирт в стъклени съдове и пресен спирт, глцерин малко захар и дистилирана вода за настройка на градуса. Стария и нов спирт минаваш през активен въглен или друго почистващо.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор KeHkO (непознат )
Публикувано07.12.06 13:45



И ще стане една водка - стой та гледай.
Smirnoff ряпа да яде.





Тема Re: казан за алкохолнови [re: KeHkO]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.12.06 14:12



Ще стане приятелю, според теб как се прави водка, като си разбирач.

всъщност знаеш ли какво има във водката?

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Авторkenko (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 14:25



Спирт има, како, ама не какъв да е спирт а дестилиран от специално отгледан ечемик, или пшеница. И със специална вода.
Всичко останало е самогон някакъв, от който освен да си увредиш зрението, може и да те копаят. Много бързо забравихте миналата година - във Варна няколко човека умряха от таквиз незнайни питиета.





Тема Re: казан за алкохолнови [re: kenko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.12.06 14:37



Приятелю мой, тия дето имат малко понятие от алкохол ме разбраха за какво става въпрос. Та като ти чета драсканицата за първи път чувам за дестилиран алкохол, те го наричат висококачествен дестилат производителите, спирта може да се извлече от много органични продукти, въпроса е да бъде за хранителни цели. След това се обработва, филтрира обезцеветява , обезмирисява и ред други неща докато накрая стигне в твоята гърловина.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Авторkenko (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 14:54



Бреей...



Тема Re: казан за алкохолнови [re: kenko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.12.06 15:08



Ваййй я, то малко трябва да имаш и в кратуната а не гърловината ти само да бълва или поглъща.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 17:10



Ауууууу ами ако спира е от царевица няма ли да стане за пиене, лошоооо много лошо.

Това че реномираните и скъпи водки се правят със специална вода е истина, тя би трябвало да придаде уникален и неповторим вкус на питието, ееее и активния въглен през които се прекарва е от специален сорт сибирска бреза примерно, ноооооооооооо само толкова.

както и да го погледнеш водката е спирт, вода и малкоооооо глицерин, и технологията бе описана задоволително точно. По принцип се използва зърнен спирт ( не че от меласов ще се отровиш ).

Ако използваш хранителен спирт ( БДС си има стандарт за такъв) и чешмяна вода, няма начин да получиш нещо по отровно от Smirnoff, Absolut или някоя три пъти по-скъпа водка. Да вкусът ще е различен, но цената ще го компенсира ( за ослепяване не може да се говори ) .

Ослепява се от метиловия алкохол ( спирт ), и ако използваш технически спирт с неустановен състав, дори и да докараш вкуса на Smirnoff, поне ослепяването ти е гарантирано ( а може и копаенето).

Е тва се опитваше да каже Djasta-Prasta, ама който не разбира проблема си е негов.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Alkoholok]  
Автор ^OJlurapXa (C2H5OH)
Публикувано07.12.06 19:12



направо няма ли някой майстор от форума да ми го направи и да му платя за труда и материалите :)



Тема Re: казан за алкохолнови [re: ^OJlurapXa]  
АвторArgento (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 22:02



Приятел не е ли по лесно да си купиш от аптеката до вас едно шише ЕТИЛОВ, повтарям ЕТИЛОВ спирт ,да му сложиш малко есенция и си готов ?Даже ще ти се наложи да го разредиш защото е 90 градуса.
А пък есенции има най различни

Пещерси,отлежали,жълти ,бели,каквото ти душа иска.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Alkoholok]  
Авторkapv (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 23:09



Като смесиш спирт и вода се получава "хамур". Ако си сериозен състезател след първите 300 надали вече има значение какво пиеш. А копането е вече проблем на тези около теб.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Argento]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.12.06 09:38



Да добавя за тия дето много разбират в кавички или по точно гледат само етикета на бутилката и нейната форма, от доста години има ултразвукова технология за застаряване на питиетата, дори в родната ни БГ по тошково време се използваше.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Авторkenko (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 10:28



Аз пък да уточня - за някои хора в кавички - човека не се интересуваше от ултразвукови технологии, а от казан за алкохол. И даже помоли някой от клубарите да му направи - щял да си плати. Милия, не знае той, че в тоя клуб има само двама-трима, които наистина могат да направят нещо. Всички останали - в това число и моя милост - само акъли знаем да даваме.
Та така...



