Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 10.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/метал  
Автор vens (малко странен)
Публикувано22.10.06 01:46



Извинявам се предварително, ако това е вече обсъждано, ама се поразрових назад и не видях такова, което да ми помогне.

Искам да направя едни рафтчета за баня. За тази цел искам да залепя няколко парчета стъкло едно за друго, а цялото рафтче да залепя за метални държачи - около фи 20.

Та въпроите ми са:
- Мога ли да се справя с лепенето сам или е трудна работа и по-добре да се обърна към аквариумист?
- Ако предното е "да" - какво лепило ще ми препоръчате? Предпочитам да е непрозрачно и да не струва майка си и баща си. Силиконово някакво, може би?
- Повърхността на металните държачи, за които ще залепя стъкло, шлифовани ли трябва да са или е по-добре да са леко грапавички?
- Някакви други особености, забележки, препоръки за този процес ще са само добре дошли.

Благодаря предварително!



Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: vens]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано22.10.06 09:44



Като цяло не става ясно какво точно искаш да направиш ... но само да вметна няколко неща

- Ако си решил да лепиш няколко ленти една за друга с цел получаване на по дебело стъкло не е ли много труд за нищо?
- Как смяташ да изгладиш ръбовете, така че ем да не е 100% грозно хем да не те реже?
- Колкото и да се напъваш по добре от аквариум няма да се получи
- Държачите трябва да са грапави, предполагам стъклото също за да хване но се замисли дали би било достатъчно стабилно и сигурно за да издържи тежестта на самото стъкло в добавка на това което сложиш на рафта

В крайна сметка няма ли да ти излезе по-евтино и значително по-красиво ако си купиш готов стъклен рафт и истински държачи

Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!


Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: vens]  
Автор Xoлдън (нормално уморен)
Публикувано22.10.06 09:55




Но не мисля ,че е добро решение стъклен шкаф в баня.Банята е опасно помещение.Все пак влизаш гол.Много хора са се утрепали в банята.И да слагаш лепено стъкло,значи някой да се заколи.


Избийте баламите и тарикатите ще умрат сами.

Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано22.10.06 13:23



Добре, нека да опитам да обясня малко по-подробно.
Идеята тръгна от това, само че ще е малко попроменено:



Искаме да сложим 2-3 рафтчета за шампоани, козметика и други такива. Ще са от стъкло около 400х100 мм и със залепени стъклени бордове отстрани, високи 50 мм. И на всяко ще са залепени отдолу 2 метални държача.

Изрязването и заглаждането на ръбовете ще ги направи стъклар. Обаче той не се занимава с лепене. И се зачудих мога ли сам да ги залепя или задължително да търся авариумист да ми ги лепне?

По повод безопасността - не мисля, че ще са опасни. Вярно, ако се подхлъзне човек, може да се удари или да събори какво ли не в банята, ама това важи така или иначе за всяка баня, ние сме наясно и сме сложили едни килимчета за стъпване.

Холдъне, от твоя линк се отваря само обща страничка на Loctite, а не конкретно лепило Кой модел имаш предвид?



Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: vens]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.10.06 13:30



Това точно след 2 месеца ще предтавлява непрозрачна гадост облепена с варовик. Да не говорим за конденза по него като се къпеш и за мухъла по дъната на "съдчетата". Готино е, ама за коридор.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: vens]  
Автор ha! (непознат )
Публикувано22.10.06 13:34



с непрозрачно лепило си отваряш ...
още - като имаш бордове ще имаш и вода вътре
я помислете още малко
а инак - лепила съм стъкло с каноконлит, уплътнявала съм със силикон
стъкло за метал залепва с всички моментни лепила



Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: ha!]  
АвторG_BlO (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 15:20



до тук всичи варианти дето сте предложили за залепване са от аматьорските. Професионалното залепване на стъкло/стъкло и стъкло/метал е УВ-лепило т.е. такова което е в желеобразна форма и се втвърдява от УВ-лампа или от ултравиолетовите лъчи на слънцето (не се препоръчва). За съжаление не е евтино и не го ползват масово стъкларите.
По горната технология се правят професионалните аквариуми а също така и мебелите и масите от стъкло и всякакви други комбинации с него.



Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: G_BlO]  
Автор ha! (непознат )
Публикувано22.10.06 15:24



марка, опаковка, цена, магазин
какви са тия почнати и недовършени



Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: vens]  
Автор Xoлдън (нормално уморен)
Публикувано22.10.06 17:33



Бе рових я досега,ама не откривам каталога.А в работата съм го свалил.Направен е много добре.Но по принцип това което искаш да правиш става със силикон.Има специални лепила метал -стъкло за автомобилните огледала,които се лепят на предното стъкло.Но за твоя случай мисля не е необходимо,тъй като нямаш динамично натоварване.Иначе аквариумите ги лепят със силикон.
В София лепят стъкло метал на Люлинския булевард,като излезеш от тунела посока центъра в дясно.В един от блоковете беше.То и на други места има ,ама там последно ми лепиха огледалото за стъклото на колата.


Избийте баламите и тарикатите ще умрат сами.

Тема Re: Лепене на стъкло/стъкло и стъкло/металнови [re: vens]  
Автор Xoлдън (нормално уморен)
Публикувано23.10.06 08:26



локтайт 350 или 352


Избийте баламите и тарикатите ще умрат сами.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.