Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Аварийно осветление (LED)нови  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано30.11.06 12:02



Здравейте,

Имам някакви идеи в главата да си реализирам аварийно светодиодно осветление в новата къща, обаче искам да го направя "като истинско" - да свети само когато тока спре и само когато осветлението в съответната стая е било включено, когато е имало ток. Интересно ми е дали има някакви ключове, които позволяват подобно нещо (примерно с повече от един контакт на копче), както и ако няма такива ключове - как може да се реализира нещо от сорта?

Благодаря предварително за всички мнения и идеи...



Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: Blake]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано30.11.06 12:12



Направи го с пир датчик. Ако си там ще свети, ако те няма - няма да свети. Пир датчикът да е с контрол на осветеността. Може и по друг начин, но ще е доста повече разправия.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано30.11.06 12:28



е да де, ама си представи конкретната ситуация - тока спира в 2 часа през нощта, аз съм в спалнята (там съм) - датчика ме засича, тока е спрял и аварийното осветление се включва.

Затова предпочитам да вържа нещо паралелно в ключа за осветлението - ако е било включено основното - при отпадане на захранването да се включи аварийното, при това само там, където е било запалено основното. Идеята ми е за цялата къща, не само за 1 стая.



Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: Blake]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано30.11.06 12:44



Идеята е когато спре тока или има някаква авария на всякъде другаде да свети.
1. Диодите харчат малко.
2 Най-добре е да свети на всякъде.
3. Става сложно това което си намислили и скъпо.
4. Има евтини устройства които следят дали има ток, дори с едно 220В реле може да се реализира тая работа.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: Blake]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано30.11.06 12:52



С девиаторен ключ може да се измисли нещо. А защо не минеш изцяло на LED осветление? Тогава си правиш едно аварийно за цялата къща и като отпадне напрежението при теб ще си свети от акумулатора. Където си включил ключа там ще свети...

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано30.11.06 13:35



Не искам да свети навсякъде бе хора! както вече споменах, няма нужда да се будя, ако ми спре тока през нощта, и спалнята изведнъж грейне.

Иначе светодиодното осветление като основно е ОК, само дето е мега-скъпо все още - вчера гледах някаква лампичка, дето свети като 8 вата нормална крушка, и струваше към 35 лева... до 150-200 вата в хола примерно излиза леко златничко, а като включим целия апартамент, направо е непосилно.

Сетил съм се един вариант с магнитче на копчето на ключа и рид ампулка, ма ше е еб*си наместването докато тръгне това. Май ще трябва с някакви релета да стане работата, ама пък няма да има място в ключа тогава (да се събере всичко там)



Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: Blake]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано30.11.06 14:49



Свържете се с мен на е-майла и мога да Ви предложа изпробвана схема на свързване на авариино осветление каквото Вие искате.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: Blake]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано30.11.06 15:11



Ако LED за основно ти е скъпо, може да го направиш с енергоспестяващи лампи. Захранващия кръг на осветлението го пускаш през UPS и ще си имаш постоянно захранване на осветлението.
Какво искаш да спестиш с LED аварийно захранване?



Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: Blake]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 22:20



ключовете имат,или поне повечето имат,паралекна двойка контакти,но ти трябва и паралелна инсталация,а май има и по-хитро решение,но сега ме мързи да мисля-може да стане със една инсталация



Тема Re: Аварийно осветление (LED)нови [re: brada]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 22:30



едно реле К0 или К1 след предпазитела на кръг осветление с бобина на 220 в,има напрежение-подава 220,няма напрежение-подава 12 в или колкото ти е необходимо в същата инсталация




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.