Тема Re: казан за алкохолнови [re: kenko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.12.06 11:40



Приятелю мога да го направя, нищо сложно няма в него, дори и той може да си го направи. Само че ако се сещаш ти повдигна темата за технологиите, а дори и да имаш казан или дестилатор, като не си наясно с технологичните тънкости може и беля да стане. А и какво лошо има в това да се говори за технологии.


П.С. човека пита имали казан в който да се прави всякакъв алкохол, при така зададен въпрос е добре да се поговори и за технологии.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Редактирано от Djasta-Prasta на 08.12.06 11:41.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Авторkenko (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 11:57



Щом можеш - направи му го. Недей да спамиш темата.

http://www.bencovski.com/

Ето фирма, която произвежда казани за алкохол.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: kenko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.12.06 12:05



От какво се дразниш, че има хора, които дават сериозни съвети, идеи или не се съгласяват с теб, все пак имам едно право да си дам съвета тук, а дали някои ще го вземе на предвид е негов проблем а не мой. Ако те дразня не ме чети младежо нали съм ти Кака.


мерси че ме нарече спамер

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Авторkenko (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 13:19



Ахааа, затова било значи. Чудех се защо се държиш като настъпена по опашката...хм...ЛЕЛЬО...





Тема Re: казан за алкохолнови [re: kenko]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.12.06 13:25



Хахаха, хихии като десерт си ми в момента на обилния ми обяд

.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 21:29



Мдааааа линка за казанчетата е супер, а ако си си преглътнал десерта я кажи нещо повече за ултразвуковото стареене



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Alkoholok]  
Автор ^OJlurapXa (C2H5OH)
Публикувано08.12.06 22:41



Благодаря на всички... сайта съм го гледал и преди,но казаните са прекалено големи за домашни условия..каде са майсторите в тоя форум няма ли някой да помогне





Тема Re: казан за алкохолнови [re: ^OJlurapXa]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 08:52



Какво значи големи, хората за написали казани за домашна употреба 50л, 100л полезен обем.
Под 50л не е сериозно, нито дистилациата ти е дистилация, нито можеш като хората да отделиш първака ( леката фракция - метанол), нито патоката ( висококипящите фракции).
Ако не ги отделиш се тровиш, ако пък ги отделиш добива ти става никакъв. Затова не прави компромиси с обема, 50л е напълно достатъчно и приемливо за домашен казан.

Ако искаш по малък не ти трябва някой да го прави, взимаш тенджерата под налягане и си готов.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Alkoholok]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано09.12.06 11:05



Ултразвука има големи приложения:
1. може да се почиства с него и то без перилни препарати.
2 . ззъбките се чистят с ултразвук.
3. при честоти от 15-40 килохерца започва бърз разпад на някои вещества или съединения.
4 в хранителната индустрия се използва за разбъркване и получаване на много финни пасти или емулсии.
5. има различни конструктивни решения.
Ще се опитам да намеря една книжка по тоя въпрос и да ти я пратя, но тая технология съществува отдавна и се използва къде ли не. Дори имаше спечелен златен медал на Пловдивския панаир българска разработка малко преди 91 година или някъде по това време.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 22:21



Господ здраве да ти дава и пълни бутилки, ако я пуснеш тая книжка. Интересува ме имено технологичната страна на въпроса, честота, мощност на генератора, монтаж, съотношение обем/мощост.
Малките перани волкано които се предлагат по магазините, дали ще свършат работа за едно малко буренце, как старее виното и как концентрат?

