Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пластмасово покритие.нови  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано20.11.06 22:02



Съсипа ме тази ръжда. Давайте идеи за полимерни покрития върху метал. Ще ги пробвам наред докато намеря вярната рецепта. Условието е да могат да се нанасят чрез разливане. Става въпрос за резервоари на автомобили.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Epaтocтeн (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 02:06



Защо не пробваш с корабна боя.

Когато ветровете са бурни, има опасност да попадне песъчинка в окото ни. Нека пазим зрението си.


Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: Epaтocтeн]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.11.06 07:32



Имаш предвид корабен лак който се продава по магазините или това е някаква специална боя? Ще пробвам естествено, стига да ми се каже и от къде да си набавя 100-200 грама.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Maйkъл (____)
Публикувано21.11.06 09:15



защо си се насочил към полимерно покритие след като иде реч за резервоар , навярно за гориво. Няма ли да е по-лесно някакво електрохимично покритие да се прави?



Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: Maйkъл]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.11.06 09:34



Ми защото трябва да е 15-20 лева на резервоар. Като се има предвид, че не е нов и максимума който може да се направи като подготовка е обезмасляване с перхлор то като вариант виждам само да се налее нещо, да се разкламбуца и да се остави да стегне необходимото време. Всичко друго излиза извън адекватния ценови диапазон. За 100 лева примерно ще си намеря фирма която да ми направи изцяло пластмасов резервоар. Или ако не я намеря ще си монтирам втора употреба от друга кола и едно на друго няма да ми е повече от 50 лева.

Цената има значение!

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България

Уточнение: Не става въпрос за един, два или три резервоара на моито таралясници. Там мога и туба в багажника да си сложа и да си пея. Говоря на хората за АВТОМОБИЛИТЕ.

Редактирано от Bakлин Xpиcтoв на 21.11.06 09:36.



Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано21.11.06 11:15



Извинявай че се намесвам без да дам конкретен съвет, но малко ще поразсъждавам


Първо си мисля че ще е проблем адхезията, т.е. не съм сигурен че полимер ще " пасне" на метала.
полимера ще трябва да е устойчив и на бензин и на дизел.
Айде ще се подготвя и утре ще има повече...


ДЕЕЕЕ*ба бъгавият дир*ик

св. св. електрон и неговите протони

Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: hladnika]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.11.06 11:57



Не ми е нужно да прилепне към метала. Просто трябва да създаде непрекъснат слой до гърловината. Най-удачното е да се надуе вътре в резервоара PVC чорап. Като "хисарче". Гарантирано устойчиво на бензин, нафта и т.н. Един познат правеше бутилки за лимонада. Ще го попитам какво може да се направи по въпроса. Когато резервоара е метален и е добре обезмаслен нищо не пречи да се разгрее до необходимата температура. Другата алтернатива е да се намери материал (пак чорап) от латекс, но по дебелшък. Не зная латекса дали държи на бензин и нафта, но ако държи си става като презерватив както се пълни. Слага се една мрежичка около засмукващите механизми и нивомера за да не се оплете в тях като свърши горивото и става "мозък".

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано21.11.06 12:33



Що не използваш направо полимерни резервоари ами ходиш си губиш времето.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Epaтocтeн (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 12:34



Не знам дали е боя или лак. Само си спомням, че чичо ми навремето си беше намазал Ладата от долу с корабна боя (така казваше) и дълго време нямаше проблеми с ръжда. Не знам от къде я е взел.

Друг вариант е класическия:
да натриеш ръждивите петна с ръждопреобразувател. Нека се киснат около 1ч, после ги изплакваш с вода и подсушаваш. Мажеш с миниум (диоловния триоксид го разтваряш в лак ... повечето го разтварят в безир, но аз предлагам да е полиестерен лак) и отгоре с автомобилна боя.

Друг вариант е:
На някое ръждиво местенце почистваш до показване на чист метал. Върху него долепяш плътно (не знам как да го закрепиш) цинково парче. После боядисваш за естетически вид. Цинковото парче ще се "изяжда" от корозията, а стоманата ще е почти непокътната ... и това е докато все още има останал цинк. Когато цинка изцяло се окисли, чак тогава запова да се окислява стоманата. Този метод се ползва при релсовия транспорт. Поцинкованите тъби също не напразно са с цинк.
Ако ти се занимава, можеш да нанесеш слой от цинк или мед по електрохимичен метод .... само ти трябва воден разтвор на цинкова или медна сол и един акумулатор. Метала обаче, трябва да е добре почистен.
Сега се сещам и за друго .... изтъгваш добре метала от боята и го носиш на калайджия

... и забравяш за корозията.

Иначе, ако искаш полимерно покритие ти предлагам: полиестерни лакове и PVC лакове.

Когато ветровете са бурни, има опасност да попадне песъчинка в окото ни. Нека пазим зрението си.

Тема Re: Пластмасово покритие.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Epaтocтeн (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 12:43



Ооооооооо Ваклине, не знаех, че искаш полимерното покритие да е отвътрешната страна...от към горивото.
АБСУРДНО е и е взривоопасно!!!!!!!!!!!!!!!!!
Когато горивото се клати в резервоара, полимерните стени и горивото се наелектризират и периодично става изпразване на заряда. Като имаш предвид, че в парното пространство над горивото имаш и въздух, то врива съвсем не е изключен. Затова и тубите за гориво и резервоарите са метални .... метала е добър проводник и не позволява натрупване на статично електричество. Полимерен резервоар е допустимо само, ако винаги е пълен до горе и така да не остане място за въздух, а и триенето в стените така е минимално.
Така че нека и другите го знаят: ако им се наложи да пълнят полимерно шише или туба с гориво, да ги пълнят до горе и да няма никакъв въздух!!!

Когато ветровете са бурни, има опасност да попадне песъчинка в окото ни. Нека пазим зрението си.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.