Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ваклине,пали ламбите!нови  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано03.11.06 01:45



Слушай бе,оня ден Холдън те пита нещо ама ти са направи на лилииванова.
Чакай и аз сега да питам,дано обърнеш внимание и да дадеш съвет.
Белким има малко келипир от тебе в тоя клуб.


Казвай кво да правиме с тея фарове,как да не ги забравяме.
То за изгасянето -лесно,ще сложиме зумери,ами как да направиме така че да не забравяме да ги включваме?
Ще ми се нещо,като дам на контакт и сами да се включват,ама нали сега съм с дизел,и сутрин трябва да се подгрява.А подгряване на свещи със запалени фарове май не е добра идея,и то през зимата
Давай идеи,като умишлено пропусни съвета да ходя при онея омазани олигофрени наречени монтьори.
Щото вече предпочитам да я хвърлям на вторични и да взема следващата,от колкото да я оставям на малоумници с мазни пръсти да се обучават на нея и да си плащам яко за това
хайде моля.че тука много затегнаха положението-на всяко кръстовище полицай,пък те спрат ли ме за едни ламби,от там нататък мама си тракало става

Камилата може да работи една седмица без да пие.Аз мога точно обратното

Тема Re: Ваклине,пали ламбите!нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано03.11.06 06:01



Значи на твоето камионче най-вероятно като не си на контакт не му свети нищо независимо, че си натиснал бутона за включени къси. Поне на мен на буса е така. От някоя морга си намираш едно реле на 12 волта. На него обикновено си пише 30, 31, 87, 87а и т.н. Тези дето почват с 3 са ти бобината. Едното го връзваш на маса, а другото към жицата която отива на свещите. Нормално затворения контакт го ползваш за да прекараш последователно бутона (ключа) за управление на светлините. Ако не искаш и когато въртиш на стартер да ти светят крушките си намираш и два диода. Нещо като 1N4001 или всякакви от не най-маломощните. Тогава вземаш плюсовете от свещите и от управлението на стартера през диоди (по схема Опроводено ИЛИ (ами сега?!?!)) и получаваш перфектната схема. Свети винаги когато не подгряваш и не въртиш на стартер.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Ваклине,пали ламбите!нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано03.11.06 10:18



Лампата може да не я видиш,но има зумери за тази цел.Виждал съм ги в Бриколаж и големите вериги бензиностанции като Шел и ОМВ.10-тина лева някъде бяха.



Тема Re: Ваклине,пали ламбите!нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано03.11.06 10:23



Що не вземеш да начертаеш схемата и да се реши въпроса, че така като го обесняваш само ти ще го разбереш. А не е ли по добрия вариант да се вземе от друго място ел сигнал или напрежение за да се включват светлините, нещо ме съмнява твоята схема.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Ваклине,пали ламбите!нови [re: Mravoiad™]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано03.11.06 10:26



Той иска като врътне ключът и запали двигателя да му светнат ламбите и да не се грижи повече за тях, заради новият закон.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Ваклине,пали ламбите!нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано03.11.06 10:39



Мдам,така е.Докъто съм чел не знам къде съм гледал.





Тема Re: Ваклине,пали ламбите!нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано03.11.06 10:59



Пламене, що занимаваш Ваклин?

Обърни се към някой автоелектрончик. Аз щях да правя така на моята кола преди време - при включване и изключване на двигателя да се включват и спират фаровете. Но ми поискаха доста пари и се отказах. Още повече понякога може да ми се наложи да карам без фарове

.. на някоя тайна мисия

Или ако си пич - купи си някое Волво произведено за Швеция. Те са така



Тема Re: Ваклине,пали ламбите!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано03.11.06 11:16



Колко много ако не е тайна?

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: Ваклине,пали ламбите! [re: Cтaниcлaв!]  
Авторпиko (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 11:41



Мисля не са само Волво. Повечето не много стари автомобили може да им се програмира компа дали да светва или да не светва фаровете като запали двигателя.



Тема Re: Ваклине,пали ламбите! [re: Djasta-Prasta]  
Автор Cтaниcлaв! (мискинин)
Публикувано03.11.06 11:57



Без да подценявам труда на електрончиците - мисля, че 150 лева за такава работа са много пари.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.