А ако не ме лъже паметта за първи път у нас тази технология е използвана в преслав за състаряване на винено бренди в края на осемдесетте години.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Alkoholok]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано11.12.06 10:24



Ето ти линка дано ти свърши работа или поне да те осветли и да ти даде някаква идея. Аз пък си търся такава перална машина ултразувкова за почистване на детайли или някакво такова съоръжение.

http://publ.lib.ru/ARCHIVES/H/HMELEV_V._N.,_POPOVA_O._V/

формата на файла е ДЖВу за да го прочетеш дърпаш от следния линк един файл
http://www.lizardtech.com/download/dl_download.php?detail=doc_djvu_plugin&platform=win

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано11.12.06 15:41



оня ден гледах в нета каталога на немските магазини и имаше смешна малка ултразвукова ваничка за 49лв..... цените са надути
а миналата година тук някои се хванаха да правят такива... orcad и още кой не помня, ма нещо нещо не съм ги мяркала юзърите
потърси назад в темите

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: казан за алкохолнови [re: ha!]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано11.12.06 15:48



Май ще се ориентирам към покупка, че направата може и да излезне доста по скъпа, но благодаря за инфото, дай линка на тия каталози.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано11.12.06 16:07



ей!
!!!
гугъл, тисием, кев, немски магазини, ултразвукова
я се стегни и си потърси

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: казан за алкохолнови [re: ha!]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано11.12.06 16:08



Ееее браво сега един път и аз да попитам за линк.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: Djasta-Prasta]  
Авторвъздъpжaтeл (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 20:11



Айде сега от казан минахме на пералня после на миксер и кой знае какво още.Защо не му отговорите на човека че нещата не са толкова прости.Ако смята че в апартамент ще дестилира алкохол,това може да се случи най много два три пъти защото целия блок ще замирише на казан икак ще се оправя с комшиите не знам.Освен това с разни тенджери и тигани там ще изкара някакъв спирт но ако смята да го пие риска си е негов.Казаните за алкохол (не тези дето ги правят циганите и ги продават покрай пътищата) не случайно имат този голям купол върху капака. Именно там става цялата магия за да може този алкохол после да става за пиене.Иначе майстори бол но дали майсторлъка им ще върши това което трябва?



Тема Re: казан за алкохолнови [re: въздъpжaтeл]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 21:45



А сега обясни за "купола" де,за всичко ли трябва да питаме поотделно?
Ако знаеш още нещо-сподели,МОЛИМ те.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: F(x)+C]  
Авторвъздъpжaтeл (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 22:14



Точни подробности не мога да кажа но съм чувал че обема му май трябва да бъде някъде около 1/3 или 1/4 ( не съм съвсем сигурен точно колко беше,но не е съвсем критично важнот е дане е по малък)от обема на казана, а отвора му в долната част дето се свързва с капака пак същото съотношение спрямо диаметъра на казана.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: ^OJlurapXa]  
Авторвъздъpжaтeл (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 22:52



Пропорциите които съм посочил са съвсем ориентировъчни но който иска по подробни-една ролетка най много за 2 лева, а селски казани все още дал господ. Останалото е елементарна аритметика дето се учи още до четвърти клас.



Тема Re: казан за алкохолнови [re: въздъpжaтeл]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано12.12.06 09:18



А бе знам бе човек, бая стари майстори ракиджии съм гледал и правил с тях ракиика, само че защо да не се вкарат и нови неща. Обичам да подарявам ракия, а не да пия.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: въздъpжaтeл]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано12.12.06 09:20



Да обаче извиваката е много важна също



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: казан за алкохолнови [re: ^OJlurapXa]  
Авторвъздъpжaтeл (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 17:51



Ами на преди време баба ми бог да я прости казваше:
"Бе аз да ти кажа дей плевника пък ти му търси вратата."



Тема Re: казан за алкохолнови [re: въздъpжaтeл]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 18:25



Като Ви чета великите писания относно казана,за извивки,обеми на капаци и т.н,то излиза,че мангалите дето правят казаните трябва да са учили поне два семестъра виша математика.Айде холан.
Написах



Тема Re: казан за алкохолнови [re: митю]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 19:49



Абе те и "Основи на пластичната деформация" не са учили,ама могат да коват и клепат,и "Термична и химико-термична обработка" не са учили ама закаляват и оксидират и калайдисват и т.н.
Не,че им е ясно какво точно правят,ама опита придобит с времето не е за подценяване.Поне не винаги...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.